Jump to content

RTTI in Romania


Recommended Posts

Eu va inteleg supararea, platesti un serviciu si nu il poti folosi, dar, in afara de Bucuresti, nu stiu unde ar fi folositor RTTI. Cei care conduceti zi de zi acolo oricum cunoasteti majoritatea strazilor iar la ore de varf, oricum nu ai pe ce rute alternative sa o iei ca sa economisesti timp, e blocat totul.

Nici mie nu imi functioneaza RTTI in Romania, nici in Ungaria nu functioneaza. Cum treci granita in Austria prinde viata. Am cont pe DE.

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

Astazi am zis ca fac o ultima incercare :)

 

Am vazut ca pentru NBT circula pe net Europe 2019-2 WEST. Este o versiune beta care are un bug. Daca este activ Satelite image nu merge zoom out peste 1km. Cu optiunea dezactivata merge zoom out. Dupa o mica cercetare am aflat ca include si Romania la nivel de drumuri principale.

 

Zis si facut, am descarcat harta am instalat-o si am plecat la o tura.

 

Desi eram sceptic am ramas blocat cand am vazut ca am RTTI pe NBT. :frantics: :hyper:

 

post-81795-0-01291000-1555249004_thumb.jpg

post-81795-0-02791200-1555249025_thumb.jpg

post-81795-0-05192000-1555249048_thumb.jpg

 

Contul CD este pe Germania. Acum sunt 2 variante:

1. Este problema de harta si va functiona in 2019-2

2. Incepe sa functioneze RTTI in Romania

 

Urmatorul pas este sa pun inapoi 2019-1 sa vad daca ramane functional. O sa incerc mai tarziu si revin cu update.

Edited by theWarlordC
Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere este clar ca problema pe NBT este de la harta. Ori harta nu are layer-ul pentru RTTI(putin probabil tinand cont ca daca mut locatia in Germania am RTTI), ori undeva intr-un config este setat sa NU afiseze RTTI in Romania.

In orice caz nu are legatura cu update de iLevel sau codari, cum am vazut o discutie in alt topic ca ar fi specificat de BMW ca este necesar sa ai ultimul update de iLevel. Eu am iLevel 2017.... si cu harta Next 2019-2 WEST am RTTI in Romania.

Edited by theWarlordC
Link to comment
Share on other sites

Am vazut la cineva anune ca primea informari pe email daca nu ma insel cu privire la tot ce era nou scos de BMW in materie de harti si nu numai! Am tot cautat si nu am gasit ceva in acest sens. In mod normal trebuie sa existe undeva, ceva, o cale de informare cu release notes...
Link to comment
Share on other sites

Am facut azi update la 2019-2 pe navigatia mica (entry nav) cred ca a aparut ieri si merge perfect Rtti.

 

Road map Europe EAST Route 2019-2

 

Navigatia RL Entry nav

 

Acest model de navigatie a trecut de la 2018-1 direct la 2019-2

in schimb a rupt hartile in 2. Am avut de ales intre East si West.

Edited by audioexpert
Link to comment
Share on other sites

Salutare!

 

Am versiunea entrylevel Business, care merge cu hartile Road Map Europe Route

 

Am gasit si eu actualizarea in BMWDownloadmanager astazi, dar sunt doua harti disponibile pentru descarcare: una WEST 2019-2 si alta si EAST 2019-2.

Stie cineva daca trebuie instalate ambele, sau trebuie incarcata doar una in iDrive?

 

Nu stiam despre RTTi, dar voi verifica si eu (am cont pe UK), pt ca am cumparat serviciul pentru o luna (costa 1 GBP pentru test in prima luna).

Singura problema este ca nu locuiesc in Bucuresti, deci nu stiu daca ma va ajuta cu ceva.

Revin cu informatii despre RTTi

 

Drumuri bune!

Edited by StefanJ
Link to comment
Share on other sites

Salutare!

 

Am versiunea entrylevel Business, care merge cu hartile Road Map Europe Route

 

Am gasit si eu actualizarea in BMWDownloadmanager astazi, dar sunt doua harti disponibile pentru descarcare: una WEST 2019-2 si alta si EAST 2019-2.

Stie cineva daca trebuie instalate ambele, sau trebuie incarcata doar una in iDrive?

 

Nu stiam despre RTTi, dar voi verifica si eu (am cont pe UK), pt ca am cumparat serviciul pentru o luna (costa 1 GBP pentru test in prima luna).

Singura problema este ca nu locuiesc in Bucuresti, deci nu stiu daca ma va ajuta cu ceva.

Revin cu informatii despre RTTi

 

Drumuri bune!

 

Mie nu imi apare 2019-2 :( NBT Next (nu evo), pe store de UK.

https://i.imgur.com/dIfhyxX.png

Link to comment
Share on other sites

Nu este suficient sa ai iconita RTTI activa. Verifica daca primesti informatii despre trafic sau daca ai drunuri colorate cu verde, rosu sau galben.

 

Mi-am dat seama de ieri ca nu am raspuns complet...

Confirm si ca:

- primesc informatii despre trafic (in zona noastra erau ieri doua drumuri cu lucrari)

- am drumuri colorate in rosu, galben si verde

 

Atasez o imagine sugestiva.

post-88619-0-72267900-1555940789_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

salut,

 

am intrat pe BMW download manager si pot sa fac download la Roadmap Europe Way 2019-2. Nu am optiunea de West sau East cum zice ceilalti. Care e ideea?

O sa mearga RTTI pentru mine?

 

Thx!

 

A aparut doar pentru versiunea Road Europe ROUTE, pentru WAY nu stiu.

RTTI merge doar daca se cumpara serviciul de la BMW din alta tara (in Romania nu se poate cumpara).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.