Jump to content

Sfat Achizitie F10 520D


Mosbi

Recommended Posts

Cere-i VIN si verifica daca dotarile sunt cele mentionate in anunt.

 

Pretul mi se pare destul de mare, desi e destul de dotata; deja gasesti modelul nou de seria 5 (G30) rulat 100k km cu ~30k euro; in 2-3 ani de zile nu mai iei mai mult de 12-14k euro pe un F10, indiferent de rulaj si dotari.

 

 

Motorizare - F10 520d e putin submotorizat, mai ales pe xdrive - daca iti place sa mergi mai sportiv, mai bine te orientezi spre un 525xd.

 

 

 

 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

La 25K buget, iti iei de pe bursa BMW de afara cu garantie. Fara temeri ca sunt km dati inapoi si alte magarii ,etc. Din RO as cumpara doar masini pana intr-o mie de euro, genul de masina cu care mergi, si cand se strica o duci la fier vechi pt ca oricum costa reparatia mai mult decat masina in sine :D Stiu c-o sa iau multe minusuri, dar am fost cu un prieten sa-si caute F10 520D ca asta pe care vrei tu sa o cumperi si erau numai cazaturi polisate care aratau impecabil. Ce-i drept, bugetul lui era de doar 17K, insa nu cauta facelift. Personal pe seria 5, as lua doar motor de 3L sau mai puternic, insa tu stii cum o exploatezi si cum mergi cu ea. Spor la achizitie!
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

A mea nu este 4Ă4, dar este o masina pe care o garantez 100%. Am luat-o pentru mine dar din pacate nu o folosesc, sta in garaj.

 

https://www.olx.ro/o...et-IDbXi71.html

 

Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

 

Totusi ce poze sunt alea?:))) Or fi facute ele cu telefonul, dar arata de zici ca sunt facute cu Nokia 3310. Daca vrei sa vinzi masina, fa bine sa ii faci niste poze mai bune.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Totusi ce poze sunt alea?:))) Or fi facute ele cu telefonul, dar arata de zici ca sunt facute cu Nokia 3310. Daca vrei sa vinzi masina, fa bine sa ii faci niste poze mai bune.

Sunt facute cu un Samsung S8 plus. Nu-mi dau seama de ce au iesit asa.

 

Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@six in line Gasesti si masini bune in Ro, pe la forumisti, rude (deci stii cum a fost intretinuta masina), prieteni, colegi. De la necunoscuti da, e loterie, mai ales de la samsari.

 

@mosby http://www.bmwclub.ro/forums/topic/186651-probleme-f10-525xd/page__pid__2481425#entry2481425

 

Am fost cu un prieten sa vada vreo 12 F10-uri 520D si am dat numai de hartoape. In anunt pareau toate masina ideala si cand le luai la bani marunti, iesea la iveala adevarul...

 

Din pacate pretul este fantezist, vorba colegului, la 30 de mii deja se gasesc g30.

 

Daca vrei banii aia pe ea, da-i 100K km inapoi, altfel nici o sansa. Orice masina vrei sa vinzi, toata lumea se asteapta sa lasi macar 3K la ea inainte sa vina s-o vada si inca 2K cand o cumpara. Suntem o tara bolnava care cauta masini noi la 20% din pretul initial.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am fost cu un prieten sa vada vreo 12 F10-uri 520D si am dat numai de hartoape. In anunt pareau toate masina ideala si cand le luai la bani marunti, iesea la iveala adevarul...

 

 

 

Daca vrei banii aia pe ea, da-i 100K km inapoi, altfel nici o sansa. Orice masina vrei sa vinzi, toata lumea se asteapta sa lasi macar 3K la ea inainte sa vina s-o vada si inca 2K cand o cumpara. Suntem o tara bolnava care cauta masini noi la 20% din pretul initial.

 

 

 

Mda, dar macar suntem o tara care vrea doar de la ''5 butoane'' in sus . :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ideea e ca atunci cand vrei o masina buna, trebuie sa platesti pretul ei chiar daca este mai mare raportat la medie.

Media=cazaturile samsarilor

 

Daca BMW s-ar gandi sa faca doar caroseriile si interioare de Logan s-ar vinde ca painea calda la noi.

 

Da si nu, de foarte multe ori masinile sunt supraevaluate in conditile in care piata este arhiplina de sh, adica ai de unde alege.

Link to comment
Share on other sites

Poate te intereseaza masina mea, cu istoric direct aici pe forum. Desi nu este polishata si are ceva zgarieturi, tehnic este in stare f buna, fiind investiti deja ceva bani(~3500Euro) in cei doi ani de cand o am. In caz ca te intereseaza da-mi un PM.

My car

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Eu am dat pe a mea, prima masina sh cumparata de mine, 25k tva inclus. Masina din Romania, cumparata in august 2018 de la un leasing operational incheiat, 57k km, fabricata sept. 2015. Merge impecabil, este 520x drive lci cu farurile led si alte cateva optiuni. Garantie de fabrica pana la final de 2020, istotic service. Avea o usa vopsita si un capac de oglinda schimbat in istoric. Cred ca asta e pretul corect, cine ia masini similare sub 20k vrea sa fie mintit la ceva, fie la numarul de km, fie la evenimente rutiere.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.