BMWClub: Formula 1: Marele Premiul al Australiei 2019 poate să producă o surpriză? - BMWClub

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Formula 1: Marele Premiul al Australiei 2019 poate să producă o surpriză?

#1 User is offline   Mert15 

• Nou venit
  • Pip
  • Group: Members

Posted 24 February 2019 - 22:28

Primul Mare Premiu al sezonului 2019 bate la ușă cu pași repezi. Va urma o nouă bătalie în trei pentru victorie Mercedes, Ferrari sau Red Bull ca și în 2018?

Ne-am obișnuit deja ca echipele fruntașe să se desprindă semnificativ de cele de după locul trei. În ultimele trei sezoane, locul patru din clasamentul constructorilor a obținut aproximativ jumătate sau mai puțin din punctele locului trei, iar pe circuit această diferență a fost la fel de simțită.

În timpul primei săptămâni de teste de la Barcelona, Bottas declarase că Mercedes are nevoie urgentă de upgrade la monopost.

El a adăugat: „Acesta va fi cel mai greu an, dar simt că am cel mai bun grup de oameni în spate pentru a trece peste acest sezon. Vom face față celei mai dure provocări, dar mă simt de parcă am oamenii potriviți în spatele meu. ” Oare supremația Mercedes începe să se piardă. De remarcat este și sugestia oferită de Pirelii, Ferrari fiind la peste 0.5 secunde în fața rivalilor.

Șeful Mercedes, Toto Wolff, nu a avut nicio îndoială că Ferrari a fost în față și a considerat că echipa italiană are o rezervă semnificativă de performanță.

Sursă completă https://www.auto-sti...ustraliei-2019/
0

#2 User is offline   Schumi 

• Senior
  • Interests:cars..cars..cars :)

Posted 26 February 2019 - 17:54

Se pare ca in a doua sesiune de teste, care a inceput astazi, Mercedes a adus un monopost semnificativ revizuit, cu o noua parte frontala. Vom vedea, ce va fi, insa sesiunea de teste de dinainte sezonului, de multe ori ascunde multe adevaruri legate de performante. Fiecare testeaza altceva, au programe diferite si e destul de greu sa tragi concluzii. Probabil in primele 2-3 etape se va contura favoritul pentru 2019.
0

#3 User is offline   Gabriel_Florin 

• Începător
  • Interests:Tech, aviation, cars!

Posted 04 October 2019 - 12:51

Se pare ca totusi nu a adus surprize... nici urmatoarele 5 curse nu fost o surpriza
-2

Share this topic:

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro