Jump to content

Vand Bmw X1 X-line 2013 2.0 143 cp


Recommended Posts

Vand Bmw X1 X-Line 2.0 143 cp 2013

 

Masina este achizitionata din Belgia la licitatie, nu esterulata in tara, are 191.000 de km reali, ofer serie de sasiu pentru verificarela reprezentanta WBAVN71050VX08016!

 

Masina nu este 4x4 este Sdrive si este fabricata in luna a 9 2013 si inmatriculata in luna a 10 2013.

 

Masina are motor nou de 20.000 km schimbat pe garantie la Bmw la 170 000 de km, masina a intrat in tara pe data de 26.02.2019, i-am facut revizia de filtre si ulei original bmw 5w30 chiar daca in bord afisa de mers inca 10.000 km, bmw recomanda schimbul la 30.000 am preferat sa il schimb inainte, masina are discuri frana fata si spate noi originale bmw, din ce am verificat are multe alte piese schimbate noi originale, pompa de apa, fulie arbore, curela accesorii si role, motorul este fara un strop de ulei pe el asa cum ar trebuii sa arate un motor nou, precizez ca nu am spalat motorul!

 

Toate cele descrise mai sus se pot verifica la orice reprezentanta bmw cu seria de sasiu!

 

Masina nu este full option si are urmatoarele optiuni:

 

Tapiserie piele Nevada

 

Pilot automat cu functie de franare automata

 

Clima automata

 

Navigatie business professional

 

Pachet X-Line Exterior

 

Pachet Lumini X Line

 

Senzori de parcare Fata si spate, precizez ca pe spate areun senzor defect (asa a venit arata ca si cum ar fi un obstacol mereu in spatele masinii)

 

Oglinzi electrice incalzite

 

Oglinzi Retractabile electric

 

Senzori presiune roti

 

Jante model deosebit pe 18”

 

Senzori de lumini si de ploaie

 

Start Stop cu buton de dezactivare

 

Scaune incalzite Fata Sofer si Pasager

 

Bluetooth

 

Servotronic - se intareste servo la viteza crescuta

 

Si multe alte optiuni care nu imi vin acum in minte! Ca si optiuni speciale pe care nu le are masina ar fi cutia automata, faruri cu xenon si trapa electrica.

 

Pentru mai multe detalii va rog sa ma contactati, am scos numere rosii pe 2 luni si am facut programare la rar pentru data de 27 03 2019.

 

Cine cauta o masina care nu are defecte ascunse si care sa nu necesite investitii in perioada urmatoare il rog sa ma contacteze.

 

Ca si defecte masina are o ciobitura de la o piatra pe parbriz care este insa stopata la un service de parbrize, precizez ca lovitura este decat un punct si nu este plecata de aceea am optat pt stopare si nu pentru inlocuire parbriz.

 

Nu cred ca mai trebuie sa precizez ca accept orice test din partea cumparatorului...

 

Maine o sa atasez mult mai multe poze cu masina, acestea sunt pozle de unde am cumparat-o....

 

Se emite factura directa pe numele cumparatorului

 

Pret 12.300 euro putin negociabil am pus asa pentru ca romanului ii place sa negocieze cine se hotaraste 100% o va cumpara cu 12.000 fix fara alte negocieri, daca nu se vinde la pretul acesta o voi pastra pentru mine.....

 

Contact: 0722965404 Aveti oportunitatea sa o gasiti numai pe acest forum pana luni 04.03.2019 dupa o voi publica si pe site-uri de vanzari....

 

Nu stiu de ce nu ma lasa sa pun mai mult de 2 poze, o sa le pun pe rand prin replay!

post-93683-0-95792300-1551512510_thumb.jpg

post-93683-0-47998700-1551512527_thumb.jpg

Edited by Daniel Danutttz
Link to comment
Share on other sites

Cum vine asta "masina are motor nou de 20.000 km, schimbat pe garantie la 170.000 km de BMW"?

A avut garantie extinsa sau cum? Ca nici varsta nu prea o ajuta la garantie...

 

Asa apare in istoric la bmw si mi sa confirmat cand am vazut cum arata motorul, masina are full istoric la bmw din ce am inteles lucrarea se face post garantie, masina a avut probleme cu lantul la distributie la 170,000 si sa schimbat motor complet fara anexe, atasez poza cu ce apare la bmw...Operatia sa efectuat in belgia nu la noi....Eu la noi doar am verificat-o....Initial vroiam sa stiu doar daca sunt km reali si ma gandeam sa ii schimb distributia dar mi sa confirmat de catre baietii de la bmw ca masina a avut motorul schimbat pe garantie.....Nu conteaza daca masina a iesti din garantie atata timp cat proprietarul a facut tot ce se putea doar la bmw....Este o problema recunoscuta de ei si o repara chiar si dupa....Merg impreuna cu cumparatorul la bmw si mai verificam odata

post-93683-0-69569000-1551517287_thumb.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ce nu-ti place le ea de ai scos-o la vanzare?

Imi place enorm de mult, am pus-o la vanzare cu un adaos mic de pret fata de cat am cumparat-o in speranta ca o sa castig ceva, initial vroiam sa achizitionez mercedes w212 si nu m-am incadrat in buget....O sa o pastrez cu siguranta daca nu se va vinde pe 12.000 nu vreau nici un euro in minus....Nu o vand pentru ca nu mi-ar placea ceva anume la ea....Se comporta impecabil, am verificat absolut tot, are toate elementele originale de la faruri si stopuri pana la capota si restul......Oricum sunt foarte multumit de cum se prezinta, ma asteptam sa vina cu diverse probleme dar site-ul de unde am achizitionat-o ii face o verificare inainte si iti trimit toate detaliile.....Iti emit si certificat de conformitate COC......

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Aceasta este singura care o am, sunt la munca daca vrei lasa-mi numaru si iti dau mai detaliata dupa masa via whatapp!

 

Mult succes la vanzare. Totusi nu cred ca o sa o dai repede. Eu am vandut-o greu pe a mea, cu kilometri mai putini, 184 cai xdrive, automat si mult mai dotata decat asta care nu are nici xenon.

Daca era automata ar fi fost un mare plus, dar probabil tu ai cumparat-o pentru ca ti s-a parut afacere pretul, crezand ca poti castiga minim 2 mii de euro foarte usor, dar e inflatie de masini sh.

Edited by cavaliere
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mult succes la vanzare. Totusi nu cred ca o sa o dai repede. Eu am vandut-o greu pe a mea, cu kilometri mai putini, 184 cai xdrive, automat si mult mai dotata decat asta care nu are nici xenon.

Daca era automata ar fi fost un mare plus, dar probabil tu ai cumparat-o pentru ca ti s-a parut afacere pretul, crezand ca poti castiga minim 2 mii de euro foarte usor, dar e inflatie de masini sh.

 

E putin diversa situatia mea, oricum vroiam o masina, daca nu se vinde asta e raman cu ea, ma bucur ca numai trebuie sa umblu in motor sa ii fac distributie etc....X-drive pentru mine era un - la consum avand in vedere ca ma duc de 2 ori la munte intr-un an....Pt bucuresti nu ma avantaja.....Cutie automata da intradevar este un minus mare la confort!

Link to comment
Share on other sites

E putin diversa situatia mea, oricum vroiam o masina, daca nu se vinde asta e raman cu ea, ma bucur ca numai trebuie sa umblu in motor sa ii fac distributie etc....X-drive pentru mine era un - la consum avand in vedere ca ma duc de 2 ori la munte intr-un an....Pt bucuresti nu ma avantaja.....Cutie automata da intradevar este un minus mare la confort!

 

Xdrive consuma maxim 1 litru in plus pe variante de 184 de cai pe care am avut-o eu. Desigur cred ca in oras este diferenta aceasta, in afara posibil sa fie mai mica. Avantajul nu este doar cand mergi la munte. Este util si in oras, mai ales iarna cand ninge si nu se deszapezeste ca lumea. Ma rog, cutia automata in schimb i-ar fi crescut interesul.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Xdrive consuma maxim 1 litru in plus pe variante de 184 de cai pe care am avut-o eu. Desigur cred ca in oras este diferenta aceasta, in afara posibil sa fie mai mica. Avantajul nu este doar cand mergi la munte. Este util si in oras, mai ales iarna cand ninge si nu se deszapezeste ca lumea. Ma rog, cutia automata in schimb i-ar fi crescut interesul.

 

Eu am avut un audi a4 2.0 diesel normal apoi am luat acelasi cod motor quattro, diferenta era de minim 3-4 la suta la mers doar in oras....nu stiu daca ce scrie pe hartie se si potriveste in viata de zi cu zi....Oful meu este cutia automata in rest x-drive cu sau fara nu ma deranjaza....:)

Link to comment
Share on other sites

Nu uita sa postezi linkuri catre anunturile tale, daca le publici pe alte siteuri.

 

Eu sunt in prospectare si o sa urmaresc putin evolutia.

 

Ai idee ce motor (ca si serie) i-au pus in schimb? Scrie ceva in acte despre asta?

 

Ceva mai multe poze. Cu compartimentul motorului, portbagaj, pe dedesubt?

 

Multumesc

Edited by bogdansbg
Link to comment
Share on other sites

Nu uita sa postezi linkuri catre anunturile tale, daca le publici pe alte siteuri.

 

Eu sunt in prospectare si o sa urmaresc putin evolutia.

 

Ai idee ce motor (ca si serie) i-au pus in schimb? Scrie ceva in acte despre asta?

 

Ceva mai multe poze. Cu compartimentul motorului, portbagaj, pe dedesubt?

 

Multumesc

Am vazut ca locuiesti in berceni, poti veni sa o vezi oricand esti foarte aproape, pentru poze dedesupt trebuie ridicata pe elevator atasez ce am putut sa ii fac asa!

post-93683-0-50191800-1551855646_thumb.jpeg

post-93683-0-57555900-1551855652_thumb.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Eu am avut un audi a4 2.0 diesel normal apoi am luat acelasi cod motor quattro, diferenta era de minim 3-4 la suta la mers doar in oras....nu stiu daca ce scrie pe hartie se si potriveste in viata de zi cu zi....Oful meu este cutia automata in rest x-drive cu sau fara nu ma deranjaza....:)

 

Imposibil asa ceva, probat pe 2 seturi de masini de generatii diferite. Dar noi sa fim sanatosi :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • 5 months later...

nu mai ai filtru de particule pe ea? de ce arata tips-ul de la evacuare atat de negru?

 

Nu mai are de 6 luni filtru...Am uitat sa precizez....Filtru nu avea nimic cand l-am scos adica nu era imbaxit doar ca din cauza mecanicilor foarte buni de la noi am ajuns sa renunt la el....I-am facut cateva regenerari fortate iar la 2 saptamani dupa reaparea erroare!

Dupa ce am resoftat ecu si am scos filtru am constatat ca senzorul de cantitate combustibil de pe pompa de injectie nu facea serviciu cum trebuie, l-am inlocuit si masina numai scoate fum deloc....nu inteleg de ce nu a aparut erroarea la acel senzor inainte sa anulez filtru.....

Acum astept filtru comandat in germania de la un prieten, pana saptamana viitoare o sa fie inapoi pe masina, am salvat si softul original al ecu...

 

Faruri xenon cu xenon aftermarket (adica fara spalatori si fara functia de auto-leveling)

Stopuri full led - wanna be !

Senzori presiune roti - wanna be !

 

Senzori presiune roti are din fabrica...Adica iti arata pe navi daca ai roata lasata.....Stopurile sunt full led adica se aprinde si partea de pe haion.....Fiind model facelift dupa 2013 sau montat stopuri din fabrica...La faruri ai dreptate sunt aftermarket fara spalator si fara autolevel!

Edited by Daniel Danutttz
Link to comment
Share on other sites

informatiile tale sunt gresite si probabil ca asa le-ai luat si tu de la altii sau .....nu stiu:

 

- doar seria E care s-a vandut in US avea senzori de presiune in roti. masina ta nu are senzori de presiune in roti! ceea ce iti arata in navigatie se bazeaza pe senzorii de ABS care masoara rotatiile (si implicit viteza).

 

- stopuri full LED inseamna ca ai doar LED uri (frana, semnal, pozitie, ceata, reverse) - ce ai spus tu nu are sens...

 

PS: pune mana si invata cand se foloseste "numai" vs. "nu mai" si cand se foloseste "sau" vs. "s-au" ! asta ia-o ca pe un sfat bun!

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

informatiile tale sunt gresite si probabil ca asa le-ai luat si tu de la altii sau .....nu stiu:

 

- doar seria E care s-a vandut in US avea senzori de presiune in roti. masina ta nu are senzori de presiune in roti! ceea ce iti arata in navigatie se bazeaza pe senzorii de ABS care masoara rotatiile (si implicit viteza).

 

- stopuri full LED inseamna ca ai doar LED uri (frana, semnal, pozitie, ceata, reverse) - ce ai spus tu nu are sens...

 

PS: pune mana si invata cand se foloseste "numai" vs. "nu mai" si cand se foloseste "sau" vs. "s-au" ! asta ia-o ca pe un sfat bun!

 

1.Atunci explica-mi care este diferenta intre stopurile care se aprind doar partea de pe aripa si cele care se aprind si partea de pe haion?

2.Cum se numeste optiunea care iti arata cand o roata este dezumflata?

 

informatiile tale sunt gresite si probabil ca asa le-ai luat si tu de la altii sau .....nu stiu:

 

- doar seria E care s-a vandut in US avea senzori de presiune in roti. masina ta nu are senzori de presiune in roti! ceea ce iti arata in navigatie se bazeaza pe senzorii de ABS care masoara rotatiile (si implicit viteza).

 

- stopuri full LED inseamna ca ai doar LED uri (frana, semnal, pozitie, ceata, reverse) - ce ai spus tu nu are sens...

 

PS: pune mana si invata cand se foloseste "numai" vs. "nu mai" si cand se foloseste "sau" vs. "s-au" ! asta ia-o ca pe un sfat bun!

 

Cum trebuia sa scriu? "optiune: Senzor Abs inteligenti care masoara rotatiile si viteza si isi da seama ca ai o roata lasata?"

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.