Jump to content

Vand Bmw X1 X-line 2013 2.0 143 cp


Recommended Posts

1.Atunci explica-mi care este diferenta intre stopurile care se aprind doar partea de pe aripa si cele care se aprind si partea de pe haion?

 

X1 cu faruri halogen are stopuri LOW, adica pozitiile sunt becuri cu filament iar X1 cu faruri XENON are stopuri HIGH, adica pozitiile sunt pe LED (acele tuburi iluminate cu LED-uri care se prelungesc si pe portbagaj) - de aici si pana la a spune stopuri full LED e cale lunga

 

2.Cum se numeste optiunea care iti arata cand o roata este dezumflata?

 

S2VBA TYRE PRESSURE CONTROL (TPC)

 

Cum trebuia sa scriu? "optiune: Senzor Abs inteligenti care masoara rotatiile si viteza si isi da seama ca ai o roata lasata?"

 

cred ca nici nu trebuie mentionat asa ceva deoarece toate masinile BMW au de cel putin 10 ani. ca si aia cu oglinzile incalzite, aceeasi treaba! :thumbsup:

Edited by X X L
quotes
Link to comment
Share on other sites

"X1 cu faruri XENON are stopuri HIGH, adica pozitiile sunt pe LED (acele tuburi iluminate cu LED-uri care se prelungesc si pe portbagaj)"

Pai si pana la urma daca eu am acele tuburi care se prelungesc si pe portbagaj fara faruri xenon de fabrica inseamna ca?

Nu prea inteleg de unde atata atentie din partea ta si atatea "sfaturi"? Esti interesat sa cumperi sau doar iti dai cu parerea?

Nu ti se pare ca esti putin cam off topic?

Intra te rog pe olx sau pe toate anunturile de aici de pe forum si atragele atentia tuturor care au trecut senzori presiune roti si explica-le tu smecheria cu senzoru de abs care masoara el ce masoara....

Am vurt doar ca viitorul proprietar sa stie ca masina ii arata ca are o roata dezumflata si atat...Ca are senzori in roata ca are senzori pe baza de porumb asta numai stiu...

Si cu stopurile inca nu m-ai lamurit ....la mine se aprinde si partea de pe portbagaj desi masina nu are xenon de fabrica....Fara sa ii aduc eu vre-o modificare stopului....

Nu cred ca te-am deranjat vreodata cu "sfaturi" sau poate te-am deranjat cand am pus xenon aftermarket si tu imi facusei oferta de pret la modul frm sau nu stiu cum ii spune!

  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Sfatul era doar sa inveti gramatica limbii romane si da , era off topic!

 

Celelalte afirmatii erau corectii on topic deoarece informatiile puse de tine erau incorecte!

Citeste te rog "regulile suplimentare pentru mica publicitate" indeosebi punctul 4 si punctul 13!

Sunt constient ca esti un membru foarte activ al forumului.

Vreau sa ai in vedere faptul ca nu toti de aici suntem asa bine informati in legatura cu masinile pe care le conducem!

Nu ma cunosti si nu te cunosc, insa ti-as fi fost recunoscator daca imi dadeai cu adevarat niste sfaturi utile.

Link to comment
Share on other sites

cel mai util sfat ti l-am dat deja. o sa te ajute nu doar pe bmwclub cat si in viata!

 

daca vinzi ceva pe forum si minti legat de ceea ce vinzi am tot dreptul sa ti atrag atentia atat tie cat si celorlalti ca minti: masina pe care o vinzi nu are senzori de presiune in roti, nu are xenon de fabrica (asa cum ai lasat sa se inteleaga) si nici stopuri full LED!

 

daca tu crezi ca pe forum lumea e proasta si inghite vrajeli din astea ieftine, te inseli! oricum esti constient ca nimeni de pe forum nu o sa ti cumpere masina, nu inteleg de ce ai mai pus anuntul si aici......ca sa ne pierzi noua timpul inutil pentru a-ti demonta minciunile ! puteai sa ramai cu el acolo pe olx si autovit si alte site uri de genu ca acolo sigur ai sanse sa prostesti pe cineva!

 

cand nu esti informat, mai intai te informezi si apoi deschizi gura/pui mana pe tastatura! faptul ca nu esti informat nu te scuza cand minti in afirmatii si dupa ce esti corectat intr-un mod civilizat tot tu iti pui cenusa in cap!

Edited by SKW
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

cel mai util sfat ti l-am dat deja. o sa te ajute nu doar pe bmwclub cat si in viata!

 

daca vinzi ceva pe forum si minti legat de ceea ce vinzi am tot dreptul sa ti atrag atentia atat tie cat si celorlalti ca minti: masina pe care o vinzi nu are senzori de presiune in roti, nu are xenon de fabrica (asa cum ai lasat sa se inteleaga) si nici stopuri full LED!

 

daca tu crezi ca pe forum lumea e proasta si inghite vrajeli din astea ieftine, te inseli! oricum esti constient ca nimeni de pe forum nu o sa ti cumpere masina, nu inteleg de ce ai mai pus anuntul si aici......ca sa ne pierzi noua timpul inutil pentru a-ti demonta minciunile ! puteai sa ramai cu el acolo pe olx si autovit si alte site uri de genu ca acolo sigur ai sanse sa prostesti pe cineva!

 

cand nu esti informat, mai intai te informezi si apoi deschizi gura/pui mana pe tastatura! faptul ca nu esti informat nu te scuza cand minti in afirmatii si dupa ce esti corectat intr-un mod civilizat tot tu iti pui cenusa in cap!

 

Am sups senzori presiune roti (masina iti arata ca e o roata lasata, ca e in roti ca e dupa roti ca e in volan) chiar nu stiu cat conteaza pentru cine o sa cumpere masina....(unde e minciuna)???

Stopuri full led...(am zis si sutin ce am spus ca eu personal credeam ca diferenta o face stopul care se aprinde total si cel partial) te-am ascultat si mi-ai spus ca doar cele cu xenon de fabrica se aprinde si cel de pe portbagaj...Ce crezi la mine se aprinde si fara xenon si partea aceea....Ca are doar pozitia pe led si restul sunt cu becuri habar nu aveam....In fine am recunoscut ca nu stiu exeact diferenta intre full led si partial led la stopuri!

In legatura cu xenon nu am sustinut niciodata ca sunt Originale, din contra am zis ca este pus in farurile originale! Asta denota ca am lasat sa se intelega ca sunt originale? Am si alt topic in care am mentionat ca am pus xenon aftermarket si acolo ai avut ceva de zis....Ca nu ai spalatoare ca de autolevel ce sa mai spunem...Doar dinastea de Dumnezeul bmw-urilor.....Nu te pune nimeni sa iti pierzi timpul dute in alta sectiune!

Te-ai gasit tu sa "Demontezi" minciuni....Te rog frumos treci peste topicul asta ca nu ma intereseaza "sfaturile" tale!

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

X1 S18D (EUR)

 

Alta minciuna, care trebuie sa recunosc ca mi a scapat! Masina e 1.8 nu 2.0

 

Hai ca deja ai tupeu cu minciunile, scrie clar 2.0 143 cp masina are 1995 cmc cum se traduce? E model 18d dar motorul este 2.0 despre ce vorbim?

De unde se deduce ca m-am referit la model si nu la motor?

Pe forum au voie doar cei ca SKW sa isi vanda piesele si serviciile, ceilalti sunt rugati sa mearga pe olx sau alte site-uri!

Rog moderator sa stearga definitiv topicul pentru ca este plin de "minciuni"!

Link to comment
Share on other sites

@Danuttttttttzzzzzzzz, sa stii ca ai formulat mai multe "dotari" & "optiuni" care in realitate nu sunt pe masina pe care o vinzi...

 

nu ar trebui sa te superi de corectiile colegilor, iti erau favorabile... eventual, cel mai potrivit ar fi fost sa iti ceri scuze fata de potentialii clienti...

 

insa ai dreptate, la solicitarea ta topicul va fi inchis.

 

iar daca tot ai adus vorba de regulile de postare la MP, sa stii ca orice comentariu despre masina scoasa la vanzare pe forum este permis :excl:

 

bafta la vanzare, wherever else you will do it !

 

:bye:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.