Jump to content

papuci metalici pt. mufa e60


Recommended Posts

salutare,

caut si eu disperat niste papuci metalici pt. mufa care intra in modulul video de bmw E60.problema este ca doresc ca acesti papuci metalici sa-i mut pe alte fire.Am incercat disperat sa-i refolosesc dar nu pot pt. ca se rup daca incerc sa desfac clemele acelea metalice unde este prins firul(vezi poza 3 unde am incercuit cu galben),deci imi trebuie noi.Pe unde as putea sa gasesc asa ceva pt. ca pe unde am fost sa caut pe la magazine de electronica,de fire, etc. nu gasesc pe nicaieri,am incercat si pe la centre de reparat electronica nu gasesc asa ceva,nimeni nu a vazut asa ceva.Atasez si niste poze.Am sanse sa gasesc asa ceva?As avea nevoie de 5-10 buc sa am si de rezerva.Multumesc

post-91603-0-48257700-1552054960_thumb.jpg

post-91603-0-97699300-1552054966_thumb.jpg

post-91603-0-48306800-1552054974_thumb.jpg

post-91603-0-35630000-1552055074_thumb.jpg

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am mari indoieli ca la reprezentanta gasesti terminali metalici sau conectori. Asa ceva nu e piesa de schimb.

 

 

se gasesc. inclusiv cabluri electrice.

 

salutare,

caut si eu disperat niste papuci metalici pt. mufa care intra in modulul video de bmw E60.problema este ca doresc ca acesti papuci metalici sa-i mut pe alte fire.Am incercat disperat sa-i refolosesc dar nu pot pt. ca se rup daca incerc sa desfac clemele acelea metalice unde este prins firul(vezi poza 3 unde am incercuit cu galben),deci imi trebuie noi.Pe unde as putea sa gasesc asa ceva pt. ca pe unde am fost sa caut pe la magazine de electronica,de fire, etc. nu gasesc pe nicaieri,am incercat si pe la centre de reparat electronica nu gasesc asa ceva,nimeni nu a vazut asa ceva.Atasez si niste poze.Am sanse sa gasesc asa ceva?As avea nevoie de 5-10 buc sa am si de rezerva.Multumesc

 

am eu sh cu fir lungime 20-40 cm, diferite sectiuni.

Edited by unvicont
Link to comment
Share on other sites

se gasesc. inclusiv cabluri electrice.

 

 

 

am eu sh cu fir lungime 20-40 cm, diferite sectiuni.

am facut comanda la 10 buc de la tme.Ma costa mai mult transportul decat nu face ,dar asta e am mare nevoie de ei n-am ce face.Am cautat si prin bucuresti asemenea pini dar nu gasesc decat la timisoara din ce vad.Ma costa in total 31 ron.Daca ii cumparam de la tine era tot cam acelasi lucru ca platesc transportul si tot pe acolo ies :)

Eu nu am nevoie decat de 3 pini pe care trebuie sa-i montez pe cablu audio ecranat care are doar 3 fire.

Edited by Gordon93
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

se gasesc. inclusiv cabluri electrice.

 

poate la reprezentantele din afara in germany,ca la reprezentantele de la noi din tara nu gasesti nici loc de buna ziua la cum trateaza clientii acolo.Cred ca daca ma duc la orice reprezentanta de la noi si intreb de asa ceva ii bufneste rasul 100% nu am nici un dubiu.Zice: Uite-l si pe asta sigur nu are tigla toata pe casa.Hai sa fim seriosi

Pai eu m-am dus la reprezentanta din Brasov cu probleme reale la masina,nu sa caut niste fleacuri gen pini,si mi-au aratat frumos iesirea cand au auzit ca am masina din 2006.Mi-au spus clar ca e prea veche si nu vor sa se bage.Exact asa s-au exprimat: asa de veche aveti masina domnule?Eu ma dusesem mandru acolo ca am si eu bmw si ca ma duc la "fratii mei" si ca o sa intinda si covorul rosu cand or sa ma vada "ca am si eu bmw".Am plecat de acolo invartindu-ma.De atunci nu vreau sa mai vad reprezentante

Edited by Gordon93
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Astia de la tme cred ca nu sunt pe craca lor si sa va spun de ce.Le-am cerut sa-mi faca o recomandare pe mail pt. un cleste de sertizare pt. acesti pini mqs si mi l-au recomandat pe acesta:

 

https://www.tme.eu/ro/details/539635-1/instrumente-de-sertizare-pentru-borne/te-connectivity/

https://www.tme.eu/ro/details/539682-2/instrumente-de-sertizare-altele/te-connectivity/

 

Adica eu fac comanda de 31 ron de costa mai mult transportul decat nu face si ei imi recomanda scula de 924 ron?Pe bune?Or fi inteles ca sunt firma,desi la datele de livrare le-am spus clar ca sunt persoana fizica.. lol

Edited by Gordon93
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

nu toata lumea cumpara cate 10 pini... sunt societati care folosesc intens pinii la cabluri auto, retrofitteri, etc...

 

tu te-ai complicat, parerea mea... trebuia sa intri in primul parc de dezmembrari si sa il rogi pe cel de acolo sa iti dea cativa metri de cabluri auto cu conectori cu tot... si gaseai ce pini doreai si la un pret de-o bere. :console:

 

ma rog, in alta ordine de idei, tonul tau fata de unii useri (indiferent care or fi aia) este extrem de agresiv... pe forum daca stie cineva sa iti raspunda, bine, daca nu fii civilizat si asteapta... unii se documenteaza pt a-ti raspunde (ceea ce ai fi putut face chiar tu), iar tu arunci cu vorbe spre userii forumului

 

ai mai fost avertizat o data, fa bine si vezi-ti de limbaj, altfel vom fi nevoiti sa iti suspendam contul !

:popcorn:

Link to comment
Share on other sites

nu toata lumea cumpara cate 10 pini... sunt societati care folosesc intens pinii la cabluri auto, retrofitteri, etc...

 

tu te-ai complicat, parerea mea... trebuia sa intri in primul parc de dezmembrari si sa il rogi pe cel de acolo sa iti dea cativa metri de cabluri auto cu conectori cu tot... si gaseai ce pini doreai si la un pret de-o bere. :console:

 

ma rog, in alta ordine de idei, tonul tau fata de unii useri (indiferent care or fi aia) este extrem de agresiv... pe forum daca stie cineva sa iti raspunda, bine, daca nu fii civilizat si asteapta... unii se documenteaza pt a-ti raspunde (ceea ce ai fi putut face chiar tu), iar tu arunci cu vorbe spre userii forumului

 

ai mai fost avertizat o data, fa bine si vezi-ti de limbaj, altfel vom fi nevoiti sa iti suspendam contul !

:popcorn:

ce limbaj am avut?daca vrei sa suspenzi contul poti s-o faci,nu trebuie sa ma tot ameninti.fa-o si taci din gura.Si cand am mai fost avertizat?ca la warn status nu am nici un avertisment.

Si eu cred ca voi nu intelegeti ce scriu.Eu nu am nevoie de cabluri cu conectori cu tot,eu am avut nevoie doar de conectori atat.

Dar faptul ca ma iau unii in deradere gen skw care vine si varsa pe aici la misto lacrimi,pune doar semne de punctuatie si face numai offtopic, si-mi spune ca sunt disperat nu este "agresiv" fata de mine?Te rog sa-mi arati unde am avut ton agresiv fata de cineva??

Sensibililor!!!

Eu inteleg ca sunteti aici multi useri vechi si va cunoasteti intre voi si ca e normal ca unui user cu 1800 posturi sa-i treci cu vederea anumite chestii,dar daca esti moderator fi te rog impartial,atrage atentia si celor care fac doar offtopic gen skw.Mie oricum mi-ai atras atentia degeaba,ca am vb frumos cu toti,in toate posturile mele nu am jignit pe nimeni.

 

l.e.adica eu multumesc in aproapte toate posturile mele la toata lumea ca se poate vedea si tot eu am ton agresiv fata de cine?ca-mi vine sa sparg monitoru asta de draci sa-l arunc pe geam...

Edited by Gordon93
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.