Jump to content

Nu mai accelereaza


Nicoleta32

Recommended Posts

Nu stiu n am intrebat. Mi a zis ca trebuie schimbat si ma costa 30 mil. Dar mi a zis cineva ca au fost rechemate in service multe modele pt problema asta si s au schimbat gratuit. Eu am sunat la bavaria si le am dat seria si mi au spus ca masina mea nu figureaza. Si app este 2014 masina mea. Nu stiu de ce traiam cu impresia ca e 2013. Nu stiu ce sa fac...dar trebuie schimbat clar.mi a zis sa nu ies inafara orasului cu ea
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu n am intrebat. Mi a zis ca trebuie schimbat si ma costa 30 mil. Dar mi a zis cineva ca au fost rechemate in service multe modele pt problema asta si s au schimbat gratuit. Eu am sunat la bavaria si le am dat seria si mi au spus ca masina mea nu figureaza. Si app este 2014 masina mea. Nu stiu de ce traiam cu impresia ca e 2013. Nu stiu ce sa fac...dar trebuie schimbat clar.mi a zis sa nu ies inafara orasului cu ea

Β 

Daca este racitorul EGR defect risti sa iei foc. Ma mir totusi ca nu te incadrezi la recall cu el.. mai ales ca al tau s'a si defectat

Link to comment
Share on other sites

La fel si la mine , a aparut recall la 2 luni de cand sunasem , acum am inca alte 2 luni de asteptare dupa ce s-a facut dosar. Eu am avut o singura eroare egr cand am cumparat masina , de atunci am curatat galeria , inspectat situatia , nu a mai revenit, nu curge antigel in interior si nici ext . La filaret nu au constatat nimic de fapt , au deschis dosar si cand au piesa pe stoc atunci o vor face .Probabil piesa vine la renumitul sfantu ' asteapta. Poate pana atunci trosneste si egr meu si tot raul spre bine
Link to comment
Share on other sites

Si cum l ai curatat ?? Off nici n am stiut sa intreb da nici ala nu mi a zis. Ca nu stiu poate la mine e mai grav, o fi fisurat din moment ce mi a zis sa nu ies din oras cu ea.habar n am imi fac tot felul de cosmaruri. Si racitorul ala e cu tot cu supapa ? Ca ma intreba la magazin daca e doar piesa sau trebuie tot egr ? Ca si la magazin de piese e acelasi pret..
Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa intrebi amanunte. La 3000 ron trebuie sa pleci lamurita. Poate scapi doar cu un curatat pana una alta. Sunt anunturi cu racitor gaze la preturi decente. Da un google inainte sa dai 3000 ron. Intreaba ce cod are piesa si ce defecte prezinta. Edited by Injectoru'6
Link to comment
Share on other sites

Pana la urma m am hotarat si sunt dispusa sa dau banii pe piesa. Dar vreau sa mi spuneti daca am voie sa stau inauntru sa vad ce fac aia pe acolo. Pt ca e dreptul meu daca dau atatia bani. Sau daca ati fost la bavaria au camere ? La cobalcescu nu au si cum pot vedea eu altfel ce matrasesc aia acolo??
Link to comment
Share on other sites

1553694973[/url]' post='2485921']

Pt ca e dreptul meu daca dau atatia bani.

Β 

Nu e. Cu banii aia abia cumperi 2 roti noi de la ei,adicĂŁ un nimic

Si n o sa ai covor roΘ™u la intrare,nu te mai agita.

Si pe camere oricum nu vezi mare lucru

AdicĂŁ eΘ™ti la mΔ‚Λ˜na lor,nu invers

Link to comment
Share on other sites

Pai nu mi a zis. Iti dai seama ca nu a demontat nimic. Doar ce au vazut pe tester. A zis ca daca o sa mai apara ulterior si alte erori o sa mi le spuna ca sa le remediez..nu stiu exact ce are dar la cati bani dau imi vreau piesa de pe masina.nu am de gand sa le o las lor :))))

Β 

Mi au zis ca pot intra din cand in cand sa vad ce se face la masina.

Β 

Sa ma duc in alta parte ? Nici nu stiu ce sa fac....

Link to comment
Share on other sites

Au vazut doar pe tester si o schimba? Suna a teapa. La colegii care au recall pentru piesa asta verificarile sunt facute cu demontarea fizica a racitorului si inspectarea cu o camera.Dureaza cateva ore. Cred ca te grabesti sa scapi de 3000 ron. Mergi la un alt service sa ceri a doua parere. Edited by Injectoru'6
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.