BMWClub: BMW M2 Competition - BMWClub

Jump to content

• 7 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

BMW M2 Competition Hockenheim Silver Rate Topic: ***** 5 Votes

#41 User is offline   Dan_316i 

• Securist
  • Group: Contributors
  • Interests:BMW e36

Posted 26 March 2019 - 18:10

Sper sa nu te superi, dar un must upgrade sunt scaunele, cele Performance ar face mare cinste acestui M2 Competition.

Attached File  BMW-performance.jpg (567.78K)
Number of downloads: 156 Attached File  BMW_performance.jpg (551.61K)
Number of downloads: 165
0

#42 User is offline   Acero99 

• Fan
  • Group: Members

Posted 26 March 2019 - 18:48

da sunt altceva ... dar si cele optionale de pe M3 / M4 sunt un pas in fata vs ce era disponibil pe M2 LCI

Posted Image
0

#43 User is offline   Romulus 

• The insider
  • Group: Admin

Posted 26 March 2019 - 18:50

View PostDan_316i, on 26 March 2019 - 17:55, said:

[...]

Recomand traseul pe Valea Oltului, este mult mai relaxat chiar si cand e trafic, iar drumul nu este asa rau deloc.

Confirm. Desi dupa iarna asta... poate s-a mai stricat din toamna. Dar ca condus, sunt putine locuri unde sa trebuiasca sa stai in coloana minute in sir si in plus e multa autostrada.

#44 User is offline   lucianWRC 

• Fan

Posted 26 March 2019 - 19:00

Sa o stapanesti sanatos ... abia astept sa o vad prin cartier. F.frumoasa din toate punctele de vedere, multi km fara probleme.
Scuze de off topic, forumul asta a ajuns de toata jena, nu stiu ce poti sa-ti iei ca sa nu gasesti 1-2 care sa bata campii total aiurea. Multi dintre noi viseaza un moment ca acesta, sa ridici o BMW M din vitrina, dar cand strugurii sunt acrii ...
2

#45 User is offline   Romulus 

• The insider

Posted 26 March 2019 - 19:02

View PostlucianWRC, on 26 March 2019 - 19:00, said:

Sa o stapanesti sanatos ... abia astept sa o vad prin cartier. F.frumoasa din toate punctele de vedere, multi km fara probleme.
Scuze de off topic, forumul asta a ajuns de toata jena, nu stiu ce poti sa-ti iei ca sa nu gasesti 1-2 care sa bata campii total aiurea. Multi dintre noi viseaza un moment ca acesta, sa ridici o BMW M din vitrina, dar cand strugurii sunt acrii ...

Eu nu cred ca a ajuns forumul de toata jena. Oriunde iei o multime oarecare de oameni, e la fel. Unii sunt asa, ceilalti altfel. Intotdeauna gasesti tot felul de oameni.

Cred ca totusi ar trebui sa te abtii de la astfel de comentarii. Inteleg daca nu iti place, dar fa-o in alta parte cat doresti si cand doresti.

#46 User is offline   Dan_316i 

• Securist
  • Interests:BMW e36

Posted 26 March 2019 - 19:03

View PostRomulus, on 26 March 2019 - 18:50, said:

Confirm. Desi dupa iarna asta... poate s-a mai stricat din toamna.

Acum 2 saptamani era bun drumul, iar de atunci au mai lucrat la el.

View PostAcero99, on 26 March 2019 - 12:46, said:

ce service BMW are recenzii pozitive ?

ProLeasing Ploiesti au printre cele mai bune recenzii, am colegi de serviciu care merg la ei chiar daca avem reperezentanta la Sibiu.
0

#47 User is offline   Romulus 

• The insider

Posted 26 March 2019 - 19:05

View PostDan_316i, on 26 March 2019 - 19:03, said:

[...]
ProLeasing Ploiesti au printre cele mai bune recenzii, am colegi de serviciu care merg la ei chiar daca avem reperezentanta la Sibiu.

Aveam senzatia ca au disparut de pe piata acum ceva vreme? Ma insel?!?

#48 User is offline   B-490-RZV 

• El Diablo

Posted 26 March 2019 - 19:28

Sa o stapanesti sanatos, Alex! Foarte faina jucaria! Mergi linistit pe unde vrei, drumurile sunt la fel peste tot, trebuie sa stai cu ochii in asfalt.. :frantics:
0

#49 User is offline   lucianWRC 

• Fan

Posted 26 March 2019 - 20:04

View PostRomulus, on 26 March 2019 - 19:02, said:

Eu nu cred ca a ajuns forumul de toata jena. Oriunde iei o multime oarecare de oameni, e la fel. Unii sunt asa, ceilalti altfel. Intotdeauna gasesti tot felul de oameni.

Cred ca totusi ar trebui sa te abtii de la astfel de comentarii. Inteleg daca nu iti place, dar fa-o in alta parte cat doresti si cand doresti.

Ohooo ... acum cativa ani era activitate, nu gluma ... acum este atat de cenzurat, incat daca iti spui o opinie esti imediat banat sau avertizat. Acum traim din amintiri ... pacat, putea fi un forum extraordinar.
3

#50 User is offline   Myx 

• Veteran

Posted 26 March 2019 - 20:22

View PostAcero99, on 26 March 2019 - 18:48, said:

da sunt altceva ... dar si cele optionale de pe M3 / M4 sunt un pas in fata vs ce era disponibil pe M2 LCI

par mult mai comfortabile astea pt folosit normal decat cele competition , probabil pt circuit sunt bune cele listate de dan
1

#51 User is offline   Romulus 

• The insider

Posted 26 March 2019 - 20:34

View PostlucianWRC, on 26 March 2019 - 20:04, said:

Ohooo ... acum cativa ani era activitate, nu gluma ... acum este atat de cenzurat, incat daca iti spui o opinie esti imediat banat sau avertizat. Acum traim din amintiri ... pacat, putea fi un forum extraordinar.

Sunt parerile tale. Oricum continua prin PM discutia, daca vrei . Esti la un pas de a "fi cenzurat" printr-o suspendare.

#52 User is offline   Acero99 

• Fan

Posted 26 March 2019 - 21:12

Mersi Razvan si Lucian ! :thumbsup:
0

#53 User is offline   ADRIAN HD 

• Senior

Posted 26 March 2019 - 21:36

NU veni pe traseul Cluj Alba,dupa ce iesi pe autostrada de la Aiud e dezastru ce e pe drum , se lucra in f.multe locuri la autostrada chiar pe marginea D.N,e plin de criblura pe jos si de camioane care imprastie numai jeg pe strada,in viata mea nu am mers pe un drum asa contaminat,nici macar iarna cand se imprastie "nisip"pse jos.

This post has been edited by ADRIAN HD: 26 March 2019 - 21:37

1

#54 User is offline   mike2005 

• Membru

Posted 26 March 2019 - 22:05

S-o stapanesti/conduci cu placere! O masina deosebita!

View PostAcero99, on 26 March 2019 - 16:46, said:

o sa primeasca PPF ( paint protection film ) toata partea frontala - bara fata / capota motor / aripile fata / capacele oglinzilor / farurile

Sper ca te-ai documentat. Folia ppf trebuie intretinuta coresponzator. Si schimbata la cativa ani. Daca sta prea mult/conditiile sunt extreme(masina a stat in caldurile de la noi) poate ramane atasat adezivul/reziduri si tb polish.

View PostRomulus, on 26 March 2019 - 16:44, said:

Tocmai, ideea e ca sa cumparam doar ce ne permitem sa conducem, nu doar ce putem tine in garaj. Asta daca cumparam autovehicule. In caz contrar, ne mutam pe forumul de bibelouri...

Sunt intr-o situatie similara masina noua, putin mai deosebita. E clar ca toate restrictiile, reglementarile nu vor aduce nimic bun pentru pasionatii de masini cu motor termic. As vrea s-o tin mai mult timp avand in vedere viitorul sumbru al industriei auto. De asta am o grija mai excesiva. De cand am adus-o acasa n-a iesit din garaj. Am fost ocupat si nici vremea n-a fost buna - nici un pretext sa ies undeva.

This post has been edited by mike2005: 26 March 2019 - 22:08

0

#55 User is offline   Vlad_E30_E46 

• Membru

Posted 26 March 2019 - 22:32

1. felicitari pentru bestiuta! cel mai fun m nou, parerea mea....mi-as lua oricand un asemenea exemplar in detrimentul altor m-uri!
2. personal as alege verianta cu sibiu-pitesti...aglomerat uneori, dar ceva curbe frumoase, ceva posibilitati de simtit masina si acomodat, in limitele rodajului!
3. super amuzanti colegii care discuta despre bucuresti sau iesitul din acesta ca si cum bucurestiul ar fi un spatiu ideal, protejat de un glob...am murit de ras cand am citit micile intepaturi. in realitate, din nou parere personala si nu jignesc locuitorii de buna credinta sau de nevoie din acest oras, este un oras extrem de "jegos", cu multe posibilitati de a avea masina sifonata(sub orice forma) chiar si cu garaj cum ai tu, infinit mai multe decat un drum cu tine la volan, in afara lui. e adevarat, surprize neplacute pot aparea oriunde, dar nu putem trai cu frici d-astea marunte gen "drobul de sare".

masina este geniala! toata stima pentru alegere!
toate cele bune in compania ei! :thumbsup:
6

#56 User is offline   DorinV 

• Nou venit
  • Pip

Posted 27 March 2019 - 15:27

Așteptam acest topic de prezentare .... și văd că ai facut o alegere mai bună, felicitari. :thumbsup:
La ce greutate/kw are, cred că este o mică rachetă.... să o folosești cu plăcere! Oricum, clar este o placere să conduci așa ceva.

Așa cum spunea și Răzvan Vlaicu, îți recomand tot traseul Satu Mare - Baia Mare - Targu Mures - Brasov - Ploiesti - Bucuresti (eu așa aș veni :rolleyes: ).
0

#57 User is offline   mik15 

• Fan

Posted 27 March 2019 - 16:21

daca te hotarasti sa vii pe V Oltului, poate faci un mic pit-stop la SB si ne vedem, mi-ar placea sa vad micuta bestie live :rolleyes: .
0

#58 User is offline   ckh 

• 13
  • Group: Moderators

Posted 27 March 2019 - 17:44

felicitari Acero!!! :D intr-un final ai reusit.

in legatura cu drumul, alege Valea Oltului fara discutii! :D

#59 User is offline   Romulus 

• The insider

Posted 27 March 2019 - 17:53

Si eu votez fara discutie cu Valea Oltului. Da un PM cu mobilul tau.

#60 User is offline   DorinV 

• Nou venit
  • Pip

Posted 27 March 2019 - 19:03

Ah, și să nu uiți să le spui - dacă nu ai făcut-o deja - să nu se atingă de ea până o ridici (și nici în ziua în care o iei), să nu-i facă nimic nici interior și nici exterior, nimic, nimic. Să o lase cu praf, așa cum o fi. O să primească ea tot ce merită mai bun din mânile tale.

This post has been edited by DorinV: 27 March 2019 - 19:05

1

Share this topic:

• 7 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic