Jump to content

BMW M2 Competition


Acero99

Recommended Posts

Ohooo ... acum cativa ani era activitate, nu gluma ... acum este atat de cenzurat, incat daca iti spui o opinie esti imediat banat sau avertizat. Acum traim din amintiri ... pacat, putea fi un forum extraordinar.

 

Sunt parerile tale. Oricum continua prin PM discutia, daca vrei . Esti la un pas de a "fi cenzurat" printr-o suspendare.

Link to comment
Share on other sites

NU veni pe traseul Cluj Alba,dupa ce iesi pe autostrada de la Aiud e dezastru ce e pe drum , se lucra in f.multe locuri la autostrada chiar pe marginea D.N,e plin de criblura pe jos si de camioane care imprastie numai jeg pe strada,in viata mea nu am mers pe un drum asa contaminat,nici macar iarna cand se imprastie "nisip"pse jos. Edited by ADRIAN HD
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S-o stapanesti/conduci cu placere! O masina deosebita!

 

o sa primeasca PPF ( paint protection film ) toata partea frontala - bara fata / capota motor / aripile fata / capacele oglinzilor / farurile

Sper ca te-ai documentat. Folia ppf trebuie intretinuta coresponzator. Si schimbata la cativa ani. Daca sta prea mult/conditiile sunt extreme(masina a stat in caldurile de la noi) poate ramane atasat adezivul/reziduri si tb polish.

 

Tocmai, ideea e ca sa cumparam doar ce ne permitem sa conducem, nu doar ce putem tine in garaj. Asta daca cumparam autovehicule. In caz contrar, ne mutam pe forumul de bibelouri...

Sunt intr-o situatie similara masina noua, putin mai deosebita. E clar ca toate restrictiile, reglementarile nu vor aduce nimic bun pentru pasionatii de masini cu motor termic. As vrea s-o tin mai mult timp avand in vedere viitorul sumbru al industriei auto. De asta am o grija mai excesiva. De cand am adus-o acasa n-a iesit din garaj. Am fost ocupat si nici vremea n-a fost buna - nici un pretext sa ies undeva.

Edited by mike2005
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

1. felicitari pentru bestiuta! cel mai fun m nou, parerea mea....mi-as lua oricand un asemenea exemplar in detrimentul altor m-uri!

2. personal as alege verianta cu sibiu-pitesti...aglomerat uneori, dar ceva curbe frumoase, ceva posibilitati de simtit masina si acomodat, in limitele rodajului!

3. super amuzanti colegii care discuta despre bucuresti sau iesitul din acesta ca si cum bucurestiul ar fi un spatiu ideal, protejat de un glob...am murit de ras cand am citit micile intepaturi. in realitate, din nou parere personala si nu jignesc locuitorii de buna credinta sau de nevoie din acest oras, este un oras extrem de "jegos", cu multe posibilitati de a avea masina sifonata(sub orice forma) chiar si cu garaj cum ai tu, infinit mai multe decat un drum cu tine la volan, in afara lui. e adevarat, surprize neplacute pot aparea oriunde, dar nu putem trai cu frici d-astea marunte gen "drobul de sare".

 

masina este geniala! toata stima pentru alegere!

toate cele bune in compania ei! :thumbsup:

  • Like 7
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Așteptam acest topic de prezentare .... și vĂŁd cĂŁ ai facut o alegere mai bunĂŁ, felicitari. :thumbsup:

La ce greutate/kw are, cred cĂŁ este o micĂŁ rachetĂŁ.... sĂŁ o folosești cu plĂŁcere! Oricum, clar este o placere sĂŁ conduci așa ceva.

 

Așa cum spunea și RĂŁzvan Vlaicu, ĂŽți recomand tot traseul Satu Mare - Baia Mare - Targu Mures - Brasov - Ploiesti - Bucuresti (eu așa aș veni :rolleyes: ).

Link to comment
Share on other sites

Ah, și să nu uiți să le spui - dacă nu ai făcut-o deja - să nu se atingă de ea până o ridici (și nici în ziua în care o iei), să nu-i facă nimic nici interior și nici exterior, nimic, nimic. Să o lase cu praf, așa cum o fi. O să primească ea tot ce merită mai bun din mânile tale. Edited by DorinV
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

din pacate trebuie sa fac o oprire la Brasov deci o sa merg pe Valea Prahovei ( Satu Mare - Cluj - Targu Mures - Sighisoara - Brasov - Ploiesti - Bucuresti - 645km ) , pe Valea Oltului erau 622km Edited by Acero99
Link to comment
Share on other sites

Si asa, sa alegi macar traseul pe langa cluj...

 

Arhewui.png

 

sau daca vrei mai scurt, asta:

 

zS9mBEV.png

 

Din ce stiu eu, cel original dat de google maps prin Pomi, nu e foarte ok drumul... Iar in prima varianta de mai sus, ai o buna bucata de autostrada, imediat inainte de cluj si de la Satu Mare la Cluj e okay drumul, l-am facut toamna trecuta cu un X1.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.