Jump to content

BMW M2 Competition


Acero99

Recommended Posts

Va multumesc ! :thumbsup:

 

ruta a fost Satu Mare - Zalau - ocolit Clujul - Targu Mures - Medias - Brasov - Ploiesti - Bucuresti ... drumul a fost foarte bun cu mici exceptii , aprox 120km de autostrada ( ocolirea Clujului + Bucuresti - Ploiesti ) si vreo 30km de centura in regim de autostrada care a ocolit Brasovul

Link to comment
Share on other sites

da , din pacate de aproape o luna de zile am ramas fara garajul inchiriat din 2016 ... proprietarul a inchiriat ambele case si ambele garaje ( din aceeasi curte ) unei persoane care urmeaza sa faca un azil de batrani ... deci am ramas iar pe "drumuri" , poate reusesc sa fac un aranjament cu vreun atelier de detailing din Bucuresti sa imi "inchirieze" cateva ore saptamanal facilitatile pentru o intretinere corespunzatoare

 

marele minus la aceasta masina este ca atrage prostesc de multa atentie mai ales din partea copiilor care nu prea inteleg ca nu au ce sa caute sa puna mana / sa se sprijine / sa atinga masina altuia , nu inteleg mania asta de a pune mana pe o masina ... nu am nimic impotriva sa te uiti sa ii faci o poza dar nu inteleg de ce trebuie sa o atingi fizic ... azi cat am fost plecat in 2 locuri am deja urme de palme / degete pe ambele geamuri din fata . pe capota si pe o aripa , noroc ca este culoarea foarte permisiva

 

20190330-132627.jpg

 

20190330-132638.jpg

 

20190330-132644.jpg

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Salut

Frumoasa masina si speciala. Va fi un model clasic, rar. Poate reusesti sa inchiriezi un spatiu intr-o parcare inchisa, centru comercial daca ai in apropiere. Chiar la 10-15 min distanta e acceptabil. Asa aveam inainte aici in Belgia. M-am invatat minte si n-o mai las nici aici pe strada.

Pe strada mai ales la noi e expusa, hoti, amatori de suveniruri, mai ales modelele rare.

 

Recomand ca pe langa PPF sa faci si un ceramic coating. Lasa un strat fin de siliciu(mai dur decat lacul). Protejeaza lacul/vopseaua de zgarieturile fine plus ca avand tensiune superficiala scazuta nu lasa sa adere murdaria/"mainile" de care vorbeai. Acum e momentul ideal intrucat lacul nu e contaminat.

Avand masina noua tocmai ce am facut un ceramic. Pot da detalii/poze/info despre ce-am facut pe privat daca doresti(e alta marca auto si nu doresc sa irit colegii).

 

Multa bafta

Edited by mike2005
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

da , din pacate de aproape o luna de zile am ramas fara garajul inchiriat din 2016 ... proprietarul a inchiriat ambele case si ambele garaje ( din aceeasi curte ) unei persoane care urmeaza sa faca un azil de batrani ... deci am ramas iar pe "drumuri" , poate reusesc sa fac un aranjament cu vreun atelier de detailing din Bucuresti sa imi "inchirieze" cateva ore saptamanal facilitatile pentru o intretinere corespunzatoare

 

marele minus la aceasta masina este ca atrage prostesc de multa atentie mai ales din partea copiilor care nu prea inteleg ca nu au ce sa caute sa puna mana / sa se sprijine / sa atinga masina altuia , nu inteleg mania asta de a pune mana pe o masina ... nu am nimic impotriva sa te uiti sa ii faci o poza dar nu inteleg de ce trebuie sa o atingi fizic ... azi cat am fost plecat in 2 locuri am deja urme de palme / degete pe ambele geamuri din fata . pe capota si pe o aripa , noroc ca este culoarea foarte permisiva

 

 

azi erau niste copilasi in parcare la afi calare pe un lambo albastru , selfie ,poze intinsi pe capota ...m-a luat capul pe mine , imi imaginez proprietarul . :excl:

Edited by Myx
  • Like 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

@mike - masina sta in parcare subterana , garajul despre care vorbeam era strict pentru intretinerea masinii ( masinilor din familie )

 

@Romulus - cred ca la ProLeasing Motors Ploiesti o sa merg , am auzit doar recenzii pozitive

 

Superba masina, foarte buna alegerea!

 

Si eu sunt client Proleasing atat BMW cat si Ford / Hyundai - foarte multumit de serviciile lor.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Salut , e greu sa descriu exact , se simte mai crisp , mai exacta directia , simti foarte bine drumul si unde sunt rotile ... este si normal masina este mult mai usoara 150-200kg diferenta cred

 

cam 300 kg e diferenta intre ele :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mie a inceput sa nu-mi mai placa sa "simti" soseaua si drumul :) cred ca imbatranesc.. adica la fosta masina asta incepuse sa ma enerveze , prea simteam totul de pe sosea chiar si pietricelele , bine aveam si bucsi poliuretanice .. o prostie ca doar n-aveam masina de circuit .

 

Cum e nea Acero te-ai dat cu ea pe circuit sau inca o ti in rodaj.

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.