Jump to content

BMW M2 Competition


Acero99

Recommended Posts

frumoasa masina! uuu 400 de caluti, e o bestie.

S-o stapanesti sanatos si la cat mai multi km fara griji.

Referitor la drumul de intors, pot sa-ti recomand varianta mai lunga Satu Mare - Baia Mare - Targu Mures - Brasov - Ploiesti - Bucuresti, este mult mai lin fata de cel pe Valcea - Pitesti - Bucuresti.

iti zic pentru ca am facut drumurile astea in Decembrie anul trecut.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Va multumesc ... partea mai nasoala este ca masina are anvelope de vara si vad ca vreamea o sa se strice putin in urmatoarele zile , sper sa nu am probleme prin zonele de munte

 

@Crysis21 - am renuntat la ea pentru ca era un model EOL care a stat 1 an de zile in showroom ( era produsa in februarie 2018 ) ... la Competition erau multe plusuri pentru o diferenta mica de bani ( strict masina albastra vs asta ) : motor S55 / trapa / senzori de parcare fata-spate / scaunele de pe M3-M4 / clusterul de bord nou

Link to comment
Share on other sites

Este o alegere excelenta. In opinia mea, din intreaga gama curenta BMW, M2 Coupe este modelul care se apropie cel mai mult de spiritul care a consacrat, candva, marca.

 

Probabil ca ar trebui sa inaintezi o plangere catre departamentul de calitate al BMW, intrucat, daca vederea nu ma inseala, se pare ca au uitat sa monteze pedala de ambreiaj. :shifty:

Lasand gluma la o parte, cred ca o cutie de viteze manuala s-ar fi potrivit mai bine cu aceasta masina.

In fine, de gustibus... Felicitari si drumuri bune!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Cel putin 3 ani cat este in garantie o tin sigur :pardon: , am inteles ca perioada de rodaj este de 2000km ( maxim 5000 rpm - maxim 170km/h - fara plecari in forta de pe loc ) dupa care se face prima intrare in service pentru schimbare ulei motor + filtru ulei si uleiul de la diferential + unlock din soft la LC .... ce service BMW are recenzii pozitive ?
Link to comment
Share on other sites

Exceptionala masina. Cu drumurile te pot pune eu la curent in caz ca ai nevoie. Satu-Mare pana la Cluj e okay, cu exceptia orasului Zalau, unde drumul e uitat de autoritati. Iar de la Cluj la Bucuresti, fie prin Brasov, fie prin Sibiu, e okay drumul, exceptand la fel portiuni, unde poti avea grija si nu e mare problema.

 

In schimb traficul este infernal aproape peste tot, asa ca alege bine ora de plecare si asigura-te ca ai asigurare valabila pentru parbriz, mai ales acum primavara cand pietricelele rasar voioase pe orice drum al patriei.

 

S-o stapanesti sanatos.

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa masina, sa te bucuri de ea! cred ca fiecare dintre noi si-ar dori o asemenea masina.

 

Legat de drumuri - acum o luna am trecut prin valea oltului, destul de multe gropi - se pot evita, dar ar fi de preferat sa circuli ziua, sa le vezi din timp.

Link to comment
Share on other sites

Nice toy! Sa o stapanesti sanatos.

 

Traseele sunt cam egale ca lungime, indiferent daca o iei pe SB sau BV. Aglomerate sunt amandoua, ai mai multa autostrada pe primul. Insa mi s-a parut cam naspa drumul in rest: aiud-sebes, V. oltului, gropi/santuri/petece, facusem si o poza la un moment dat, la cat de praf era drumul.

Link to comment
Share on other sites

LOL , recomanzi sa vina pe platforma ? :LMAO:

 

Se vede ca nu iesi cu masina din Bucuresti si doar o speli si o privesti in parcare. Razi in continuare (singurul de altfel).

Dupa un singur drum la Constanta, sambata, m-am ales cu zeci de ciobituri in partea din fata a masinii (si nu, nu merg lipit de cel din fata, tocmai din acest motiv).

Deci...mai iesi si tu in lume si lasa rasul ala de .....

Edited by Alexandru'
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Se vede ca nu iesi cu masina din Bucuresti si doar o speli si o privesti in parcare. Razi in continuare (singurul de altfel).

Dupa un singur drum la Constanta, sambata, m-am ales cu zeci de ciobituri in partea din fata a masinii (si nu, nu merg lipit de cel din fata, tocmai din acest motiv).

Deci...mai iesi si tu in lume si lasa rasul ala de .....

 

Eh, acum nici chiar asa, pana la urma, daca vrei sa nu ai masina lovita, mai bine cumperi o Dacia gata zgariata, decat sa tii BMW in garaj. O masina e pentru a te deplasa, daca nu poti, atunci e bibelou, nu masina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.