Jump to content

Scartait volan f10


Recommended Posts

Neata,

Tocmai ce m'am intors de la un schimb de ulei si pe drum am observat ca imi scartaie volanul cand iau stanga-dreapta, atat in mers cat si pe loc.

Directia nu pare sa fie afectata si nici pompa servo insa sunetul se aude.

In timpul schimbului nu am observat nimic in neregula in modul in care au lucrat.. deci nu pot spune ca au facut ei ceva.

Ce imi pune totusi un semn de intrebare este faptul ca pare ca au dat cu niste substante de curatare compartiment motor si poate de acolo(ei zic doar pe plastice si ca solutia este "uscata").. insa sunetul pare sa vina din volan de undeva, nu de la curea.

M'am documentat si pe alte forumuri si mai multi pare ca au avut o problema asemanatoare si au rezolvat ieftin prin schimbul/gresatul unei garnituri la volan. Aveti idee care anume?

"I had it fixed. All they did was remove steering wheel and lubricate the seal behind it. I'm not holding my breath that it won't come back."

 

Si un link cu un video facut astazi, de mine.

 

Mersi!

Edited by Magnusy
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu pot edita.

Cred ca pare sa fie ceva de la SZL, cum a mai avut un coleg problema cu el..

La mine inca functioneaza totul deci ar trebui sa se execute SIB 61319354048 Sper totusi ca intr'o luna cat dureaza cred o programare pe la otopeni sa nu se rupa celebra panglica din el...

Edited by Magnusy
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

La suprafata se aude, probabil nu prinde telefonul bine sunetul.

M'am exprimat gresit, nu SZL in sine, ci spira de sub volan in care este si SZL.

M'am uitat in fisierul de pe postul tau vechi si fix despre problema mea vorbea

Ce e drept e ca se aude de la volan sigur, nu de la roti/servo, am verificat

 

Edited by Magnusy
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Daca ai nevoie de ajutor, da un semn. Eu am comandat vaselina dupa cod, si am remediat singur problema. Dureaza max 1h sa desfaci, lubrifiezi, montezi. Eu nu m-am prins de la ce era, facea de cand eram prin Belgia, bine ca nu s-a rupt cand eram acolo. Mi-am reparat singur dupa incercari de a cumpara modulul de pe ebay, erau 50000 de variante, si-am zis ca daca tot e rupt, n-am nimic de pierdut.
Link to comment
Share on other sites

Daca ai nevoie de ajutor, da un semn. Eu am comandat vaselina dupa cod, si am remediat singur problema. Dureaza max 1h sa desfaci, lubrifiezi, montezi. Eu nu m-am prins de la ce era, facea de cand eram prin Belgia, bine ca nu s-a rupt cand eram acolo. Mi-am reparat singur dupa incercari de a cumpara modulul de pe ebay, erau 50000 de variante, si-am zis ca daca tot e rupt, n-am nimic de pierdut.

 

Putem vorbi pe WS putin? da'mi un PM daca ai timp

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.