Jump to content

valoare piese BMW E12


botyy88

Recommended Posts

Buna seara, sunt nou pe forum si nu stiu daca am postat in categorie corecta. Daca nu, rog admin sa ma corecteze.

 

Am avut un E12 din 1979 motor 1.8 pe care l-am vandut recent si am mai ramas cu niste piese de la el, in principal elemente de suspensie. Ma poate ajuta cineva sa imi spuna cam cat ar valora in cazul in care as vrea sa le vand? As putea pune si niste poze insa nu gasesc optiunea. Multumesc.

Edited by botyy88
Link to comment
Share on other sites

Buna seara, sunt nou pe forum si nu stiu daca am postat in categorie corecta. Daca nu, rog admin sa ma corecteze.

 

Am avut un E12 din 1979 motor 1.8 pe care l-am vandut recent si am mai ramas cu niste piese de la el, in principal elemente de suspensie. Ma poate ajuta cineva sa imi spuna cam cat ar valora in cazul in care as vrea sa le vand? As putea pune si niste poze insa nu gasesc optiunea. Multumesc.

 

Atasat si poza.

post-94302-0-04912600-1553982032_thumb.jpg

Edited by botyy88
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Tu nu glumesti?

 

Deloc, piesele le-am descoperit recent, nu stiam de ele, si m-am gandit ca decat sa le dau la fier vechi poate mai este cineva care are nevoie de ele.

 

No comment....this is romania.

 

These parts of E12 were found accidentally and maybe someone who has this car need them. Maybe you can help instead of posting useless comments about Romania.

 

fa un calcul simplu. Numarul de kilograme, inmultit cu pretul de fier vechi = pretul corect. Ce te astepti sa vinzi din mormanul ala de rugina?!

Esti tare, chiar nu m-am gandit la asta ;) Iti multumesc oricum pentru raspuns

Link to comment
Share on other sites

nu prea ai ce sa ceri pe ele par destul de ruginite, si nu sunt piese care sa se caute in mod special- bratele spate nu prea au cautare, jambele fata mai putin,numarul E12-urilor e restrans. Poate sa iei 200 lei pe toate daca ai nororc, presupunând ca se mai pot folosi desi as paria ca jambele fata sunt compromise.Poate planetarele sa reusesti sa le dai. Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Oameni buni, va cer o parere sincera despre valoarea unor piese care recent au intrat in atentia mea. Starea lor este indiscutabil una proasta, din cauza unor lucruri care nu au tinut de mine. Le-am

recuperat recent, si cred ca inca se mai poate obtine ceva din ele sau macar din o parte din ele. Am apelat la o parerea a voastra, in ideea ca sunteti mai buni cunoscatori ai acestei marci, insa din atatea mesaje un singur domn a oferit un mesaj pertinent. Restul sunt rautati si nu inteleg de ce simtiti nevoia sa veniti cu atatea ironii sau sa va bagati in seama la o simpla intrebare? Cine poate sa ma ajute, v-as fi recunoscator, cine nu, iar va sunt recunoscator daca ati putea sa va abtineti. Va multumesc!

Edited by botyy88
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.