Jump to content

CUMPAR BMW SERIA 3 BENZINA


Masti

Recommended Posts

Salutare dragi colegi. De ceva timp urmaresc sa achizitonez un bmw seria 3 e92 sau f30 pe benzina. Nu vreau modificari la motor, soft sau alte chestii de genul.

Ma intereseaza sa fie automat, piele, navi, scaune recaro si capacitate motor maxim 2.5

 

Buget ~10.000-14.000, in functie de model.

 

Are cineva de vanzare? Astept propuneri.

 

Multumesc

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca gasesc ceva sub 100k km, sa fie pana in 200k si sunt multumit. Ma intereseaza f30 sau e92, la f30 ar fi misto si versiuena 328i dar in segmentul asta de pret nu ma ating. Iar ca origine, nici nu stiu. Am facut cateva calcule si de cele mai multe ori Germania este mai scumpa ca Romania. Ma tot uit pe olx, pe autovit, nimic care sa corespunda cu minimul cerut de mine.

 

Of de cand caut...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pe benzina destul de greu sa gasesti la acest pret. De obicei au km mai putini si nu sunt asa de multe pe piata. Marea majoritate sunt pe motorina. De aici si pretul foarte mare pentru benzina!

 

In Germania sunt mai scumpe pentru ca in romania se aduc masini pentru profit. Ori se face manevra la TVA, ori au mici probleme, ideea e ca sunt cumparate la pret minim. O masina intretinuta bine nu o sa fie ieftina!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Daca te uiti la 328 (F30), ia in considerare problemele motorului respectiv (N20). Din punctul meu de vedere are probleme de fiabilitate mai mari decat N47, suna ca un tractor la rece....Eu m-as gandi de 2 ori inainte sa iau 2.0 benzina pe F. Cred ca mai fain ar fi e90 cu motorul 2.5, 6L, aspirat, 218 cp.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu sunt carcotas de fel sa ma bag aiurea in oala dar nu inteleg nimic din ceea ce isi doreste initiatorul topicului. Vrea un minim de dotari dar nu ar plati 12k euro pentru un e90 325xi care zic eu e destul de dotat in schimb ar plati aceeasi suma pentru un f30 chel. Asculta ce spun baietii si nu-ti lua din seria F pe benzina pentru ca au mari probleme si pe parcurs vei regreta, mergi pe un e90 / e92 iar suma care iti ramane de 2-3k euro ii poti investi in masina in caz ca are probleme sau mici modificari sa fie pe placul tau, in plus iti mai ramane si de un suc.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

F30 iese din discuție deci. As plĂŁti pentru e92 12k euro ĂŽnsĂŁ pentru e90 nu as da așa mult. Sper ca dupĂŁ Paste sa apĂŁra și alte anunțuri. DacĂŁ este vreun pasionat pe aici care ĂŽși vinde mașina, poate lasĂŁ link mai jos și voi trata cu seriozitate.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.