Jump to content

Bmw 430i F36


Cicerone

Recommended Posts

Salut!

De curand sunt posesorul unui frumos BWM 430i Gran Coupe

Cateva detalii despre masinuta:

An fabricatie 2018,km 4800,tractiune spate,cutie automata 8 rapoarte,putere 250cp,scaune sport cu memorii,senzori parcare,camera video,scaune incalzite,trapa,oglinzi electrice smd...

O am de o saptamana si imi este tare draga,pe viitor voi face mici modificari:

Navigatie NBT in primul rand,M Paket,eleron carbon si voi mai vedea ce imbunatatiri ii pot aduce.

 

Subliniez faptul ca la inceputul cautarilor am avut pe lista si motorizarea 428i,dar am avut rabdare sa mai strang niste banuti si asteptarile mi-au fost depasite la superlativ.

Voi atasa cateva poze ce le am in telefon,nu i-am facut inca poze mai multe dar cu siguranta vor urma!

Edited by Cicerone
  • Like 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

suna bine.

 

pt ca am o obsesie in sensul daca se mai merita masina noua versus masina aprospe noua cu un discount consistent, spune-mi si mie ce discount in procente ai avut fata de pretul de lista.

 

vezi ca masina ta are 252cp de fapt

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

suna bine.

 

pt ca am o obsesie in sensul daca se mai merita masina noua versus masina aprospe noua cu un discount consistent, spune-mi si mie ce discount in procente ai avut fata de pretul de lista.

 

vezi ca masina ta are 252cp de fapt

Da,are 252cp!

Pretul masinii noua a fost in valoare de 62000€

Link to comment
Share on other sites

Nu are nbt, fiind din 2018? Cred ca te referi ca vrei sa pui evo, avand deja nbt, right?

Nu are navigatia cu touch,ultima.

Asta nu este mare problema pentru ca folosesc mai mult

Waze,dar am zis sa fie.

Azi ma gandeam la trimurile interioare sa le fac cu transfer,carbon.Exact cum sunt la M.

In plus vreau neaparat sa-i pun un volan M si kitul exterior schimbat de asemenea.

Inca ma bucur de masina,schimbarile vor veni pe parcurs.

Link to comment
Share on other sites

Nu are navigatia cu touch,ultima.

Asta nu este mare problema pentru ca folosesc mai mult

Waze,dar am zis sa fie.

Azi ma gandeam la trimurile interioare sa le fac cu transfer,carbon.Exact cum sunt la M.

In plus vreau neaparat sa-i pun un volan M si kitul exterior schimbat de asemenea.

Inca ma bucur de masina,schimbarile vor veni pe parcurs.

 

Asta poate insemna doar ca are navigatia mica. Cea mare e Nbt incepand cu 2014 si are touch.

Link to comment
Share on other sites

Nu are navigatia cu touch,ultima.

Asta nu este mare problema pentru ca folosesc mai mult

Waze,dar am zis sa fie.

Azi ma gandeam la trimurile interioare sa le fac cu transfer,carbon.Exact cum sunt la M.

In plus vreau neaparat sa-i pun un volan M si kitul exterior schimbat de asemenea.

Inca ma bucur de masina,schimbarile vor veni pe parcurs.

 

 

Daca folosesti mai mult Waze si vrei sa faci upgrade la navigatie doar "ca sa fie", mai bine gasesti una aftermarket cu android. Ramai cu tot ce are acum masina si in plus vei avea si android pe care sa rulezi waze si cam orice alta aplicatie gasesti in PlayStore. Cand am fost in aceiasi situatie, am cantarit optiunile si in varianta cu android iesi mult mai ieftin si ai mult mai multe optiuni ( youtube, soundcloud, waze, torque, dvr, data logging, etc ). Iar cei peste 1000E economisiti se pot duce catre pachetul M.

 

Si in plus, gasesti si ecran de 10" plug'n'play care nu necesita sa tai bordul sau alte modificari cum ar trebui daca ai vrea ecranul de 10" de la un X5 de exemplu.

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa tare masinuta, si "potenta"!:D.. Sa te bucuri de ea si sa o stapanesti sanatos :thumbsup:

 

Luneta masinii e mai inchisa decat restul geamurilor? ai folie doar pe luneta? asa pare din prima poza. Sau perdeluta?

Edited by mdln
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa tare masinuta, si "potenta"!:D.. Sa te bucuri de ea si sa o stapanesti sanatos :thumbsup:

 

Luneta masinii e mai inchisa decat restul geamurilor? ai folie doar pe luneta? asa pare din prima poza. Sau perdeluta?

Multumesc

Am pus folie pe luneta,sa mai inchida putin,sa nu fiu orbit de cei cu faza lunga

Link to comment
Share on other sites

Multumesc

Am pus folie pe luneta,sa mai inchida putin,sa nu fiu orbit de cei cu faza lunga

 

Pune si pe geamurile laterale(spate) altfel arata ciudat rau, doar pe luneta.. parerea mea..mai asteptam poze cu masinuta, interiorul.. :download:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.