Jump to content

Bmw 430i F36


Cicerone

Recommended Posts

salut ! cum se misca masina ? ce consum ai la ea ?

Salut

Masina trage foarte bine dupa 2500rpm,in modul sport suspensia devine rigida si se aseaza

bine in viraje.

In modul confort te simti ca intr-un mercedes(sorry pentru aceasta comparatie),iar modul ecopro e pentru oras.

Ca si consum din cate am observat am asa: EcoPro /oras 10/10,5%,modul confort pana in 11,5%, iar

Extra urban in modul sport 8%.

Am avut si motorizare diesel anii trecuti E90 si F10 dar nu m-as mai intoarce la diesel.Strict parere personala.

Benzina este prea funny,iar daca vrei sa fii econom o poti face. Selectezi EcoPro

 

Super frumoasa masina, la cat mai multi kilometri!

Multumesc frumos. Asemenea si dvs

 

Pune si pe geamurile laterale(spate) altfel arata ciudat rau, doar pe luneta.. parerea mea..mai asteptam poze cu masinuta, interiorul.. :download:

Voi pune si pe geamurile spate lateral.

A fost aglomerat cand am fost sa montez folia(eram in trecere pe bl calarasi unde sunt baietii cu folii si nu aveam programare),

si m-au ajutat repede cu montarea foliei pe luneta. Ma deranja lumina celor din spate,seara.

Edited by Cicerone
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salutare. Azi masina are 10k km si sunt foarte incantat de ea.

Am sunat la bmw pentru revizie,dar nu ma pot programa decat in momentul in care voi parcurge 30k km sau sau varsta de 2 ani

Ma gandeam sa merg la un alt service sa-i fac revizia,numai sa nu am probleme cu garantia,cand voi ajunge la reprezentanta.

Va salut

Link to comment
Share on other sites

Si eu iti recomand un schimb de ulei la 10-15k cu filtru original si fara sa o treci in service history.. asa, ca pentru linistea ta..si nu isi da nimeni seama ca a fost schimbat

Asa am facut.

Am mers la Service Teeam Bmw si i-am facut o revizie completa. Baietii de acolo au fost amabili si in pretul reviziei mi-au facut si o scurta verificare.

Masina nu a fost indexata in baza de date bmw,sa nu am probleme cu garantia. Urmatoarea revizie o voi face la bavaria.

Salutare tururor

Edited by Cicerone
Link to comment
Share on other sites

Asa am facut.

Am mers la Service Teeam Bmw si i-am facut o revizie completa. Baietii de acolo au fost amabili si in pretul reviziei mi-au facut si o scurta verificare.

Masina nu a fost indexata in baza de date bmw,sa nu am probleme cu garantia. Urmatoarea revizie o voi face la bavaria.

Salutare tururor

 

Daca vrei volan de M packet am eu.Am si de M dar nu cred ca se merita.Pot sa-ti pun si Evo cu carplay si screen miroring. tel 0737014328 NBT nu se mai pune pe masina ta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.