Jump to content

Road Map Europe East & West PREMIUM (USB) 2019-2


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Eu am fost peste tot , germania , austria, ungaria , serbia macedonia grecia ! Nu am avut probleme ! Ca de exemplu 5 km portiune de autostrada in serbia dar nu deloc sau altceva

 

Am instalat doar Road map europe west. Sa fie asta problema? ??

 

Multumesc.

Edited by Cosm!n
Link to comment
Share on other sites

Eu am fost peste tot , germania , austria, ungaria , serbia macedonia grecia ! Nu am avut probleme ! Ca de exemplu 5 km portiune de autostrada in serbia dar nu deloc sau altceva

 

Cum as putea reveni la versiunea anterioara ??? imi functiona mai bine. Multumesc

Edited by Cosm!n
Link to comment
Share on other sites

daca drumul e relativ nou, nu o sa iti apara pe versiunea asta. diferenta e cam de un an si ceva intre mom cand se face un drum si cand apare pe harti. cel putin in Ro.

Nu prea cred. In Pantelimon nu mai exista rondul de la Cora din 2013, insa el apare pana si in varianta 2019 :)). Ce sa mai zicem de alte orase :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

stie cineva ce harti sunt incluse in east si west? mersi

 

BMW ROAD MAP EUROPE EAST PREMIUM 2019-2 acoperire completa:

Belgium, Bulgaria, Denmark, Germany, Romania, Estonia, Finland, Greece, Italy, Croatia, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Netherlands, Norway, Austria, Poland, San Marino, Slovak Republic, Slovenia, Sweden, Switzerland, Czech Republic, Hungary , Vatican city and Belarus.

 

BMW ROAD MAP EUROPE WEST PREMIUM 2019-2 acoperire completa:

Andorra, Belgium, Denmark, Germany, Finland, France, Greece, Gibraltar, United Kingdon, Ireland, Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco, Netherlands, Norway, Austria, Portugal, San Marino, Slovak Republic, Spain, Sweden, Switzerland, Czech Republic and Vatican City and the main road network of other Western European countries.

Link to comment
Share on other sites

Am incercat sa i instalez lu cumnatul meu pe un E 90 2009 CIC si nu pot. Eu are versiunea de harta 2008 premium si are nevoie de update la CIC/module din cauza ca nu ii citeste sticku ul din bord. Stie cineva daca le pot instala de pe DVD ? Si daca instalez de pe dvd mai am nevoie de cod FSC si cum il extrag fara USB ?
Link to comment
Share on other sites

Update: am copiat varianta cu 3 usb uri si pe fiecare usb l am copiat pe cate un dvd dl, am bagat pe rand dvd urile si dupa vreo 6 ore s a updatat. Deci pentru cei care au probleme si nu le citeste prin usb ul din torpedou, incercati prin 3 DVD uri dl de 8.5 gb si cu rabdare o sa mearga

 

Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut.

Nu imi arata drumu.. ca si cum as fi pe camp sau apa

Va pot atasa poze daca doriti.

 

Salut,

 

Din propria experienta sunt doua chestii aici de luat in seama:

 

1. Hartile "Premium" 2011 aveau East and West impreuna si in denumire nu era specificat E sau W.

2. Daca ai pus update probabil ai ales East? Si atunci pentru tarile care nu sunt specificate la East (cele pentru care e mentiunea "drumuri principale in restul tarilor europene") ai putea vedea pe navigatie cam ce ai vazut tu "probleme/drumuri lipsa". In plus e valabil ce a spus si altcineva, ca daca sunt drumuri relativ noi atunci ele nu apar.

 

Personal am West pe masina, si venind din FR spre RO, nu am avut probleme decat la granita cu RO. Romania nu e in " West", eu voiam sa intru prin vama de la Petea caci mergeam la Baia Mare. Nestiind de drumul de la Petea Navigatia ma punea sa merg mai pe la nord, si am ajuns la granita cu Ucraina.

In Romania am mai facut ceva drumuri dar era ca si cum eram prin camp, arata doar drumurile mari si atat.

 

Nu stiu daca asta explica un pic ce ti s-a intamplat tie, dar in locul tau as continua sa fac updateuri la harti in loc sa "merg inapoi".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.