Jump to content

Problema F10 EGR


Recommended Posts

Salut baieti,de curand mi s-a aprins check enginul(mentionez ca se stinge odata la cateva zile dar reapare) pe bord,am fost la o diagnoza si imi apar erorile urmatoare : 257E00,255B00,272E00 si 255C00.Baiatul de la service mi-a spus ca este de la clapeta EGR si trebuie curata.Insa am zis sa va intreb si pe voi ca poate ati mai avut aceaste eroari si ma puteti ajuta.As vrea sa stiu daca recomandati undeva sa merg sa mi-o curate sau sa fac ceva in privinta aceasta.
Link to comment
Share on other sites

Baieti ma speriați,detaliați va rog :))

Salut. Completeaza seria de sasiu aici: https://www.bmw.ro/ro/topics/offers-and-services/campanii-tehnice.html . Daca apare "Conform informaţiilor disponibile în prezent, pentru automobilul tău există campanii tehnice." atunci cel mai probabil masina ta este eligibila pentru un recall. Chiar daca nu apare, te sfatuiesc sa completezi formularul acesta si la servicii sa treci "Campanii tehnice" si te vor contacta ei sa-ti spuna daca masina este eligibila pentru recall si sa te ajute cu o programare: https://www.bmw.ro/ro/topics/offers-and-services/personal-services/oferte-speciale-pentru-automobile-bmw-importate---formular.html#/bookmark=aHR0cHM6Ly9ibXcuaWRlb21lZGlhLmRpZ2l0YWwvd2VicGFnZXMvMjAxOF8wOV9ncmV5bWFya2V0LWNhbXBhaWduLw== . Am facut asta joi seara si vineri pe la pranz m-au sunat deja si m-au programat.

 

Detalii recall EGR: https://www.express.co.uk/life-style/cars/1035380/BMW-recall-2018-diesel-cars-UK-fire

Edited by Execitor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Voi suna si eu maine la BMW sa vad daca exista recall pentru f10. (eu nu am probleme)

In general astepti dupa asta 7 luni ? (n-am mai fost la recalluri)

eu am 3 deja , sunt colegi care au si mai mult . Probabi mizeaza ca vei ceda tu sau masina si schimbi pe banii tai ..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Salut bĂŁieți,redeschid topic-ul sa nu mai fac altul.Am.fost la recall cu mașina și ei nu au constatat nimic.In continuare am problema cu "chec e engine",as dori sa ĂŽmi spuneti sau sa ĂŽmi recomandați un service in București unde pot curata EGR-UL și clapeta.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.