Jump to content

Prob subwoofer


Recommended Posts

Din ce vad eu aici https://www.mdecoder.com/decode/b019800 tu nu ai sistem HI-Fi sau Harman. VEzi sub scaune daca wooferele alea sunt conectate prin cabluri la unitatea centrala. Poate doar le-a pus fostul proprietar ca sa dea bine. Am vazut multe masini cu volane cu padele care nu merg fix din acelasi motiv: Sunt prezente fizic, dar nu sunt cablate si codate in sistem. Cred ca ti-ai cam luat teapa. A fost la un pret ft bun, km reali, pt pretentiosi?
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

E60 sunet standard pare ca are subwoofere din fabrica

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e60-520d-lim/wiring-functional-info/body/audio-video-telephone-navigation-most-combination/sound-output/stereo-speaker-system/ulMGrGa

 

verifica mufele de la subwoofere, daca ajunge semnal in ele; daca nu ajunge, o iei pe firul apei in sus; daca ajunge, probabil trebuie sa schimbi subs.

Link to comment
Share on other sites

E60 sunet standard pare ca are subwoofere din fabrica

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e60-520d-lim/wiring-functional-info/body/audio-video-telephone-navigation-most-combination/sound-output/stereo-speaker-system/ulMGrGa

 

verifica mufele de la subwoofere, daca ajunge semnal in ele; daca nu ajunge, o iei pe firul apei in sus; daca ajunge, probabil trebuie sa schimbi subs.

Daca tot ajunge la subwoofer, nu mai bine pune o baterie de 1,5v pe bornele difuzorului sa auda/vada daca "salta" membrana (numai dupa ce deconecteaza conectorul de pe difuzor)!?

 

Apoi daca tot e acolo poate sa se uite (bage de seama) codul culorii cablului si sa verifice la spatele HU [acolo unde obligatoriu trebuie sa fie acelasi cod de culoare ca la difuzor (pardon ..woofer)] daca iese semnal, testamd cu orice alt difuzor pentru cateva secunde?

;)

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

Nush cat de corect a verificat cineva , a zis ca nu vine semnal la ele , acum nu stiu daca e din codare , sau de la fire ..

nu are ce sa fie din codare din moment ce ai sistem standard si semnal analogic.

e prea banala problema sa o dezvolti atat....daca nu stii electrica/electronica de baza, apeleaza la o persoana care stie si te rezolva in 5 minute cu verdictul.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.