Jump to content

Nu se mai deschide usa de la portbagaj


SlowDeath

Recommended Posts

AstĂŁzi când am vrut sĂŁ deschid ușa de la portbagaj am constatat cĂŁ nu se mai deschide.

Geamul ușii (haionul) se deschide fĂŁrĂŁ probleme și din cheie și din butonul de sub bord.

Portbagajul are soft close dar nu are opțiune de ĂŽnchidere din buton.

Ăntrebarea mea este cum aș putea sĂŁ deschid ușa totuși?

Mașina ĂŽn cauzĂŁ este un 520d F11.

Link to comment
Share on other sites

Da, butonul de sub bord, deschide doar geamul de la portbagaj.

Din telecomandĂŁ se deschide tot geamul de la portbagaj.

Ușa de la portbagaj, cu totul, se deschidea doar cu mâna.

 

Ca sĂŁ se ĂŽnțeleagĂŁ...

Când se deschidea și ușa, deci totul era normal, butonul de sub bord cât și butonul de pe telecomandĂŁ doar geamul de pe ușa de la porbagaj ĂŽl deschideau.

Link to comment
Share on other sites

La E46 touring poti coda ca la apasarea butonului pt deschiderea portbagajului de pe cheie sa se deschida fie geamul, fie haionul cu totul.

 

Incearca sa setezi ca butonul sa deschida tot haionul. Banuiesc ca se poate seta asta si la F11.

Edited by florin83
Link to comment
Share on other sites

si la f11 se poate coda ce se deschide din butoanele de pe telecomanda si din cel de pe usa; pe telecomanda sunt 4 butoane - la mine primul deblocheaza usile, cel rotund cu sigla blocheaza usile, al treilea desface geamul de la luneta, al 4-lea apasat lung deschide portbagajul, si tot apasat lung inchide portbagajul (haionul); eu am portbagajul electric, dar cred ca la toate f11 e portbagaj electric.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

si la f11 se poate coda ce se deschide din butoanele de pe telecomanda si din cel de pe usa; pe telecomanda sunt 4 butoane - la mine primul deblocheaza usile, cel rotund cu sigla blocheaza usile, al treilea desface geamul de la luneta, al 4-lea apasat lung deschide portbagajul, si tot apasat lung inchide portbagajul (haionul); eu am portbagajul electric, dar cred ca la toate f11 e portbagaj electric.

 

Al patrulea buton, la mine, e setat sĂŁ aprindĂŁ farurile (Follow Me Home).

Mașina mea nu are portbagajul electric, adicĂŁ nu se deschide și se ĂŽnchide singur.

Am ĂŽnțeles, ca sĂŁ deschid portbagajul nu am altĂŁ soluție decât sĂŁ codez cheia.

Merci!

Link to comment
Share on other sites

Verificaa firele care intra in haion in burduful de trecere, acolo e problema.

 

O sĂŁ verific și firele, dar cred cĂŁ ar trebui sĂŁ mĂŁ pregĂŁtesc sĂŁ schimb ori butonașul din mânerul ușii ori actuatorul.

Am avut aceeași problemĂŁ la E36, avea momente când rĂŁmânea blocat portbagajul apoi ĂŽși revenea peste noapte sau dupĂŁ un drum efectuat cu mașina.

Vreo 2 ani a durat povestea, pânã când a murit de tot actuatorul.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.