Jump to content

Bare transversale si trapa panoramica


Blacky_2017

Recommended Posts

Salut,

 

Am un BMW X3 din 2014 cu trapa panoramica si vreau sa imi pun bare transversale pentru a putea ulterior sa imi adaug suporti de bicicleta.

 

https://portbagajeauto.ro/bare-transversale-thule-wingbar-edge-black-pentru-bmw-x3-5-usi-suv-model-2010-sistem-cu-prindere-pe-bare-longitudinale-integrate

 

Are cineva deja configuratia asta sa imi poata spune daca trapa este functionala cu barele instalate?

 

Multumesc,

Bogdan Semenescu

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Am un BMW X3 din 2014 cu trapa panoramica si vreau sa imi pun bare transversale pentru a putea ulterior sa imi adaug suporti de bicicleta.

 

https://portbagajeauto.ro/bare-transversale-thule-wingbar-edge-black-pentru-bmw-x3-5-usi-suv-model-2010-sistem-cu-prindere-pe-bare-longitudinale-integrate

 

Are cineva deja configuratia asta sa imi poata spune daca trapa este functionala cu barele instalate?

 

Multumesc,

Bogdan Semenescu

Da cu un email dupa ei (ca vad ca numar de telefon nu dau) si spune-le ca esti interesat. Daca trapa se ridica da-le si inaltimea la care se ridica iar ei sunt cei mai in masura sa te asigure.

 

Si probabil cei mai rapizi in a afla raspunsul pentru tine.

 

PDFul asta il stii:

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.thule.com.au/wp-content/uploads/2018/03/Thule_Guide_2018_EN.pdf&ved=2ahUKEwj5kuHD1MLiAhXwShUIHWmwCpUQFjAGegQIBRAB&usg=AOvVaw1sjPKxwdTRWKFDU0DN8mLW

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

Da, dacĂŁ pui cutie pe plafon, o sa-l vezi doar ĂŽnnorat. Glumesc. :p Toate accesoriile Thule sunt destinate fiecĂŁrui model de mașina, și sunt concepute ca mașina sa poate fi folosita ĂŽn aceleași condiții. Trapa va funcționa fix ca și cum n-ai avea acele bare deasupra.
Link to comment
Share on other sites

Nu inca, dar trebuie sa-mi comand si eu pentru un F31. Ma tot tiganesc cu astia pe niste bare. Eu am deja o varianta mai lunga secat ce zic ei si ma tot freaca ca nu se potrivesc. N-am aprofundat, dar cand o sa am timp, le pun in portbagaj si ma duc la ei. Cel mai probabil o sa rup vreuna pe carca vreunui idiot. Edited by RoberTINO
Link to comment
Share on other sites

Eu am pe f31 modelul de bare care vrei sa il cumperi. Nu am trapa dar barele sunt destul de sus si nu ar impiedica functionalitatea!

 

Cat despre tipu (wingbar) respectiv de bare, nota 11! Inainte aveam niste bare standard si incepand cu 60km/h incepeau sa fluiere! Cu astea abea de la 110-120km/h sesisezi ca ai ceva pe masina :)

Link to comment
Share on other sites

Multumesc tuturor pentru raspunsuri. Eu le voi folosi cu 1 sau maxim 2 suporti de bicicleta.

 

De curiozitate, are cineva pe forum asa ceva? Bare transversale pe masina cu trapa panoramica?

 

Bogdan

 

Am avut eu wingbar si pe un x1 si pe un f10, primul cu panoramic si cel de al doilea cu trapa simpla. Nu au fost niciun fel de probleme.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Am un BMW X3 din 2014 cu trapa panoramica si vreau sa imi pun bare transversale pentru a putea ulterior sa imi adaug suporti de bicicleta.

 

https://portbagajeauto.ro/bare-transversale-thule-wingbar-edge-black-pentru-bmw-x3-5-usi-suv-model-2010-sistem-cu-prindere-pe-bare-longitudinale-integrate

 

Are cineva deja configuratia asta sa imi poata spune daca trapa este functionala cu barele instalate?

 

Multumesc,

Bogdan Semenescu

 

Am eu fix barile din link dar din aluminiu (sau deschise la culoare). Aceeasi masina cu trapa panoramica. Trapa nu are nicio problema, chiar daca barile vin putin mai jos decat altele. Se deschide si complet si in sus, nu ajunge la bari.

 

In schimb bara din fata sta fix in mijlocul trapei (partea din fata a trapei). Mie personal nu imi place deloc, si, cu parasolarul deschis (trapa inchisa) se aude un fasait de vant inca de la 60 km/h (incet dar se aude) si doar cu barile, fara suporti. Eu am mers cu 4 bicle sus fara probleme dar mers putin mai incet si fara miscari bruste (sunt totusi grele).

 

Ca sa intelegi, le pun doar cand pun bicla sus si apoi le dau jos imeidiat. Se monteaza relativ usor si barile si suportii. Sincer, acum regret ca nu am luat unele mai ieftine pt cat de putin le tin pe masina.

Deci sunt utile dar urate :) E strict parerea mea.

 

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.