Jump to content

Noul BMW X6 - Closed Room


Romulus

Recommended Posts

Ieri am avut ocazia sa particip la Bucuresti la Casa Universitarilor la un eveniment dedicat noului X6, un closed room.

 

Masina este incredibil de frumoasa, un design nou si multe calitati.

 

Dar grila aia iluminata...

 

:frantics:

 

Din pacate, ca de obicei, fotografiile au fost interzise, dar am cerut sa fac o poza cat timp mai era masina acoperita. Mi-a placut enorm masina.

Link to comment
Share on other sites

ti s-a parut peste Q8 dpdv design?

 

Spre rusinea mea, nu am vazut nici un poze Q8.

 

M-am uitat acum la fotografii cu Q8. Pe mine Audi m-a pierdut cu noile design-uri. Nu ca m-ar fi avut vreodata in curte, dar macar stiu un A6 care-mi placea cat de cat. Q8 mi se pare hidos.

Link to comment
Share on other sites

si eu daca ma uit la pozele lui q8, nu mi se pare absolut deloc ca arata bine, insa am vazut pe strada si e cu totul alta discutie. Nu cred ca pozele pot fi o referinta pe unele masini, din pacate.

 

Q8 imi place f mult si pt ca e o alta interpretare a notiunii de SUV coupe nesacrificand decat extrem de putin spatiul pt cap si picioare, masina fiind de fapt un fel de SUV hatch.

 

Si eu sunt dezamagit in ultima perioada de audi dpdv al designului exterior, insa masina asta o consider chiar frumoasa si mult mai practica, peste competitia directa(repet ca e opinie personala).

 

daca ar fi sa am bani de SUV si sa imi doresc o asa masina, as alege negresit Q8, fara sa ma intereseze absolut deloc cum arata noile x6 si ce urmeaza la GLE coupe, tocmai din rationamentele expuse mai sus.

 

chestia cu grila iluminata, asa cum spui tu ca va avea x6, mi se pare amuzanta, de la Faurei. Nicicand nu m-as putea identifica purtand asa ceva.

 

un alt SUV coupe care imi place este GLC coupe.

Edited by edit
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

[...]

chestia cu grila iluminata, asa cum spui tu ca va avea x6, mi se pare amuzanta, de la Faurei. Nicicand nu m-as putea identifica purtand asa ceva.

[...]

 

Da, amuzant cum toti cred asta dintre cei care aud de la altii despre chestia asta. Cand o veti vedea, sunt convins ca va veti schimba parerea. Si cred ca o vor copia toti.

Link to comment
Share on other sites

Am vazut un x5 nou pe strada, are un design mai elaborat, sofisticat. Din spate insa si-a cam pierdut identitatea. Initial crezusem ca-i noul Grand Cherokee sau vrun Hyundai.

Sunt si cazuri mai extreme: modele noi premium patesc la fel, de ex noul A-class cat de banal au putut sa-l faca, il intrece si un Focus, Golf ca rafinament exterior.

Recent pe strada un E60 langa G10. Cat de bagabontesc putea sa arate E60...de-a dreptul gangsta.

 

si eu daca ma uit la pozele lui q8, nu mi se pare absolut deloc ca arata bine, insa am vazut pe strada si e cu totul alta discutie. Nu cred ca pozele pot fi o referinta pe unele masini, din pacate.

 

Q8 imi place f mult si pt ca e o alta interpretare a notiunii de SUV coupe nesacrificand decat extrem de putin spatiul pt cap si picioare, masina fiind de fapt un fel de SUV hatch.

 

Si eu sunt dezamagit in ultima perioada de audi dpdv al designului exterior, insa masina asta o consider chiar frumoasa si mult mai practica, peste competitia directa(repet ca e opinie personala).

 

daca ar fi sa am bani de SUV si sa imi doresc o asa masina, as alege negresit Q8, fara sa ma intereseze absolut deloc cum arata noile x6 si ce urmeaza la GLE coupe, tocmai din rationamentele expuse mai sus.

 

chestia cu grila iluminata, asa cum spui tu ca va avea x6, mi se pare amuzanta, de la Faurei. Nicicand nu m-as putea identifica purtand asa ceva.

 

un alt SUV coupe care imi place este GLC coupe.

Sunt de aceeasi parere ca arata mai bine Q8 in realitate decat in poze. Am vazut unul pe strada si am fost impresionat pozitiv. GLE coupe parca-i o gargarita supraponderala care umbla cu minijup afisandu-si butucii in toata splendoarea lor.

Vazand Audi inca mai continua trendul asta cu masinile cat mai incruntate. Au cam inceput sa se friga in teste si au trecut in extrema cealalta: ochi de buburuza sau mai multi gen masinile coreene.

 

Cel mai probabil e noul trend , luminite si orice atrage privirea , deja sunt care ilumineaza emblema etc . Presupn ca se poate coda oricum sa aprinda sau nu.

Asta-i trendul, asta cauta publicul tinta - corporatistii (noul "proletariat") cu loz. Materiale gloss, screenuri, butoane, "tech"... Producatorii incearca sa capitalizeze cat mai mult, indesand cat se poate pe ele. Exista si un efect invers, destui consumatori accepta sa li se "dicteze" noile tendinte. Si asa se ajunge la "progres" cum remarca un coleg in alt thread.

 

Extrapoland:acum poti cheltui fara limita, e un trend spre produse care vin cu o sumedenie de caracteristici, multe nu foarte relevante ca sa te usureze de bani(vezi noua gama Apple suport monitor 5k usd, calc 6k, monitor vreo 5k). Tine de fiecare sa-si faca temele sa gaseasca ceva strict adaptat nevoilor si sa cheltuie ca atare.

Edited by mike2005
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

...serios...poza cu spatele e “pe bune”, sper ca nu...câte excrescente,crevase și chestii dubioase se întâmpla la spatele ăla, și stopurile alea sub forma de gândac...wow...chiar așteptam cu interes noul X6... Păcat, păcat... Edited by MuscleMike
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.