Jump to content

Inca un BMW ars


enders

Recommended Posts

Cred ca ar trebui deschis un topic cum este cel cu distributia,

 

Timp de cateva minute bune A1 a fost oprit complet la km 22 catre Pitesti, din cauza unei masinii in flacari, din pacate masina era un BMW seria 3 GT.

Se pare ca problemele cu BMW-uri in flacarii sunt din ce in ce mai dese.

Au rezolvat definitiv problema distributiei, acum ââŹĹard in flacariââŹÂ.

Pozele nu imi apartin, cand am ajuns eu masina era stinsa. c8ea0c626d07b9fc138bf35e9a8b8e69.jpg3463866e86e708fd5f385e5d5ad16598.jpgaa7469982355b84f5556cb05b19727de.jpg223787e2365c2011c2e61cc30e0e5f82.jpg798611bf1a5a0e9b713e21e8f3602f76.jpg33553efae9896053988d3a93a62f57f1.jpg

Pozele sunt preluate de pe site-ul detasamentului de Pompieri din Bolintin Deal.

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Am vorbit saptamana trecuta pe tema asta si cu cei de la Bavaria. Au spus ca vor remedia problemele in cel mai scurt timp. Daca aveti un caz de intarziere, PM cu detalii mie.

 

Nu știu cât de mult te ajută Romulus, dar ți-am trimis povestea mea, cu detalii, inclusiv ticketul deschis către BMW România, la care, tot liniște.

Edited by deeJayOg
Link to comment
Share on other sites

cel mai probabil de la EGR a luat foc

 

si eu am de facut un recall la M2 ( update de ilevel - Program control units DME ) + revizia de la 2000km ( running-in service : ulei motor , filtru ulei motor , ulei diferential ) doar cei de la Proleasing Ploiesti au avut bunul simt sa imi raspunda la mail ... Filaret si Baneasa / Otopeni au treburi mai importante

Edited by Acero99
Link to comment
Share on other sites

https://www.bmw.ro/ro/topics/offers-and-services/campanii-tehnice.html

Nu stiu daca s-a mai postat pe undeva link-ul asta, aici poti baga vin-ul masinii si iti spun direct daca ai vre-o rechemare in service, fara programare, fara sa dai vre-un tel.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

la mine apare ca nu am recall , dar daca verifici la ei apare ca am , deci nu e nimic stabil in linkul ala , tot la reprezentanta trebuie incercat , probabil e un soi de decoy , saii lasi in pace , sau nu se refera la acest gen de campanii

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Stie cineva ceva de proprietarul acestui BMW si de ce a lasat-o in fata gardului la Bavaria?

Pai exista doua variante ... ori era in garantie, ori le-a lasat-o sa se spele cu ea pe cap!

 

Iti e si frica sa mai pleci in concediu ca ori iti pica distributia, ori caseta de directie, ori iti ia foc ...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

la mine apare ca nu am recall , dar daca verifici la ei apare ca am , deci nu e nimic stabil in linkul ala , tot la reprezentanta trebuie incercat , probabil e un soi de decoy , saii lasi in pace , sau nu se refera la acest gen de campanii

 

La fel si la mine.

Link to comment
Share on other sites

E ok, aștept de pe 15 ianuarie nenorocita de piesă.

Si eu o astept din 26 ianuarie. Tind insa sa cred ca problema tot pe baza de spaga se rezolva, in privinta acestui recall. Sun zilele trecute la Filaret si intreb despre aceasta piesa nenorocita. Omul imi spune ca sunt in baza de date cu dosar in lucru, insa din cauza Koreenilor, care au promis o noua linie de productie si nu au rezolvat-o, nu se livreaza decat 4-5 piese pe luna. Intreband cand imi ajunge si mie randul din ianuarie, omu zice, citez: ”nu stiu”. Bun, zic, si sa astept da iau foc pe drum sau ce sa fac? Galeria de admisie a fost curatata in decembrie anul trecut. Zice: pai daca simtiti ceva suspect din partea motorului nu o mai folositi. Am inteles, zic, dar cam cat timp sa nu o mai folosesc, vazand ca stau la coada si altii isi rezolva problema pe turnanta? Nu stiu zice omu, dar va pun in lista de asteptare, care se raporteaza in fiecare zi de miercuri in germania (cu ”g”). Cand apare piesa va sunam zice.

Cam asta e abordarea lor ordinara si total dezinteresata!

Problema trebuie rezolvata prin procese in instanta cred, nu asa cu palavrageala, pe modelul american: absolut orice nimimc se rezolva la tribunal. Iar actiuni de genul asta trebuie demarate impotriva BMW AG nu a reprezentantelor, care pur si simplu asteapta aceste piese ce nu vin!

Numai bine!

 

P.S. Cum dracu le-o fi dat lor ca e benefic pentru masina in general sa pui piese de plastic ordinar in compartimentul motor, ce se supraincalzesc si pot lua foc vara, nu stiu! Ceva bataie de joc, indiferenta si iresponsabilitate este cu siguranta la mijloc! Eu sincer astept un ”Dieselgate” pe numele BMW pentru chestia asta cu EGR-ul si distributia! Inca nu au ars americani, dar nicidata nu e prea tarziu. Doar atunci se va intampla ceva benefic si in lumea asta de la E de Atlantic!

Edited by Ionuț_Cosmin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai si cate piese fac coreenii astia, daca o reprezentanta primeste doar 5 pe luna? 200 pe luna? E vrajeala.

 

A scris careva la grup, in Germania? Eu am rezolvat o problema de genul, aveam recall la airbag si m-au luat in evidenta in August. Cred ca abia in Februarie am ajuns sa schimb piesa, se intampla intr-o miercuri. Asta dupa ce luni dadusem mail in germania, dimineata, iar dupa-masa la 5 m-a sunat reprezentanta ca a venit airbag-ul. Coincidenta...n-as prea crede.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai si cate piese fac coreenii astia, daca o reprezentanta primeste doar 5 pe luna? 200 pe luna? E vrajeala.

 

A scris careva la grup, in Germania? Eu am rezolvat o problema de genul, aveam recall la airbag si m-au luat in evidenta in August. Cred ca abia in Februarie am ajuns sa schimb piesa, se intampla intr-o miercuri. Asta dupa ce luni dadusem mail in germania, dimineata, iar dupa-masa la 5 m-a sunat reprezentanta ca a venit airbag-ul. Coincidenta...n-as prea crede.

O adresa de emai de la BMW AG mai ai? Caut si gasesc numait prostii pe google. Mersi frumos!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.