Jump to content

Sfat achizitie bmw seria 5


Nicoleta32

Recommended Posts

Buna tuturor.

Sunt momentan posesoare de un 120d 2014 si as vrea sa mai iau un seria 5. Ideea este ca nu prea ma pricep la mecanica. Cu cea dintai n am avut probleme si sper sa am noroc si cu urmatoarea. Am gasit niste anunturi pe olx/autovit si rog cine este amabil sa spuna o parere daca e ceva suspect sau care merita din cateva linkuri pe care o sa le las mai jos. Bugetul meu este de 15mii.

Rog daca este cineva care lucreaza la bmw daca ma poate ajuta cu verificarea vin urilor sa mi lase un mesaj in privat. Dau o sticla de suc 😎.

 

https://m.olx.ro/oferta/vand-schimb-bmw-530xdrive-258cp-trapa-hud-scaune-seria7-distronic-IDcdlCr.html#position=8&page=1

 

https://m.olx.ro/oferta/bmw-530xd-IDcgq1J.html#position=10&page=4

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-530-ID7GvdZk.html#gallery-open

Link to comment
Share on other sites

Mai Nico - esti indragostita de BMW ? Parca ai avut o tona de probleme cu cealalta masina . Vrei sa iei un F10 din 2011 si sa dai aproape 15 mii pe el ? Eu zic sa te mai gandesti . Crezi ca exista F10 din 2011 cu 116 mii la bord ? Hmm , doar al meu care a facut 10 mii in doi ani de cand l-am cumparat , pt ca NU circul cu el si sunt plecat din tara mai tot timpul .

Uita masinile alea din 2011.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu chiar o tona 🤣.. doar am schimbat egr ul. Vreau sa ma bag la cheltuiala mai mare 😅. Pai spune ca sunt km reali. Pana la urma oricum o sa merg cu el la reprezentanta. Si sunt mai multe la banii astia deci nu cred ca toate s teapa. O fi si o floare printre maracini. Deci care merita banii ??
Link to comment
Share on other sites

Nu chiar o tona 🤣.. doar am schimbat egr ul. Vreau sa ma bag la cheltuiala mai mare 😅. Pai spune ca sunt km reali. Pana la urma oricum o sa merg cu el la reprezentanta. Si sunt mai multe la banii astia deci nu cred ca toate s teapa. O fi si o floare printre maracini. Deci care merita banii ??

 

Reprezentanta in afara de verificare km nu stiu cat te poate ajuta. F10 are cateva probleme comune nu foarte grave sau dificile dar care costa ceva bani. Le pot trece cu vederea ca fiind minore dar cand este vorba de reparat, iti pun o factura in fata maricica.

Link to comment
Share on other sites

Al 2 lea nu a vrut sa mi dea seria. Da mie nu mi se pare normal sa stau sa cer serii sau sa merg o gramada de km prin tara si nu stiu ce gasesc. Ar trebui toti care vor sa si vanda bmw ul sa se duca inainte la reprezentanta sa si scoata datele de pe cheie cu nr de km, revizii si etc.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.