Jump to content

BMW X6 F16 M50d


ReSp3cT

Recommended Posts

F frumoasa , sa te bucuri de ea , negru e cel mai frumos pe masina asta . Cand e curata nu are egal . Mai pune poze

Si eu am neagra dar e jale cu zgarieturile. Se vede tot. Se zgaraie si de la insectele pe care le iei in mers, frunze etc. Cand ma duc in parcarea de la mall la luminile de led ma ia inima. Afara la umbra, normal ca e frumoasa :LMAO:

Iar chestia cu masina curata...cat ? Ca dupa primul km spatele cel putin e plin de praf.

Edited by Alexandru'
Link to comment
Share on other sites

Si eu am neagra dar e jale cu zgarieturile. Se vede tot. Se zgaraie si de la insectele pe care le iei in mers, frunze etc. Cand ma duc in parcarea de la mall la luminile de led ma ia inima. Afara la umbra, normal ca e frumoasa :LMAO:

Iar chestia cu masina curata...cat ? Ca dupa primul km spatele cel putin e plin de praf.

+1

urmeaza sa schimb culoarea, pe 20 va fii gata si o sa revin cu poze. Momentan BOOM, jante 21 si am scapat de runflat care iti distrug masina plus creeri pe drumurile noastre.

Distantiere spate 20mm, urmeaza sa ii pun si pe fata dar astept sa bage in stock :)

+ Vreau sa dau barele longitudinale jos....toata lumea zice ca sunt nebun dar mie nu imi plac :)

post-41780-0-36102100-1561637069_thumb.jpg

post-41780-0-16989000-1561637074_thumb.jpg

post-41780-0-69691100-1561637078_thumb.jpg

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ca sa imi satisfac o curiozitate am incercat si flanse de 30mm... dar nu a durat prea mult satisfactia.. atat de repede pe cat le -am pus tot asa de rpd le-am si dat jos pentru ca nu venea cum trb. Scoteau rotile prea mult.

 

Sapt viitoare sper sa ajunga arcurile la cei de la custom tuning si am sa merg sa o las mai jos...mi se pare prea ridicata :D

post-41780-0-91227300-1561637703_thumb.jpg

post-41780-0-23882600-1561637707_thumb.jpg

Edited by ReSp3cT
Link to comment
Share on other sites

Pe jante mari da bine negru, in plus, in realitate se vad mult mai bine fata de foto.

 

O fi asa.. dar parca in primele poze, asa cum a cumparat masina, arata mai bine( cu jantele originale).. parerea mea, tine de gusturi aici, eu o lasam cu jantele alea. Nu arata rau deloc nici cu astea negre, dar imi placea mai mult cu primele(originalele) :thumbsup: . Poate va arata mai bine dupa ce o lasa mai jos.

Edited by mdln
Link to comment
Share on other sites

Toti prieteni imi ziceau sa nu iau m50d ca sunt poroblematice cu turbinele...

 

Și uite așa, bazat pe mituri și din auzite nu putem sĂŁ ne luĂŁm ceva frumos. Atâta timp cât mașina respectivĂŁ a fost corectĂŁ și ĂŽntreținutĂŁ corespunzĂŁtor șansele reale sĂŁ bubuie motorul prin capotĂŁ sunt aproape 0.

 

MĂŁ bucur cĂŁ ai trecut peste prejudecata asta și ai putut sĂŁ-ți faci pofta. DacĂŁ ai ales o mașinĂŁ bunĂŁ, va fi ok.

Link to comment
Share on other sites

clar tine si de intretinere , nu putem nega totusi ca sunt ceva probleme constructive la bmw , mai ales in ultimele generatii , tot ma uitam dupa seria 6 si totusi dupa ce am auzit clar de 3 cu span in motor si cuzinetii invartiti am cam renuntat la idee,clar nu e o regula dar anumite probleme exista , la unele nu e doar de schimbatul uleiului la timp , o turbina o poti schimba pana la urma , nu e vreo tragedie , fiabilitate scazuta incepe sa devina o obisnuinta .

 

colantezi alb sau albastru ? jantele negre nu ii stau chiar rau ,la alb se vor vedea mai bine decat acum

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

O dĂŁm ĂŽntr-o discuție interminabilĂŁ despre fiabilitate, așteptĂŁri și realitatea pieței (care nu mai e aceeași). Nu vreau sĂŁ poluĂŁm topicul colegului. Cert este cĂŁ dacĂŁ iei o mașinĂŁ corectĂŁ și bunĂŁ, nu prea ai stresuri.

Nu scotea nicio firmĂŁ din lumea asta auto milioane de mașini pe poartĂŁ cu probleme constructive. Ah cĂŁ noi vrem și peste 7-8 ani sĂŁ fie la fel ca ĂŽn primul an de viațĂŁ e altĂŁ situație, din pĂŁcate utopicĂŁ ĂŽn ziua de azi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

felicitari pentru achizitie!

poate ne vedem cu ele prin oras(astazi am facut plata pentru a mea<cam la fel doar ca mai batrana la km>, deci pe saptamana viitoare ajung cu ea in tara, tot in pitesti)!

eu vin tot de pe x6m5.0d, dar e71 facelift, iti spun sincer sa nu-ti faci probleme. intretinuta cum trebuie, schimburi la 10-15mii km , nu 30mii cum face reprezentanta si totul ar trebui sa fie ok! eu nu am avut nicio pb cu a mea, in afara de celebrul racitor egr.

ne auzim, orice informatie crezi ca pot ajuta: cu mare drag!

p.s.: viorel e de incredere; si super baiat si meserias! :thumbsup: (reclama la reclama) :) ne stim demult si n-o zic in necunostinta de cauza!

 

bafta!

sa te bucuri de ea si sa te poarte cu placere(e cam asigurata treaba asta)! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc !! Negru nu imi place ca se vede tot pe ea....acum o spal peste 2-3 ore deja e la loc. Plus ca este o culoare foarte intalnita si ma dispera maxim.

Culoarea o sa fie una deosebita( zic eu )... pe 20 cand vin din vacanta ma opresc direct sa ridic masina cu noua culoare....vacanta mea o sa fie cu gandul la masina in totalitate :))

 

@Vlad_E30_E46 Super marfa, eu doar in week vin in pit in rest stau la buc.Dar ne vedem cu siguranta cand iti ajunge masina ca sunt curios cum se comporta si la mai multi km :) Schimbul am sa il fac numai la 10 mii km.Masinile le-am facut doar la Stefan dar bine de stiut ca mai avem pe cineva ok in Pitesti.

 

Hai totusi sa va arat culoarea :) Movul este culoarea mea de suflet...In prima faza vroiam lucios dar m am sucit pe matt :D

 

PS : daca ma puteti ajuta ce culoare sa fac etrieri ar fii super...eu m am gandit la albastrul M performance.

post-41780-0-31439600-1561912472_thumb.jpg

post-41780-0-55978200-1561913297_thumb.jpg

Edited by ReSp3cT
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Misto movul, insa stii ca matul se intretine mai greu decat luciosul, nu? :D

Matt'ul mi se pare mai "tuning asa" ....oricum daca nu imi place cand va fii gata... o las acolo sa o faca mov lucios :)) Din aceasta cauza am schimbat data pentru lunea viitoare + ca numai am rabdare !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.