Jump to content

Probleme inchidere centralizata BMW e87


Calin Andrei 90

Recommended Posts

Salut tuturor! Am o problema cu masina sotiei, problema care nu o pot rezolva sub nici o forma...Brusc nu mai functioneaza sa deschid/inschid masina din cheie. Am tot cautat pe forumuri si am vazut diverse pareri ca ar fi modulul de inchidere contralizata(situat sub torpedou)...L-am schimbat si nici o diferenta...Am schimbat si modulul situat pe luneta masinii, cel de sub stopul de frana..la fel, nici o schimbare. Mentionez faptul ca, functioneaza sa inchid/deschid toate usile din butonul aflat in interiorul masinii. Totodata, am verificat si sigurantele, care de altfel, sunt in regula. Va rog sa ma ajutati cu un sfat/rezolvare.
Link to comment
Share on other sites

Bagi cheia in slot si apesi pe butonul de cheie de sub avarii din mijloc de cate ori. OPresti masina, scoti cheia, te dai jos si incerci sa incui/descui din buton. La mine la E90 a mers acum multi ani. Masina mea avea keyless entry/go , nu stiu daca asta joaca vreun rol in aceasta operatiune. SPor!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salutare! Tot o problema cu ĂŽnchiderea/deschiderea centralizatĂŁ am și eu. La apĂŁsareaX2 a butonului de deschidere se deschid toate cele 4 uși plus portbagajul. DacĂŁ nu ĂŽl ĂŽnchid personal și ĂŽncui mașina manual inainte de a pleca de pe loc, portbagajul rĂŁmâne deschis și pe parcursul cĂŁlĂŁtoriei sunt atenționatĂŁ ca merg cu el deschis. Adaug faptul ca din cheie portbagajul se deschide doar dacĂŁ apĂŁs ĂŽndelung butonul dedicat. Ce trebuie fĂŁcut in cazul asta?

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Salut tuturor! Am o problema cu masina sotiei, problema care nu o pot rezolva sub nici o forma...Brusc nu mai functioneaza sa deschid/inschid masina din cheie. Am tot cautat pe forumuri si am vazut diverse pareri ca ar fi modulul de inchidere contralizata(situat sub torpedou)...L-am schimbat si nici o diferenta...Am schimbat si modulul situat pe luneta masinii, cel de sub stopul de frana..la fel, nici o schimbare. Mentionez faptul ca, functioneaza sa inchid/deschid toate usile din butonul aflat in interiorul masinii. Totodata, am verificat si sigurantele, care de altfel, sunt in regula. Va rog sa ma ajutati cu un sfat/rezolvare.

 

 

Aceeași problema o ĂŽntâmpin și eu ... ai gĂŁsit cumva vreo rezolvare ???? PLS help

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Problema ar putea fi in oglinda retrovizoare. Mie a incetat sa imi functioneze inchiderea centralizata dupa ce am pus o oglinda de seria 3 pe seria 1. Aparent, seria 1 e singurul model care are senzorul/modulul (sau ce o fi ca nu am inteles nici eu exact) de inchidere/deschidere centralizate in oglinda retrovizoare, restul in spate, unde e becul pentru stop din haion.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.