Jump to content

MYX 7 seria 6


Myx

Recommended Posts

montat si f multumit de rezultat , partea buna este ca bordul nu a avut nevoie de nici o modificare , taieturi , doar am scos adaptorul pt Hk si era spatiul necesar pt montaj , f usor , auditia in zona centrala s-a schimbat total , exact ce ma interesa . Intre timp am verificat si masina are informare pt verificare racitor EGR , o duc joi la mhs .

 

Whats-App-Image-2019-09-25-at-11-46-21.jpg

Whats-App-Image-2019-09-25-at-11-46-20-1.jpg

Whats-App-Image-2019-09-25-at-11-46-20.jpg

Whats-App-Image-2019-09-25-at-11-46-19.jpg

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

108k schimbare racitor EGR conform recal , la MHS , lucrare impecabila

 

 

rectific 111 500 schimbarea de racitor , nu stiu de ce am ramas blocat la 108 k si nici nu stiu cand am facut atatia km . cred ca placerea de a conduce si-a spus cuvantul cu masina asta , zi de zi sunt mai incantat de ea :thumbsup: . Azi i-am luat anvelope noi de iarna si avand in vedere jantele pe care le montez ..abia astept sa vina iarna :laugh:

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Echipare de iarna cu anvelope noi Goodyear UltraGrip Performance GEN-1 XL si ET corect de data asta pt style 408 M et32 fata si Et25 spate , vin perfect , se si vede in poza efectul concav accentuat pe spate, spre deosebire de F10 unde erau toate ET 25 , ca nivel de zgomot anvelopele exact ca cele de vara , 71 , destul de silentioase , nu am testat viteze f mari dar urmeaza :brr:

 

Skype-Picture-2019-10-30-T21-12-54-559-Z.jpg

Skype-Picture-2019-10-30-T21-13-08-703-Z.jpg

Skype-Picture-2019-10-30-T21-13-16-459-Z.jpg

Edited by Myx
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

rectific 111 500 schimbarea de racitor , nu stiu de ce am ramas blocat la 108 k si nici nu stiu cand am facut atatia km . cred ca placerea de a conduce si-a spus cuvantul cu masina asta , zi de zi sunt mai incantat de ea :thumbsup: . Azi i-am luat anvelope noi de iarna si avand in vedere jantele pe care le montez ..abia astept sa vina iarna :laugh:

 

Myx, aveai vreo eroare la diagnoza? Am fost si eu cu masina la Filaret, apare rechemarea pentru racitor, dar au verificat piesa de pe masina si e in regula...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

maxim , sa ai seria 6 si sa furi un catadioptru , nici nu observasem , mi-au atras atentia la spalatorie :))) .JEnant . Bine ca nu a zgariat nimic , lucrare impecabila , i-a placut masina :hyper: . Camera spate n-a prins nimic , era fun sa-i vad moaca , suspectez parcare mall

 

Skype-Picture-2020-01-17-T12-12-10-990-Z.jpg

Skype-Picture-2020-01-17-T12-12-29-456-Z.jpg

Link to comment
Share on other sites

maxim , sa ai seria 6 si sa furi un catadioptru , nici nu observasem , mi-au atras atentia la spalatorie :))) .JEnant . Bine ca nu a zgariat nimic , lucrare impecabila , i-a placut masina :hyper: . Camera spate n-a prins nimic , era fun sa-i vad moaca , suspectez parcare mall

 

 

Au folosit paletele din plastic, s-au educat si ei. :))

 

Cat de trist sa ai Seria 6 si sa nu ai 140 RON pentru un ochi de pisica..

Edited by BlshOp-VR6
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

era pe un forum un tip caruia i-au furat stergatoarele de la cayenne.

 

a oprit cu alt cayenne langa masina omului, s-a dat jos, le-a demontat si le-a luat.

 

pusese omul filmare camerei de supraveghere.

 

de regula indienii coboara atat de jos in comportament...nu a mai trait hitler un an sa ne scape de ei

Edited by edit
  • Like 7
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Echipata de vara , intre timp am schimbat controlerul cu ceramic arata ceva mai frumos si pt ca mi-am bagat putin ghearele in volan am decis sa il reimbrac , am gasit pe cineva in Buc si f multumit de lucrare , cine are nevoie sa imi dea pm .

 

B96-A652-F-4-D78-43-B9-A8-A0-A9-D0-A5-DAB623.jpg

E38-ECD71-A7-A5-4-EAE-9878-09-D670-A22-D07.jpg

F93-B8257-E8-E2-4-C3-E-8485-AFD989-AC99-AB.jpg

7-FB2-C5-D2-B244-4-D35-A969-27-A902-E4-B230.jpg

Whats-App-Image-2020-02-17-at-12-30-24.jpg

Whats-App-Image-2020-02-17-at-12-28-43.jpg

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Se schimba pielea , buretele , n-ai cum sa montezi peste , ma gandesc sa iau inca un volan sa il fac alcantara sa testez si condus asa .

 

Da, eu nu am vrut asa, am vrut sa fie mai gros, i am spus pur si simplu ca vreau sa mi punĂŁ pielea noua peste cea veche fĂŁrĂŁ sa l mai desfacĂŁ. Alcantara am vrut si eu, se face foarte urat dupĂŁ ceva timp... de la transpirație se uzeazĂŁ foarte urat in maxim un an, mi a zis ca nu pune la nimeni din motivul asta.

 

Da Alexandru am pus butonul mare peste butonul meu cu ceva adaptĂŁri alta soluție nu exista.. prima oara am stricat si idrive ul ĂŽncercând sa l pun cum trebuie, pe F uri merge sa l ĂŽnlocuiești exact cum trebuie, pe E uri nu.

Edited by WIN60
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.