BMWClub: BMW, SERIA2, 318D, 2009 - BMWClub

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

BMW, SERIA2, 318D, 2009 SUNET CIUDAT MOTOR LA CALD

#1 User is offline   IULIANA 

• Nou venit
  • Pip
  • Group: Members

Posted 20 July 2019 - 10:56

BUNA,

SCRIU SI EU IN LEGATURA CU UN BMW, SERIA 3, (E90, N47) DIN 2009. MASINA ARE ACUM 161000 DE KM. I AM FACUT SCHIMBUL LA TIMP. CAND AM ADUS O IN TARA LA 139000 DE KM AM VERIFICAT O LA REPREZENTANTA.FARA CUSUR. DE CURAND AM SESIZAT UN SUNET CIUDAT LA MOTOR LA CALD. ESTE UN SUNET LA MOTOR PE CARE L-AS DESCRIE CA FIIND GALOPANT SAU CA PE SUNETUL PE CARE IL FACE DE EXEMPLU O MASINA DE SPALAT. RECUNOSC, O FORJEZ. TOCMAI DE ASTA AM INCERCAT CA DOUA ZILE SA MERG CU EA NORMAL. NU AM MAI SESIZAT SUNETUL. DE RETINUT, LA RECE NU AM PROBLEME. DE TEAMA SA NU AM PROBLEMA CU DISTRIBUTIA, AM PREFERAT SA O LAS PE BARA PANA O PROGRAMEZ PENTRU O DIAGNOZA. TOTUSI, POATE MA POATE LAMURI CINEVA SAU POATE V-ATI INTALNIT SI VOI CU ASTFEL DE PROBLEMA.
0

#2 User is offline   CATALIN9215 

• Membru

Posted 20 July 2019 - 11:58

Din ce spui tu ,eu cred ca este distributia,daca nu ai schimbat-o eu ti-as recomanda sa o schimbi .
0

#3 User is offline   IULIANA 

• Nou venit
  • Pip

Posted 27 July 2019 - 08:52

Am fost cu ea la service. a avut o eroare o singura data de la turbina. descoperind galeria de admisie infundata mecanicul pune pe seama acesteia eroarea la turbina si implicit acel sunet suspect.
pe de alta parte, am de schimbat distributia. masina are 160000 de km, distributia nu a fost schimbata niciodata. ma asigura ca noua distributie elimina eventualele probleme care se regasesc pe e90-uri.
0

#4 User is offline   dorubimotoru 

• Membru

Posted 27 July 2019 - 11:55

Daca ai galeria infundata cu mizerie e busit racitorul EGR....destul de scumpa treaba
0

#5 User is offline   IULIANA 

• Nou venit
  • Pip

Posted 02 August 2019 - 07:58

View Postdorubimotoru, on 27 July 2019 - 11:55, said:

Daca ai galeria infundata cu mizerie e busit racitorul EGR....destul de scumpa treaba

AZI O SCOT DIN SERVICE. m-a costat destul de mult distributia si curatarea galeriei de admisie. sper sa nu aiba si egr ul vreo problema.
oricum, baietii nu m-au mai sunat pentru alte probleme. deci stau linistita. abia astept sa o am din nou in curte.
0

#6 User is offline   IULIANA 

• Nou venit
  • Pip

Posted 05 August 2019 - 08:30

Masina merge din nou impecabil. youhuuuuuuuuuuuu :frantics: :frantics: :frantics:
0

Share this topic:

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro