Jump to content

Estimare pret bmw e90


Gabyr6

Recommended Posts

Salut, as fi interesat pe viitor de achizitia unui e90 si ma tot uit pe olx si vad diferite preturi la masini cam din aceasi ani si cam aceleasi dotari intrebarea mea ar fi: cam cat estimati ca ar fi pretul corect la un e90 din 2005, 2006 modelul fara navi echipare standard ca motorizare 2.0 diesel?
Link to comment
Share on other sites

Da, ca alea aduse or fi toate corecte. In niciun caz (ma refer la masinile aduse de samsari).

 

O masina corecta costa. O iei din tara, de la vreun pasionat de pe forum, multe piese schimbate, ca nah, neamtul nu schimba nimic la ea, ea costa.

 

Nu exista ieftin si bun.

Link to comment
Share on other sites

eu zic 7.000 pentru un E90 corect, cu ceva dotari minime cum ar fi incalzirea in scaune, daca vrei sa bagi cheia si sa pleci doar, si sa mai schimbi in timp placute, anvelope, un senzor etc.

daca iei la 5.000, o sa mai bagi 2.000 si tot acolo ajungi, mai pierzi timp si in service si nici nu a fost tinuta cum trebuie masina...

Link to comment
Share on other sites

eu zic 7.000 pentru un E90 corect, cu ceva dotari minime cum ar fi incalzirea in scaune, daca vrei sa bagi cheia si sa pleci doar, si sa mai schimbi in timp placute, anvelope, un senzor etc.

daca iei la 5.000, o sa mai bagi 2.000 si tot acolo ajungi, mai pierzi timp si in service si nici nu a fost tinuta cum trebuie masina...

 

7000 un e90 ? Ce fumati fratilor?

Asta cu luatul de la "pasionat" e incerta si ea. Parearea mea ca tine mult si de noroc, ca si GErmania e plina de cazane.

Link to comment
Share on other sites

Da cat? Pt un e90 nfl?

 

O masina de pasionat eu unul o recunosc. Se simte la condus, vine omul cu o plasa de facturi, iti explica de masina, ce are si ce nu are.

 

Eu toate masinile personale asa le-am vandut. Si oamenii sunt multumiti si acum de ele (unul mi-e coleg de lucru).

Link to comment
Share on other sites

Da cat? Pt un e90 nfl?

 

O masina de pasionat eu unul o recunosc. Se simte la condus, vine omul cu o plasa de facturi, iti explica de masina, ce are si ce nu are.

 

Eu toate masinile personale asa le-am vandut. Si oamenii sunt multumiti si acum de ele (unul mi-e coleg de lucru).

 

Deci 7000 pt un e90 e pret normal? Deloc scump?

Link to comment
Share on other sites

Pai daca 5000 e unul mai chel, cu optiuni de baza, unul bun, cu dotari peste medie, cu 8 jante sa zicem, cu intretinere buna, cat sa faca?

 

La dotari peste medie ma refer la navi mare, trapa, scaune sport, eventual pachet M...sunt multe ce se pot adauga.

 

Una e "e 5000 unul mai chel" ca si pret pus si alta e cat sta la vanzare. Piata geme de masini si parerea mea este ca 7000 pt un e90 este un pret mare, in conditiile in care nu este lci si 2009-2011.

Sigur ca putem polemiza destul pe tema preturilor, dar la cat de saturata este piata auto pana si samsarii se chinuie sa vanda masinile.

Iar clientii vor ieftin, ii doare in cot ca ai cauciucuri Linglong sau Michelin.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.