Jump to content

Dimensiuni scut termic


tifreaf

Recommended Posts

Se poate sterge, nu mai exista in Romania nici macar o persoana care sa dea o informatie,

Mai bine nu mai exista topicul cu solicitarea, ca ne facem de rusine!!!, nimeni sa nu poata da un raspuns!

Asta este Romania acum, nu mai ajutam pa nimeni doar asteptam sa fim platiti pentru orice, si pentru o informatie!!!,

Pura constatare, cu parere de rau.

Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau nu am modelul tau de masina sa pot masura. Dar nu inteleg de ce iti trebuie diemnsiunile, poate vrei sa il confectionezi tu, si atunci ar trebui sa incerci sa faci un sablon din carton ceva... altfel daca vrei sa il cumperi gata facut il iei dupa cod sau VIN-ul masini. Oricum bafta...
Link to comment
Share on other sites

Eu voiam nou, nu SH, pentru ca il gaseam tot copt, si am cautat nou, am gait doar pe pieseonline24.ro,

Ei nu stiu dupa VIN care e bun, au la vanzare mai multe modele universale. Ideea e ca si OEM-ul e unul universal care echipeaza mai multe masini.

Ideea e ca nu stiu care e!

Deoarece nu a raspuns nimeni pe forum si mie imi e relativ urgent sa-l am, am dat cu banul si am ales unul de 500x330 mmm, cu riscul de a deschide un muzeu, si sa cumpar altul.

Asta e viata, mai si pierdem daca nu te ajuta nimeni!!!, asta este.

Singura problema e ca vine direct din Germania, esi dureaza si mai mult.

Edited by tifreaf
Link to comment
Share on other sites

Se poate sterge, nu mai exista in Romania nici macar o persoana care sa dea o informatie,

Mai bine nu mai exista topicul cu solicitarea, ca ne facem de rusine!!!, nimeni sa nu poata da un raspuns!

Asta este Romania acum, nu mai ajutam pa nimeni doar asteptam sa fim platiti pentru orice, si pentru o informatie!!!,

Pura constatare, cu parere de rau.

Cat de des intri aici si observi ca, compatriotii se baga sub masina si fac cate ceva si apoi vorbesc aici din propria experienta??

Sau crezi ca sa te bagi sub masina cu o toba eventual fierbinte deasupra ta si o ruleta (daca o ai!) crezi ca e floare la ureche, daca tu stii doar sa conduci o masina?.. Nu mai zic, intreb, cine se risca, daca nu are incredere in ce face (intentioneaza) ca masina sub care se baga sa fie SIGUR RIDICATA?

 

Oricum, (inainte de a ridica piatra) incearca sa ajuti tu insuti aici si atunci si altii iti vor urma curajul.

 

Succes.

Edited by bimmer90f30
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Let me google that for you

Ia vezi in link ce zice, cat costa ? cumva 413 ron.

 

Sah mat,piese originale.Baga vin-ul si era rezolvat de mult.....genul asta de abordare trezeste amintiri.....amicul Catalin posesor de Cobra pe benzina buseste cutia la masina si se ganseste el ca daca e ieftina cutia pe care a gasit-o la SH a dat lovitura.....era de Cobra diesel.Abia a scapat de ea.Si ce buna era acum.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mos tifreaf, daca intradevar intrai si tu pe aici si mai citeai cate una alta, ai fi stiut ca exista site ul real oem unde gasesti dupa VIN ul masinii orice piesa vrea sufletul tau. Apoi bagi o cautare pe google.ro cu acel cod si instant gasesti 2 - 3 magazine. Asa ca lasa gargara de victima mileniului.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mos tifreaf, daca intradevar intrai si tu pe aici si mai citeai cate una alta, ai fi stiut ca exista site ul real oem unde gasesti dupa VIN ul masinii orice piesa vrea sufletul tau. Apoi bagi o cautare pe google.ro cu acel cod si instant gasesti 2 - 3 magazine. Asa ca lasa gargara de victima mileniului.

Multumesc de aprecieri! dar mai citeste inainte intrebarea inainte de a da raspuns; eu am intrebat dimensiunea lui, pe site-ul realoem.com unde scrie dimensiunea lui?

 

pt. bimmer90f30

M-as baga sub masina dar nu am ce sa masor, nu mai am scutul, crezi ca altfel ceream ajutorul? (dealtfel cred ca am scris ca nu il mai am)

Nu am cerut nimanui sa se bage sub masina sa-l masoare, el exista in dezmembrari, prin unele garaje, pacat ca pentru orice in ziua de azi se face pe bani.

Candva fanii BMW se ajutau intre ei cu orice informatie, dar au trecut vremurile.

 

Toate cele bune,

Link to comment
Share on other sites

Se poate inchide nu mai mai e interesant,

Am solicitat dimensiunile pentru ca voiam o piesa compatibila, am dat cu banul si oricum a iesit prost.

A fost doar in vise, pieseonline24.ro, a livrat cu totul altceva, fata de ce am comandat.

Am trimis si VIN masinii, etc, Eu anm solicitat una si a venit un semifabricat, poate daca eram in Germania pe 500-1000 EUR mi-l si montau,

pentru ca poate era posibil sa-l si formatizeze corespunzator (poate aveau o matrita).

In Romania, sigur nu nu pot sa-l montez, e piesa de muzeu.

Asa e cand nu ai informatii

Toate cele bune.

Link to comment
Share on other sites

Se poate inchide nu mai mai e interesant,

Am solicitat dimensiunile pentru ca voiam o piesa compatibila, am dat cu banul si oricum a iesit prost.

A fost doar in vise, pieseonline24.ro, a livrat cu totul altceva, fata de ce am comandat.

Am trimis si VIN masinii, etc, Eu anm solicitat una si a venit un semifabricat, poate daca eram in Germania pe 500-1000 EUR mi-l si montau,

pentru ca poate era posibil sa-l si formatizeze corespunzator (poate aveau o matrita).

In Romania, sigur nu nu pot sa-l montez, e piesa de muzeu.

Asa e cand nu ai informatii

Toate cele bune.

Daca ai deschis topicul ca sa fie ceva interesant in a gasi pe cineva (la noroc, ca nu multi au si intra aici avand modelul masinii tale..) sa se bage sub masina personala si sa (am explicat mai sus..) e greu de gasit asa ceva in timpurile moderne de azi; nu multi vor sa se murdareasca fizic, dar vor sa fie crezuti (aici) pe forum..

 

Im alta ordine de idei, eu sa fi fost tu as fi sunat la cel mai apropiat dealer de piese si as fi luat protectia de la ei. Ai fi mers la sigur, pentru ca puteai verifica (dupa codul dat pe realeom mentionat mai sus) cu dealerul componenta comandata.. si asta era.

 

Te asigur ca 90 spre 100% din piesele cumparate de mine de la dealer ca si magazine online (inclusiv discuri de frana) dupa codurile date acolo, mi-au venit exact pentru modelul masinii conduse de mine, ceea ce e perfect pentru timpurile moderne de azi, ..pe partea asta de decizie de unde sa cumperi intelept.

 

Inca o data, protectia as lua de la dealer.

A, si nu te juca (sfat amical) mergand fara protectia pentru caldura degajata de esapament.

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

Daca ai deschis topicul ca sa fie ceva interesant in a gasi pe cineva (la noroc, ca nu multi au si intra aici avand modelul masinii tale..) sa se bage sub masina personala si sa (am explicat mai sus..) e greu de gasit asa ceva in timpurile moderne de azi; nu multi vor sa se murdareasca fizic, dar vor sa fie crezuti (aici) pe forum..

 

Im alta ordine de idei, eu sa fi fost tu as fi sunat la cel mai apropiat dealer de piese si as fi luat protectia de la ei. Ai fi mers la sigur, pentru ca puteai verifica (dupa codul dat pe realeom mentionat mai sus) cu dealerul componenta comandata.. si asta era.

 

Te asigur ca 90 spre 100% din piesele cumparate de mine de la dealer ca si magazine online (inclusiv discuri de frana) dupa codurile date acolo, mi-au venit exact pentru modelul masinii conduse de mine, ceea ce e perfect pentru timpurile moderne de azi, ..pe partea asta de decizie de unde sa cumperi intelept.

 

Inca o data, protectia as lua de la dealer.

A, si nu te juca (sfat amical) mergand fara protectia pentru caldura degajata de esapament.

 

Multumesc pentru sfaturi, dar exista un dar, piesa cu pricina nu prea e de gasit; eu nu prea am gasit-o in afara de pieseonline24.ro (autodoc) si bavauto.ro; sau poate te referi la prieteni UNIX, AUTONET, etc, care livreaza pe post de original, piese compatibile, dar la pret de original. Am cumparat si eu o gramada de piese de pe site-uri care au fost ok, insa la piesa asta am luat plasa de la pieseonline24.ro (autodoc) pentru ca nu am stiut dimensiunile, asta e.

Oricum am comandat original BMW, de la bavauto.ro, azi a venit.

Masina sta bine in garaj, nu am umblat cu ea, pentru ca e data cu ceara si ulei de transmisie dupa antifonare. E pacat sa-i dau foc!

In ce priveste numarul de masini ca al meu, ai sa fi surprins cate sunt pe drumurile Romaniei, cred ca detin suprematia ca si numar, comparativ cu celelalte modele.

Probabil nu sunt activi pentru ca nu au prebleme cu ele, sunt printre cele mai fiabile BMW-uri.

Toate cele bune.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.