Jump to content

Ce parere aveti?


Romulus

Recommended Posts

nu cred ca-i pot suspenda permisul pe baza unor imagini ...un avocat demonteaza usor totul . Mai prost e ca daca nu va fi potolit el tot va continua cu teribilisme de gen , foamea de atentie , fb , like cam asta i-a tampit pe toti zmeii astia
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

asta se intampla pt ca toti retardatii au acces la bmw-uri sh si pt ca fiind prost, considera ca gestul il urca in ierarhia societatii.

 

daca prin absurd s-ar da o lege prin care nu s-ar mai comercializa masini sh in romania, prostii nu si-ar mai permite bmw-uri si altele similare, iar cu banii pe care ii are de fapt, s-ar inscrie la loganul cel mai ieftin, nu la E60, iar cu loganul cel mai ieftin, el insusi s-ar considera ridicol sa se mai dea un soi de barbat.

 

astfel, fara posibilitatea de a mai cumpara sh-uri, accidentele mortale s-ar reduce cu 90%, pt ca si ala care are 2000 de euro pt opel corsa, s-ar duce cu trenul

Edited by edit
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Teribilsm. Cunosc drumul si e o portiune dreapta intre 2 localitati de aproximativ 2 km, nu merge prin sat cu 200 kmh.

 

Pe partea stanga sunt case, nu stiu cum ar fi posibil sa fie "intre localitati".

 

 

se vede permanent cand accelereaza ca trece pe langa cladiri; ma indoiesc ca se afla intre 2 localitati.

 

Corect.

Link to comment
Share on other sites

Sunt pline soselele romaniei si nu numai de astfel de zebzeci! Trist este faptul ca nu ia absolut nimeni nici un fel de masura impotriva acestora. Intr-o tara din aia ”ca afara” baiatu se alegea cu masina confiscata, o amenda uriasa, cu zile de munca in folosul comunitatii sau poate chiar un pic la racoare! Sincer un astfel de individ ar trebui direct inchis macar 1 an de zile. Daca pe un drum cu 1 singura banda pe sens, cu limita 70, la limitele a 2 localitati rurale, acolo unde exista copii, oameni batrani care pot traversa strada neatenti, omu` gandeste ca este cool ceea ce face, ma intreb pe una din putinele noastre autostrazi oare cum s-ar manifesta orcu`?! Ma cuprind nervii... Edited by Ionuț_Cosmin
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Ionut, legislatia noastra este deficitara peste tot iar sa o aliniezi la niste standarde normale, este imposibil intr-o tara ca Romania.

 

Tot mai facila si mai rapida mi se pare introducerea unei taxe auto usturatoare(bazata pe norma de poluare a motorului), astfel incat sa triezi cumparatorii.

Astfel, individul asta, daca trebuia sa plateasca 5000 euro pt ca masina lui e f veche, nu mai avea cum sa si-o cumpere si aceasta intamplare nu mai exista...dar astfel ingradesti drepturile omului.

 

Acum o saptamana m-a lovit in spate unul cu un passat din generatia '00-05 cu volan pe drepta si anvelope de iarna la 35 de grade. Omul habar nu avea cum se circula intr-un rond si se mira ca eu am oprit sa dau prioritate desi veneam de pe "drum principal". Bara o schimbasem in martie din cauza altei proaste. Daca individul trebuia sa plateasca 10.000 euro taxa, acum nu mai era pe strazi.

Edited by edit
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

1565024462[/url]' post='2497127'] Incerc sa nu calific persoana asta si comportamentul, desi ma abtin cu greu sa nu o fac.

E un cretin prost și puțin “impotent” la creier: 200km/h in zona de 70...aia e 50m/sec...ghiulea pe roti. Ce e ciudat e ca in 160km cât ĂŽmi ia din Cluj sa ies din țara ĂŽntâlnesc cel puțin 3-4 dastia care ma ĂŽmping din spate, eu circulând de-obicei sub limita dar nu atât sa ĂŽncurc traficul...70-80kmh... ei se ĂŽnfig in spatele meu la maxim 0,5m, merg așa vreo 2-3 km dupĂŁ care trag de volan și rad când ma depĂŁșesc...dar când ieșim din țara romanul e cuminte ca un miel, oare de ce...?

1565030285[/url]' post='2497135']

nu cred ca-i pot suspenda permisul pe baza unor imagini ...un avocat demonteaza usor totul . Mai prost e ca daca nu va fi potolit el tot va continua cu teribilisme de gen , foamea de atentie , fb , like cam asta i-a tampit pe toti zmeii astia

 

Asta e trist...noi ne gândim ca nu ii pot suspenda permisul pt așa ceva iar in Statele Unite putrezește in pușcĂŁrie pt viteza aia...in Anglia dacĂŁ duci la poliție ĂŽnregistrarea cu unu care a ĂŽncĂŁlcat regulile de circulație ĂŽl pot sancționa fĂŁrĂŁ probleme...am depasit viteza pie autostrada in Austria cu 50km/h, amenda 700eur, am depĂŁșit viteza in Olanda cu 30kmh, amenda 470eur... România: asta e țara tuturor posibilitĂŁților, tre’ sa fi prost sa nu faci vre-o mârșĂŁvie , șmecherie mai ales când știi ca nu ești sancționat și atunci romanul o face...poate nici nu imbecilul ĂŁla impotent e de vina...e de vina sistemul ca nu l-o ars cum trebuie când l-o Prins.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Un gunoi de om, asta ne omoara pe strazi, cand tu mergi regulamentar pe sens opus.

 

Ce amenda, ce politie, cand s-a vazut clar ca nu avem institutii competente.

 

Ala omora in voie de luni de zile (poate ani, daca se dovedeste ca victimele sunt moarte), si el bine mersi facea taximetrie ilegala (de precizat), si isi racola urmatoarea victima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sigur, lasand la o parte asta, are de multe ori dreptate si pune degetul pe ranile deschise ale drumurilor noastre.

 

Adevarat! La iesirea de pe autostrada la aiud stateai pe loc 45 de min. Nu suntem in stare sa legam autostrazile si tot mai dam in folosinta cate 10-20 de km in camp.

Link to comment
Share on other sites

.am depasit viteza pie autostrada in Austria cu 50km/h, amenda 700eur, am depĂŁșit viteza in Olanda cu 30kmh, amenda 470eur... România: asta e țara tuturor posibilitĂŁților, tre’ sa fi prost sa nu faci vre-o mârșĂŁvie , șmecherie mai ales când știi ca nu ești sancționat și atunci romanul o face...poate nici nu imbecilul ĂŁla impotent e de vina...e de vina sistemul ca nu l-o ars cum trebuie când l-o Prins.

 

numai sanctiunile disciplineaza , tara asta are prea multe hibe ca sa poata regla doar una . Nu se vrea , cred ca e si motiovul pt care lumea tolereaza conducerea asta ....cumva se simte libera in infractiuni , prostie , smecherii de gen ...viol , trafic etc . In urma scandalului caracal e o singura concluzie , pestele de la cap se impute .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Accident in dimineata asta, in oras, e46:

 

67741562_2740145196018809_7096970106978172928_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_eui2=AeG3AAm3V-03-HmziGCbZgd1NTxrTf86oyOfQZp5Z_GotigjGRdwIQyXyRHRJa4DcAihuxgkU6D5pB537Z6vt5AnhY4OSFysEBWx3F-ddi5tLA&_nc_oc=AQnv8xI3dvbtm2uC2jZGGKf0BwCi90bB7O9_E2tSegazHP8cdAo-6pV9PO4babrQMFs&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=8209ef93f1f90faa10009da61a6dc463&oe=5DA1D291

 

67822355_972440326420770_7775865820701261824_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_eui2=AeE17-6Wnf21wQYQ2NBGbwo7TTYVYl1vu79DWF3eX3pWB1e8vbRkZW4HwBK2c_91l2ChBJTyQemapu1VAeoSgH-aIkkpKuNjcT84Xbtw-wgaCQ&_nc_oc=AQn4Ocae5OgTWFV4qoJmLOO39tEhn0bY4PftIblFMZ2LbfPjXud2YHimztZidUTgrKg&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=63fcdeb32c181defff62929438b16966&oe=5DE10ECD

 

Cred ca a avut ceva viteza de e facuta acordeon...

 

 

LE: alt caz de azi, ceva mai putina viteza

https://adevarul.ro/locale/timisoara/accident-grav-timisoara-masina-rastunata-doua-persoane-incarcerate-1_5d488012892c0bb0c63cd173/index.html?fbclid=IwAR170Xe84TcXmSTc3WznFmLwTGZ0-f9bR4aw4Inh-OfqhlfkThnkaT2VIz0

Edited by Chinezupwnz
Link to comment
Share on other sites

@Ionut, legislatia noastra este deficitara peste tot iar sa o aliniezi la niste standarde normale, este imposibil intr-o tara ca Romania.

 

Tot mai facila si mai rapida mi se pare introducerea unei taxe auto usturatoare(bazata pe norma de poluare a motorului), astfel incat sa triezi cumparatorii.

Astfel, individul asta, daca trebuia sa plateasca 5000 euro pt ca masina lui e f veche, nu mai avea cum sa si-o cumpere si aceasta intamplare nu mai exista...dar astfel ingradesti drepturile omului.

 

Acum o saptamana m-a lovit in spate unul cu un passat din generatia '00-05 cu volan pe drepta si anvelope de iarna la 35 de grade. Omul habar nu avea cum se circula intr-un rond si se mira ca eu am oprit sa dau prioritate desi veneam de pe "drum principal". Bara o schimbasem in martie din cauza altei proaste. Daca individul trebuia sa plateasca 10.000 euro taxa, acum nu mai era pe strazi.

Asa cum presedintele de stat ”se da la televizor” cu una din cele mai mari si periculoase familii de interlopi din Romania (Bercea Mondial), si este nasul lor religios in plin fapt, iar asta e ceva normal, tot la fel de normal este sa permiti inmatricularea masinilor cu volan pe dreapta ibtr-o tara in care se conduce pe acceasi parte.

Fratilor nimeni si nimic nu cred ca ne mai poate scapa de metastaza asta nationala!

Revin la parerea foarte buna a unui coleg de pe forum, cum ca nu avem nevoie de autostrazi ci de educatie mai intai. Cred ca autostrazile ar tripla numarul mortilor/an, considerand numarul imeeens de infractori proprietari de masina, din Romania.

Edited by Ionuț_Cosmin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.