Jump to content

BMW F36


BlshOp-VR6

Recommended Posts

Da, am iesit aseara cu ea si am testat, imi place mult. Poate daca as fi avut si HBA, ar fi fost si mai interesant.

Voi studia ce inseamna adaugarea lui si poate il fac si pe acela, daca nu e prea complicat (stiu ca trebuie camera si maneta de semnal cu but aferent).

Link to comment
Share on other sites

superba masina :D daca tot esti usor de provocat :))) eu as face hidrotransfer cu carbon la trimurile din interior (ai 3 culori la interior si contrastul este prea mare, parerea mea), evacuare dubla cum au spus colegii, clean look deci dat jos badge 430d si as pune niste jante OE :))) bafta la modificari in continuare!
Link to comment
Share on other sites

superba masina :D daca tot esti usor de provocat :))) eu as face hidrotransfer cu carbon la trimurile din interior (ai 3 culori la interior si contrastul este prea mare, parerea mea), evacuare dubla cum au spus colegii, clean look deci dat jos badge 430d si as pune niste jante OE :))) bafta la modificari in continuare!

 

Mersi!

 

Da.. ciudata combinatia care este din fabrica.. cu trimurile de aluminiu, care este putin texturat, lucru care, de altfel, imi place. Combinatia totala este decenta, nu 100% pe gustul meu, dar acceptabila.

M-am tot gandit la Carbon la interior, dar nu stiu ce sa zic inca.. ma mai gandesc. :D

 

Evacuarea dubla mi-as fi dorit-o din start.. dar am zis sa nu aduc modificari prea mari la ea. Uitandu-ma weekendul asta sub ea, mi-am dat seama ca nu ar fi mult de schimbat avand in vedere pozitia finalei. Poate gasesc una chiar originala, pe undeva, care sa aibe iesirea dubla si sa pun doar tips-uri finale, doua si doua. Cu diffuserul as putea avea doua variante: ori gasesc pe cineva meserias care sa-mi decupeze si in dreapta un spatiu, similar cu cel din stanga, ori sa-l schimb cu totul. Exista acelasi model si pentru varianta cu evacuare dubla. Mai studiez. :)

 

Felicitari, sunt exact cum ti-ai dorit black fata - spate, ma bucur am putut sa te ajut cu un sfat legat de achizitia lor, proiectoare fata si finish :D

 

Multumesc pentru recomandare! A fost de ajutor, dupa cum se vede. :D

Edited by BlshOp-VR6
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

parerea mea sa nu faci doua cu doua...fa ca la 435d daca faci :D

 

Ai o poza ca sa-mi dau seama mai exact? Eu la 435D nu am gasit decat la fel ca la a mea. :(

Doar la cele pe benzina am vazut varianta cu evacuare stanga - dreapta, cate un tips pe fiecare parte. :-S

Link to comment
Share on other sites

Ai o poza ca sa-mi dau seama mai exact? Eu la 435D nu am gasit decat la fel ca la a mea. :(

Doar la cele pe benzina am vazut varianta cu evacuare stanga - dreapta, cate un tips pe fiecare parte. :-S

 

ai dreptate, greseala mea, am confundat.

 

asa ma refeream:

 

2017bmw4series_02.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Am completat pachetul, daca tot am schimbat farurile, cu un set de proiectoare LED OEM. :smile:

Azi mi-am bagat nastul si le-am montat / codat singur. Pana acum, totul pare in regula. Ramane sa mai verific daca pot activa si functia de cornering doar din codare. Daca ar mai trebui ceva module suplimentare, le las asa. :pinch:

 

Vreo idee daca se poate doar din codare?

 

Pr-dreapta.jpg

 

Pr-stanga.jpg

 

proiectoare-LED.jpg

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Long time, no see. :D

 

Intre timp am rezolvat Connected Drive-ul ce nu mai functiona dupa retrofit-ul de navigatie, avand modul vechi TCB care nu se poate interconecta cu unitatile noi. Schimbat TCB cu ATM, pe VIN-ul masinii mele, nu pe VIN-ul masinii donatoare.

 

Odata cu asta am finalizat si retrofitul farurilor prin activarea HBA, dupa ce am schimbat oglinda retrovizoare si manetutele. Foarte tare aceasta functie.

 

Nu in ultimul rand, a trecut si ITP-ul. :D

 

Ma gandesc acum la un tratament ceramic, dar sa vedem. :)

 

952aae5e66951a221d85645bd081f21d.jpeg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Un an de joaca in 9 poze. :)

 

Ca si target pentru viitor: stopurile LCI Black Line.

 

 

Din fericire target-ul a fost atins, chiar cu un bonus de faruri, si colajul reactualizat. :)

 

Ma gandesc acum la un tratament ceramic si, dupa hibernare, la schmbul uleiului in cutia de viteze.

 

Oare sa ma gandesc si la cel din diferential?

 

a963046d63eb0b29aba2797e3ee32a06.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Salutare!

 

Long time no see.. Intre timp a mai trecut o revizie completa si.. ma gandeam daca o avea sens sa-i fac si schimbul de ulei in cutie. :-S

Masina are 125.000 Km.. dar cutia schimba bine, n-am nicio problema cu ea, doar piticii mei de pe creier cum ca asa zic cei de la ZF, ca ar trebui schimbat pe la km acestia.

 

Voi ce m-ati sfatui? :-S

 

In rest, totul curat la motor, se aude bine, nu are scurgeri pe nicaieri, nici la cutie, nici la diferential. :frantics: :frantics:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut, foarte frumoasa masina, as avea si eu niste intrebari, m-am uitat la inceputul topicului dar nu am vazut niste brand-uri la unele repere (poate am sarit eu ceva postari), daca poti sa ma ajuti cu exact ce model si eventual de unde le-ai achizitioant, raman dator!

 

Au urmat:

- Prelungire bara fata Glossy Black

- Schimbat difusser spate Glossy Black

- Schimbat ornamente evacuare cu unele Glossy Black (aici banuesc ca sunt cele OE)

- Schimbat capacele de la oglinzi cu varianta Glossy Black

- Eleron portbagaj Glossy Black

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Salutare,

Dupa mai mult timp in care am avut si ceva probleme cu accesul pe forum, revin.. si.. cu parere de rau.. voi cauta sa ma despart de masina (ma gandesc sa o pun la vanzare 😔), urmand sa incep un alt proiect pe care il voi prezenta aici: BMW G20 - 330i

 

Edited by BlshOp-VR6
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.