Jump to content

BMW F36


BlshOp-VR6

Recommended Posts

frumoasa , sa o alergi sanatos , bordul 6WB merita 1000% , e un gadget care schimba complet masina . Cu folia s-ar putea sa fie ceva mai stearsa ,dar nu poti decat sa testezi si vezi daca te atrage , masina deja are un aspect stealth placut . Stopuri LCi da , f frumoase si fresh , schimba spatele mult . :thumbsup: :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru urari!

 

Interiorul arata bine. Initial nu m-as fi vazut intr-o masina cu interior rosu, dar la aceasta este o combinatie placuta intre rosu si negru. Practic, doar scaunele, bancheta, fetele de usi (partea superioara) si partea de jos a bordului sunt rosii. Mocheta, plafonul, partea inferioara a usilor, a scaunelor sunt negre. Mai are insertii de glossy black iar trimurile maricele sunt din aluminiu texturat.

 

LE: am pus doua poze nu foarte relevante, dar sunt singurele. O sa ii fac si la interior cateva mai de ansamblu.

 

1b7c42f6e46852a2881979f1c3fd427a.jpg

 

8d46a9983f2dee5994e967810d84f6da.jpg

Edited by BlshOp-VR6
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

frumoasa , sa o alergi sanatos , bordul 6WB merita 1000% , e un gadget care schimba complet masina . Cu folia s-ar putea sa fie ceva mai stearsa ,dar nu poti decat sa testezi si vezi daca te atrage , masina deja are un aspect stealth placut . Stopuri LCi da , f frumoase si fresh , schimba spatele mult . :thumbsup: :thumbsup:

 

Da.. dupa stopuri LCI recunosc ca balosesc deja :D iar bordul imi face cu ochiul din ce in ce mai mult, tot uitandu-ma pe net la filmulete cu el. :))

Link to comment
Share on other sites

Mersi!

 

Acesta ar fi si setul de intretinere pentru interior si chedere. Am si un aspirator de masina care face fata cu brio avand in vedere ca nu las sa se stranga prea mult praf / nisip.

 

d33c49a2cc04c94b640c6801edf094b4.jpg

Edited by BlshOp-VR6
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

In cautarea unei solutii de protectie a tapiteriei din piele, pe termen mai lung, am aflat de aceasta varianta. A folosit-o cineva sa vina aici cu o parere? Mersi!

 

https://www.pro-detailing.ro/gyeon-q2-leather-coat-400-ml-protectie-piele-p-1794.html

 

Intre timp am gasit un alt model de eleron ce nu era disponibil pentru F36 in perioada in care am cauta si, cu ajutorul colegului de forum Claudiu F, o sa-l probez sa vad cum se prezinta si daca este ok, il voi da la vopsit si inlocuit pe cel actual.

 

Dupa un drum de 1.400 km pot sa spun ca este o placere sa conduc aceasta masinuta. Prin oras nu se simte mai nimic din farmecul ei. :frantics:

 

 

69372340-2261669527289119-7585397503026003968-o.jpg

Edited by BlshOp-VR6
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

In cautarea unei solutii de protectie a tapiteriei din piele, pe termen mai lung, am aflat de aceasta varianta. A folosit-o cineva sa vina aici cu o parere? Mersi!

 

https://www.pro-detailing.ro/gyeon-q2-leather-coat-400-ml-protectie-piele-p-1794.html

 

 

din reviewurile de pe amazon parerile sunt impartite , in primul rand spun ca ar mirosi a baby powder sau a regular carpet conditioner si la scaune deschise la culoare nu face vreo diferenta in a nu se pata , gen piele alba si jeans , in schimba lasa un finish mat , nu poti decat testa , dpmdv celmai bun produs pt piele a fost si ramane Chemical guys , pure leather momentan sunt incantat si de leather balm de la meguiars , imi place in special ca schimba mirosul masinii cateva zile , are o tenta de cocos si e f placut

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

din reviewurile de pe amazon parerile sunt impartite , in primul rand spun ca ar mirosi a baby powder sau a regular carpet conditioner si la scaune deschise la culoare nu face vreo diferenta in a nu se pata , gen piele alba si jeans , in schimba lasa un finish mat , nu poti decat testa , dpmdv celmai bun produs pt piele a fost si ramane Chemical guys , pure leather momentan sunt incantat si de leather balm de la meguiars , imi place in special ca schimba mirosul masinii cateva zile , are o tenta de cocos si e f placut

 

Am vazut in prezentarea masinii tale ca il folosesti si esti incantat, e si el pe lista din care as vrea sa ma hotarasc. :D Un prieten care face detailing de interior mi l-a recomandat pe cel de mai sus, ca fiind ok pe termen mai lung, si voiam sa vad daca gasesc pareri de la utilizatori.

 

Arata foarte bine masina! Sa ai noroc de ea!

 

Ce tip de eleron ai gasit? Momentan si eu il am pe cel din pozele tale.

 

Mersi!

O sa-i fac o poza cand il probez pe F36-le lui Claudiu F si o pun aici. Vreau sa fiu sigur de faptul ca este ok pentru F36, inainte de a posta si de a mi-l da jos pe cel actual. Sunt un pic sceptic, dar sper sa ma insel. :D

Eleronul mi-a dat cele mai multe batai de cap de cand am cautat elementele pe care le-am adaugat pe masina... Toate celelalte au fost ok, le-am gasit si OEM, la eleron.. parca s-au vorbit toti sa scoata un singur model, iar cel M OEM pentru F36 este doar Carbon. In schimb, la F32 gasesti o mie de variante + OEM in varianta Glossy Black. :)

Edited by BlshOp-VR6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Uf.. cineva cu F36, din Bucuresti, care m-ar putea ajuta sa "probez" un eleron? Nu reusesc sa ma sincronizez cu cel ce a zis initial ca ma ajuta (colegul de forum), desi parea sigur ca ma poate ajuta. :)

As vrea sa vad doar daca se potriveste si cum ar veni pe masina (il tinem cu mana, sa nu se creada alte nebunii), inainte sa-l dau jos pe cel pe care il am acum pe masina. Vin eu unde este nevoie. :)

 

Mersi!

Link to comment
Share on other sites

Si eu am devenit posesor( de fapt sotia) de doar cateva zile a unui seria 4 F36, motor 2.0d aceeasi culoare.Inca nu cumpĂŁrasem masina si deja cautam barile M ptr ea.Le-am gasit, dar nu complete, mai trebuie tubulatura, grile laterale, prelungire scut si inca cateva acareturi.

Noi cautam de fapt seria 3, dar am vĂŁzut masina asta si gata, ne-am schimbat planul...

 

Sa te poarte sĂŁnĂŁtos și sĂŁ te bucuri de ea.

Link to comment
Share on other sites

Si eu am devenit posesor( de fapt sotia) de doar cateva zile a unui seria 4 F36, motor 2.0d aceeasi culoare.Inca nu cumpĂŁrasem masina si deja cautam barile M ptr ea.Le-am gasit, dar nu complete, mai trebuie tubulatura, grile laterale, prelungire scut si inca cateva acareturi.

Noi cautam de fapt seria 3, dar am vĂŁzut masina asta si gata, ne-am schimbat planul...

 

Sa te poarte sĂŁnĂŁtos și sĂŁ te bucuri de ea.

 

Multumesc la fel! :D

Si eu ma uitam dupa Seria 3 si, in final, am sarit la Seria 4. :D

 

In alta ordine de idei, nimeni sa ma ajute cu "problema" mea de mai jos? :unsure:

 

Uf.. cineva cu F36, din Bucuresti, care m-ar putea ajuta sa "probez" un eleron? Nu reusesc sa ma sincronizez cu cel ce a zis initial ca ma ajuta (colegul de forum), desi parea sigur ca ma poate ajuta. :)

As vrea sa vad doar daca se potriveste si cum ar veni pe masina (il tinem cu mana, sa nu se creada alte nebunii), inainte sa-l dau jos pe cel pe care il am acum pe masina. Vin eu unde este nevoie. :)

 

Mersi!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Azi m-am incumetat, in ciuda vremii, si mi-am schimbat singur proiectoarele cu o varianta smoked comandata pe eBay. M-am enervat nitel caci, desi am intrebat de 10 ori daca sunt pentru F36 cu pachet M si tot de atatea ori raspunsul a fost afirmativ, m-am trezit cu unele care au o ureche lipsa fata de cele originale. Se pare ca pe F30 vin doar cu o prindere si pe F36 cu doua. Le-am pus asa si stau ok, doar daca apas pe ele se misca putin pe partea interioara, altfel sunt ok. Cred ca va urma si pasul doi, si-anume sa gasesc becuri cu led.. sau poate le schimb iar, cu totul, cu unele LED. Nu imi place ca se vad galbui, chiar mai accentuat nitel avand in vedere ca sticla este mai inchisa.

 

Pun poze cu proiectoarele si o sa mai pun cu masina cand o sa ii fac unele pe zi, caci m-a prins seara si ploaia, si nu se mai vede prea mult diferenta de aspect (am pus o poza ca idee, dar nu prea se intelege mare lucru.. a mai reflectat si numarul).

 

Sper ca saptamana asta sa imi vina si semnalizarile dinamice pentru oglinzi, sa le pot schimba, si sa ajung sa schimb si eleronul. Ma asteapta vopsit. :frantics:

 

Whats-App-Image-2019-10-06-at-19-35-05-1.jpgpicture to url

 

Whats-App-Image-2019-10-06-at-19-35-05.jpgimg upload

 

Whats-App-Image-2019-10-06-at-19-35-06.jpg

 

Proiect.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

M-am gandit si eu la ele in prima faza, dar intentia era sa ii dau un accent mai stealth in acea zona, pentru a continua ideea de shadow line.

Nu cred ca le-am folosit vreodata, sa ma afecteze real tipul de lumina pe care il produc.. dar si daca le voi folosi.. cred ca imi va tipa piticul stiind ca se vad galbui. :)

 

Uitandu-ma acum la cele cu led.. mi se pare mie sau sunt ceva mai inchise la culoare decat acestea cu halogen (ma refer la aspect, nu la lumina :) )? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Pai le poti pune folie de protectie si le faci cat vrei tu de inchise.... Eu le folosesc la cornering atat... cand am farurile pe auto.

Le am schimbat si eu din aceiasi problema ca a ta... unul era crapat de la vreo piatra...

Edited by JuN1oR
Link to comment
Share on other sites

Au venit si semnalizarile. Par in regula la prima vedere, mai ok decat ma asteptam.

Au venit inclusiv cu paletica de plastic de care sa ma ajut la scoaterea oglinzii + imbus pentru suruburi.

 

Revin cu pareri si dupa montaj.

 

Whats-App-Image-2019-10-07-at-08-57-45.jpgpicture upload sites

 

Whats-App-Image-2019-10-07-at-08-57-46.jpg

 

Whats-App-Image-2019-10-07-at-08-57-44.jpg

 

Whats-App-Image-2019-10-07-at-08-57-45-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.