Jump to content

Modul rata rotatie (yaw rate sensor) DSC


Recommended Posts

Salut, am mare nevoie de un modul rata rotatie DSC (YAW rate sensor) care se afla sub scaunul sofer, sub mocheta, prins de traversa caroseriei. Am gasit pe la dezmembrari cu totul alte modele ale aceluiasi modul (cel metalic sau cel alb cu mufe cu 6 pini), dar pe al meu cu eticheta albastra si mufa cu trei pini nu il gasesc pe nicaieri. In primul rand pentru ca majoritatea arunca caroseriile cu totul dupa ce le dezmembreaza sau nu stiu ce este si cat e de important.

Daca puteti sa ma ajutati sa gasesc acest modul, are cod OEM: 34526754289 si arata ca in pozele atasate acestui topic.

Va multumesc mult.

post-95525-0-05297600-1566557664_thumb.jpg

post-95525-0-23194800-1566557671_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Pe OLX caut de vreo 2 saptamani, majoritatea parcurilor mari de dezmembrari din tara nu il au. Ori ca au aruncat caroseriile cu tot cu el, ori majoritatea nu il au, au celelalte 2 modele, nicidecum modelul meu care e pe M3 si Z3.

In schimb, am gasit pe Golful meu 4 acelasi modul (identic ca forma, dispunere, produs de aceeasi marca ATE), difera doar culoarea etichetei si codul si in loc de sigla BMW este sigla VW. Ma bate gandul sa il incerc pe BMW. Stie cineva, tipul asta de modul are vreun soft care interpreteaza anumiti parametri intr-un anume fel in functie de tipul de masina? Sau doar un distribuitor de impulsuri de la roti catre ECU?

Am atasat poze de la modulul pus pe VW. Astept pareri

post-95525-0-73062100-1566799003_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salut pe realoem zice ca este inlocuit de acesta :

"Superseded by:

34526864094 (01/02/2013 — ), Exchangeable retrospectively"

 

Pe ebay.de am vazut ca te duce in 200 Euro, nou e 560 Euro la stoauto.

Edited by Shep86
Link to comment
Share on other sites

Da, stiu din pacate, am deja oferta cu 500 euro nou. Dar ca sa dau pe o piesa un sfert din pretul total al masinii...nu stiu daca se merita. Doar daca sunt eu prea "indragostit" de modelul asta. O sa mai caut, poate imi gaseste vreun parc de dezmembrari senzorul asta
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.