Jump to content

Vand F30 2013 320D - Steptronic - Sport 184CP - Euro 6


deeJayOg

Recommended Posts

A venit vremea să ne despărțim:

 

F30 2013 320D 184CP (135KW) - Sport - Steptornic, N47, Euro 6!

136000km. Dovediți prin istoric online precum și prin factura de achiziție cu km menționați. Mașina este luată personal de la reprezentanța BMW B&K Luneburg (lângă Hamburg) în mai 2017, cu garanție - acum expirată. (Fabricație 06/2013, prima înmatriculare 08/2013)

 

Dotări de menționat:

HUD

Instrument Cluster 6WA extins

Cutie Automată Steptronic 8+1 + Volan cu Padele

Trapă

High Beam Assist – BiXenon (modifică poziția fazei lungi automat bazat pe informații din camera video)

Navigație NBT Professional - Hărți 2019 la zi (Bluetooth Audio/Streaming + Telefonie + Internet)

Sistem Audio Hi-Fi

Scaune sport cu reglaj electic al susținerii laterale

Servicii ConnectedDrive active și funcționale (da, dau drumul la ventilație din telefon :) )

Pachet Lumini ambientale exterior/interior

Road sign detection (citește semnele de circulație)

Bancheta rabatabilă fracționar

Senzori ploaie/lumină

Alarmă

Modurile de condus Eco Pro/Confort/Sport/Sport+

Senzori parcare față/spate

Shadow Line + Geamuri fumurii spate (nu este folie)

Încălzire scaune față

Aer condiționat Dual Zone

 

Spre deosebire de anunțurile de rigoare, mașina chiar nu are nicio nevoie de invesiție acum și nici pe termen lung. Optic arată cât se poate de bine pentru vârsta ei.

Întreținerea este exemplară. Dețin facturi detailate și un dosar întreg cu tot ce trebuie pentru a dovedi cele susținute, inclusiv istoricul. Dețin si poze pentru aprope tot, din service, precum și intrări proaspete din Auto-Records de exemplu.

 

- Odată cu mașina se predau și toate facturile doveditoare, inclusiv facture de achiziție din reprezentanță, cu km menționați.

- Am inclusiv și toate bonurile de motorină, ca să fie clar că am mers numai cu Mol Evo + :)

- Distribuție schimbată (nu de nevoie, ci de dorință de a nu fi stres) la 12100km, Iulie 2018. Mai are garanție încă un an sau 100000km.

- Ulei cutie schimbat la 109000km, conform planului de revizie ZF

- Discuri și plăcuțe ATE schimbate în Ianuarie și Februarie 2018, iar pe față plăcuțe OEM BMW în Martie 2019

- Baterie Varta AGM schimbată în Septembrie 2018. Garanție.

- Restul sunt destul de evidente (ulei și filtre anual, lichid de frână anul curent...etc) Service-uri făcute la timp util și orice problemă sau eventuală problemă remediată fără cârpeli. Piesă nouă, OEM pe cât posibil (ba o

broască, ba o garnitură la termoflot, un cilindru de spălat far, etc). Mașina a fost întreținută la Reprezentanțele BMW Bavaria, Filaret precum și Service Scream (Tezparii) sau Dormag.

- Răcitor gaze schimbat pe recall la Bavaria în Iunie 2019.

- Adițional un set de roți de iarnă, Style 306, cu anvelope Conti WinterContact SSR (runflat) - achiziționate în Oct 2017 - au cam 10000km (DOT 30/2017).

- Anvelopele curente sunt achiziționate acum 1 lună de zile Michelin Primacy 4 ZP (runflat, rim protect) - au cam 2000km făcuți în acest moment (DOT 20/2019).

- Diferit de VIN, mașina a primit un retrofit la 2TB (cu toate intrările sănătoase în ISTA inclusive – la Custom Retrofit) - Volan cu padele + schimbător 2TB (ambele noi). A mai primit pentru vizual și grile negre M și

covorașe de cauciuc BMW, precum și jantele Style 391

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7GyIuU.html

 

Poveși detaliate se pot vedea și în topicul dedicat al mașinii:

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/180519-f30-320d-2013-my-first-bmw/page__st__180

 

16500 EUR

F893101

Edited by deeJayOg
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nu cred. Cel mai devreme din ce gasesc s-au produs masini cu euro 6 din sept 2014, dar majoritatea din 2015.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/European_emission_standards

 

Mda.. acum am vazut pe rarom ca este euro 6.

Mie mi se pare ciudat, nu am mai gasit alt F30 2013 euro 6, probabil ceva "eroare" la RAR.

Bafta la vanzare!

Edited by Merlin21
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Nu e nicio eroare. ExistĂŁ de prin 2012 BMW cu Euro 6. Diferența o face cĂŁ era ca un opțional pe atunci 0163 BMW Diesel with Blue Performance - BMW e clean :) - mașina asta ĂŽl are și mai sunt destule ca ea.

E trecut Euro 6 ĂŽn toate actele din lume, inlcusiv cartea mașinii pentru cĂŁ e Euro 6. Nu e nicio "eroare". De aia am avut și recall la rĂŁcitorul de gaze.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.