Jump to content

De la F30 la G30 2018 M Pack


deeJayOg

Recommended Posts

da, stiu ce zici, nici mie nu mi-ar placea sa am suspensie sport, insa probabil masina asta se incadra cel mai bine in dotarile dorite de el raportat la pretul platit si dupa cum se vede, este extrem de multimit.

evident ca niciodata nimic nu e indeajuns. apare acusica unul cu M5 si rade si cu curul de ceea ce scriem noi 3 aici.

Link to comment
Share on other sites

Acum cĂŁ am mers mai mult, tot ĂŽmi mențin pĂŁrerea cĂŁ inclusiv cu Suspensia M Sport, tot o simt parcĂŁ mai confortabilĂŁ decât F30 cu suspensie stoc. (Acum posibil sĂŁ intervinĂŁ și faptul cĂŁ asta e aproape nouĂŁ, cealaltĂŁ avea 6 ani...etc). Ce e ĂŽn schimb top, e liniștea din cabinĂŁ.
Link to comment
Share on other sites

Salut, sa stapanesti sanatos masina, este foarte frumoasa.

De curiozitate cat ti-a luat Bavaria in plus sa iti aduca masina si sa ti-o livreze, fata de pretul de pe bmw.de ? Ultima data mi-au cerut „cel putin 2500 + tva” - la mine s-a lasat cu un city break la Munchen si am ridicat-o personal.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

După două săptămâni de frecat și tras de ea pe toate părțile, mă declar îndrăgostit, fără discuții.

 

Problema mea legată de zgomotul de la interior se pare că era justificată - tot simțeam că nu e liniștea care ar trebui să fie în habitaclu - inițial am crezut că sunt anvelopele. Nu e asta.

Rulmentul stânga față necesită înlocuire. Se rezolvă pe garanție, nu e bai, dar asta e - aștept piesa acum. "Shit happends", cum ar zice americanii.

 

Nu m-am putut abține și am dat jos "520d" de pe spate. Nu am avut la nicio mașină până acum, iar când le-am luat noi am insistat mereu să bifez opțiunea asta. Mi se pare foarte învechită ideea de a mai scrie pe mașină modelul.

 

În rest, talpă cât se poate, că mai mult mergem bară la bară :)

Mă uit că de la motor imaculat, deja se pune praful și mizeria autohtonă :(

 

Nu m-am putut abține și am luat un set de covorașe all weather. Cele standard, bej, se chinuie din greu dacă plouă. Să văd dacă le pun iar la vară. În orice caz, e ok contrastul, mai ales că plafonul și stâlpii sunt tot pe negru.

 

IMG-1529.jpg

 

Ce n-am reușit să înțeleg, este de ce nu este și footrest-ul tot negru-M. Văd că pe RealOem nici nu mai apare ca și cod de piesă pt mașină, că parcă l-aș fi înlocuit tot cu ceva pe negru, ca și pedalele.

Edited by deeJayOg
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

eu am doua seturi de covorase fix ca ale tale, avand tot bej dakota.

pe cele bej le pun cand pun si anvelope de vara si le inlocuiesc cu cele din cauciuc toamna cand incep ploile consistente.

 

in iulie le spal o data.

 

mi se pare ca e mai eleganta masina cu covorasele tip mocheta.

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

@edit - da, așa e, dar mă apucă mila când plouă :(

@Crysis21 - pare că footrest-ul pentru culoarea asta e doar bej simplu. O să îmi photoshopez puțin o poză să văd dacă are rost să caut unul ca la tine :)

 

Azi am stat la RAR cu dubii că nu știau ce culoare să îmi treacă mașina în carte. Migram puternic între maro și gri. La sugestia lor am rămas cu gri până la urmă.

Edited by deeJayOg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Și am rezolvat ĂŽn sfârșit rulment problemĂŁ pe garanție.

Toate bune și frumoase. Mașina mĂŁ aștepta curatĂŁ, spĂŁlatĂŁ, mai mai sĂŁ plec extrem de satisfĂŁcut de acolo. Doar cĂŁ...

 

... azi când plec observ cĂŁ mi-a fost șutit parfumul ambiental BMW, cu tot cu suport din grila de aerisire.

 

Aveam ĂŽn mașinĂŁ ochelari mult mai scumpi, diagnoza V-Gate, nu, mie ĂŽmi lipsește parfumul BMW, cu mașina lĂŁsatĂŁ la reprezentanțĂŁ.

 

Nu mai am cuvinte. E jenant și penibil. Nu sufĂŁr de lipsa acelui parfum , ci de situația pur și simplu penibilĂŁ. Am vb la service dar e sub limita jenei toatĂŁ treaba deja. Evident toatĂŁ lumea dĂŁ din umeri...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cred că s-a speriat toată lumea azi că au anuțat că vine răcire mare și zăpadă pe la munte. Era arhiplin pe la toate vulcanizările.

Pentru că și eu am drum la munte fix când se anunță zăpadă am decis să trec la cele de iarnă. Sunt 225/55/17 Style 631 Feric Grey. Anvelopele sunt Dunlop Wintersport 4D tot RFT. Cam gălăgioase :rolleyes: , dar asta e.

 

S-a schimbat puțin și dinamica mașinii. Se simte mult mai confortabilă față de cele de vară pe 18, clar.

 

IMG-1668.jpg

Edited by deeJayOg
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.