Jump to content

De la F30 la G30 2018 M Pack


deeJayOg

Recommended Posts

Eu nu pot face nimic în privința asta. Este ceva inclus în serviciile lor și așa fac cu toate mașinile. Până la predarea oficială orice daună sau problemă cade în sfera lor și și-o asumă.

 

M-aș simți chiar ciudat să nu plec cu ea "țiplă" de acolo sincer.

Edited by deeJayOg
Link to comment
Share on other sites

Ai mare grija cu pachetul de cosmetizare de la bavaria ...,ei lucreaza cu firme colaboratoare de gen , avem coleg pe forum cu o exp f neplacuta, iti recomand sa te ocupi tu de cosmetizare. Sa o stapanesti sanatos

 

ABG Baneasa nu colaboreaza cu nimeni pentru detailing

 

Am intrebat mai sus cu un scop de unde mai exact de la ABG a cumparat masina dar....na :ermm:

Link to comment
Share on other sites

Eu nu pot face nimic ĂŽn privința asta. Este ceva inclus ĂŽn serviciile lor și așa fac cu toate mașinile. PânĂŁ la predarea oficialĂŁ orice daunĂŁ sau problemĂŁ cade ĂŽn sfera lor și și-o asumĂŁ.

 

M-aș simți chiar ciudat sĂŁ nu plec cu ea "țiplĂŁ" de acolo sincer.

 

Stai linistit ca daca vine din DE, cosmetizarea e facuta acolo, inainte de predarea masinii. In RO, maxim ti-o spala, nu mai au ce sa-i faca altceva.

Link to comment
Share on other sites

culoarea este dementiala :thumbsup:

 

Chiar la asta m-am gândit de când am văzut-o.

Se va umple sigur de G30 pe străzi, la fel ca și F10, dar măcar voi fi mândru că cel mai probabil nu vor fi prea multe cu culoarea asta :)

 

În soare puternic se vede aproape gri, la umbră spre maroniu.

Edited by deeJayOg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imi creste tot mai tare dorinta de a trece la una similara. Parca imi place G30 cel mai mult din noua gama de la BMW.

Culoarea e geniala. Bineinteles ca eu as asorta-o cu negru imediat.

 

O simti mai grea decat F30?

Cutia ti se pare diferita? Pt ca ar trebui sa fie ceva revizuita

Link to comment
Share on other sites

Eu am vrut G30 în primul rând pentru mai multă silențiozitate și confort, pe care le-am primit din plin, dar nu chiar 100%. Suspensia e M Sport, e o idee mai tare totuși, dar în continutare mai confortabilă decât F30, care era stock. În plus acum am roți pe 18 vs 16, tot runflat, și tot mi se pare mai mult confort ca la F30.

 

Mi se pare la fel de fâșneață și ușoară ca F30 (ceea ce e ok, e doar cu 90kg mai grea ca F30-ul similar - RWD,diesel,automat - trăiască aluminiul acum), doar că mai stabilă parcă și mult mai puțin dansatoare.

 

La cutie nu simt nicio diferență, e tot o plăcere. :thumbsup:

 

O scot în weekend la o plimbare mai lungă, acolo pot să îmi fac o părere pertinentă.

Edited by deeJayOg
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1568104776[/url]' post='2499800']

Eu am vrut G30 ĂŽn primul rând pentru mai multĂŁ silențiozitate și confort, pe care le-am primit din plin, dar nu chiar 100%.

 

Trebuia sa cauți una cu edc si direcție integrala,astea fac toți banii,5-er cu motor de 2 litri nu prea cadreazĂŁ cu M -uri si alte bĂŁlĂŁrii,e o mașina pt confort si pt peste 45 de ani.

Dar e frumoasa si asta

  • Like 1
  • Downvote 14
Link to comment
Share on other sites

Azi am scos mașina de la Bavaria. Nota 10 pentru toată interacțiunea cu ei. A ieșit totul impecabil. Mașina miroase a nou. Zici că e luată din showroom.

Am primit și un breloc cadou :)

 

Recomand cu mare căldură dacă vreți să lucrați cu Bavaria Used să luați legătura cu Cristian Sima la Otopeni, un băiat de nota 20.

 

Și am primit și o veste bună între timp. Mă pot bucura de garanție de fabrică până în 2021. Se pare că mașina avea pachetul extins.

Edited by deeJayOg
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.