Jump to content

Vanzare moto


MihaiCarunta

Recommended Posts

Salut,

 

Am la vanzare o Honda CBR Repsol Fireblade si am primit un mesaj de la un american.

 

E putin dubios, mi a scris pe Whatsapp ca vrea moto, e din US si lucreaza in armata :)

 

 

Sa ma astept la o mare teapa nu? Ca am mai citit chestii de genul asta..

 

Exista vreun mode safe in care pot sa o vand? Asta in cazul in care nu e teapa

Edited by MihaiCarunta
Link to comment
Share on other sites

ȚeapĂŁ 😂😂. Am pĂŁțit-o acum 3-4 luni. Aveam la vânzare un Opel Gtc,o tipĂŁ din Austria care momentan ar fi plecatĂŁ ĂŽn Canada mĂŁ contacteazĂŁ cĂŁ vrea mașina. Am zis ok,vii dupĂŁ ea? A zis cĂŁ trimite o firmĂŁ de transport din Germania sĂŁ ridice mașina. Am zis ok,ĂŽmi poate da banii dupĂŁ ce o vede/probeazĂŁ cel ce vine dupĂŁ ea.A Zis cĂŁ nu,cĂŁ nu se complicĂŁ cu ei,cĂŁ ĂŽmi trimite banii in cont. Am zis ok, i-am dat contul,a doua zi primesc un mail de la royalbank of Canada cĂŁ mi s-au virat banii. Erau mai multi cu 900 . DupĂŁ o zi mĂŁ contacteazĂŁ clienta,mĂŁ ĂŽntreabĂŁ dacĂŁ am primit banii,zic da,doar cĂŁ sunt mai mulți cu 900. Zice da, ți-am trimis ție și banii pentru transport,și eu sĂŁ ĂŽi trimit banii cei 900 companiei de transport (mi-a dat datele)Prin western union ca dupĂŁ ce primește banii vine și ridica mașina . Mi-a spus cĂŁ banii sunt in contul meu dar sunt securizați și nu ii pot accesa pânĂŁ ce nu trimit cei 900 companiei de transport.Mi-am dat imediat seama cĂŁ e țeapĂŁ. Am mai comunicat cu ea așa de amuzament 3,4 zile. Ăi tot spuneam cĂŁ merg mâine sĂŁ pun banii,cĂŁ merg poimâine,pânĂŁ la urmĂŁ s-a enervat și m-a ĂŽnjurat ĂŽn românĂŁ!😂😂
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

nu ii da paypal ca daca face vreo plata ca servicii poate face oricand claim sa spuna ca nu a primit produdul, practic dai motorul sa zicem faci acte de buna credinta ca tu ai primit banii si apoi el declara ca nu a primit produsul si paypal ii returneaza banii .
Link to comment
Share on other sites

Update: am primit mail-ul asta de la "paypal" :) e schema veche cu bani extra peste pretul initial.

 

Hello ,

 

You received a payment of 7,250 euro from Shane Andrew Davidson. Your account will be credited in the next 12-24 hours after full verification.

 

A confirmation email will be sent to you immediately we credit your account.

 

Your fund is safe with us.

 

Thank you for using PayPal

 

The PayPal Team

 

 

astept sa vad ce mai primesc :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Acum multi ani am primit o oferta de la un american, cica era dispus sa dea 8000 dolari pe motocicleta mea antica, mi-a trimis si o fila cec, am fost la banca trebuia sa imi fac eu nu stiu ce cont la aia si nu mai stiu ce idiotenii, teapa clar acelasi text cu transportul, sa pui banii inainte..., am mai vorbit cu americanul cateva zile, peste vreo 3 luni dau pe yahoo si scriu: ce faci coaie? Bine uiteooaa.......liniste....... si mi-am bagat in natia lui de sarlatan 😆😉😊
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.