Jump to content

Taxa Oxigen Bucuresti


adi v

Recommended Posts

Deci poluatorul trebuie sa plateasca, ok, dar care poluator, ala care se taraie cu o rabla pentru ca nu are bani, si restul de barosani ? Aia care ard tot felul de gunoaie deseuri sau construiesc fara nici un fel de discernamant in mijlocul orasului, pai hai sa intrebam cate utilaje grele huruie in oras zi si noapte, cate fabrici de ciment si mai stiu eu ce fabrici gazeaza nonstop cu nox....

Crematorii fara numar, fara autorizatii de functionare logic

Corect...eh lãsati ca noi importam gunoi vestic. Va veni, dacã nu este deja, vremea sa le ardem...sa vezi atunci. Sa nu mi-o spuneti p-aia cu incineratoarele ECO...Romanul stie ca banul se face furând si/ sau cãlcând legea in picioare, in majoritatea cazurilor, avem exemplu cu duiumul...vai de noi!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Ionuț_Cosmin
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ehh arderile alea se fac de cei care nu trebuie deranjati, mai simplu e sa pui taxa pentru oamenii normali :) .A nu se intelege ca sunt impotriva taxei , trebuie si se va implementa dar sa vad ca lovesc si in marii poluatori.De ex azi dimineata erau depasit cu mult PM2 in zona Bd Expozitiei iar masini nema pe strada.Ceva nu se leaga in unele cazuri.Edit - am studiat harta , in zona senzorului sunt cateva santiere, ar fi interesat de vazut ce se intampla pe santierele acelea noaptea . Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Si mie ĂŽmi este foooarte clar faptul ca poluarea atmosferei chiar si cu simplu CO2 sau CO, nu vine de la BMW 325i E36 sau 525d E39, ci de la marii smecherii, industriasi, care inteleg si aplica legea in functie de cuantumul spagii sau al paraindaratului...Ca sa fim cinstiti pana la capat hai sa amintim aici si de statiile ITP si RAR care pun in curculatie pe drumurile publice un numĂŁr destul de mare de maspini care nu mai corespund tehnic nu temporal. Hai sus cu masinile electrice in cazul in care ele sunt solutia, dar oare se doreste asta, si oare aceasta sa fie solutia? Cred ca nimeni in lume nu crede cu adevĂŁrat in gogomania asta din moment ce s-a demonstrat ca acestea sunt eficiente pana la un punct dupĂŁ care randamentul lor scade exponential, o data cu cresâ˘terea vitezei peste 70 km/h.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Ionuț_Cosmin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.