Jump to content

Road Map Europe East & West Premium 2020-1


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Buna

Eu am pe navigatie instalata harta ROAD MAP EUROPE NEXT 2015-1, NBT_016255A; masina fiind din 2015 nu cred ca s-a facut vreodata update la harta pana aum.

Din ce am inteles, harta de la inceputul acestui topic nu e pentru NBT; are cineva un link cu un torrent cu harta compatibila?

Am citit ca la update de harti facut "home made" este nevoie de un generator de coduri FSC. Functioneaza orice generator?

Merci

Edited by Robert27
Link to comment
Share on other sites

Care e diferenta intre ROAD MAP EUROPE NEXT 2019-1, ROAD MAP EUROPE EAST PREMIUM USB 2019-1 si ROAD MAP EUROPE EAST MOTION 2019-1? Ca si dimensiuni cel mai mic e MOTION,undeva la 4,5 Gb, deci cred ca e cea mai simpla/incompleta harta; Celelalte harti au 24 respectiv 18Gb. Care varianta ar fi cel mai ok pentru NBT? Tind sa cred ca ar fi NEXT, asa fiind si harta actuala.
Link to comment
Share on other sites

Am downlodat varianta cu 5 fisiere .rar, fiecare dezarhivat are 22,3 GB. Trebuie sa folosesc 5 USB stick-uri de 32 GB ca sa-l instalez?

 

L-am dezarhivat si la gramada eliminand fisierele duble si in acest fel am ajuns la 44,6 GB. Functioneaza update-ul si in acest fel de pe un stick de 64 GB?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salutare la toata lumea, am si eu o intrebare legat de acest update de harti pe masina am versiune Europe next 2015-1.

Am descarcat versiunea 2020.1 east, am dezarhivat fisierele le-am pus pe un stick formatat ntfs, il bag in cotiera, este recunoscut, ma intreaba daca vreau sa fac actualizare, dau ok, si imi cere cd1???, ce am facut gresit?

Va multumesc!

post-7778-0-34157700-1577459482_thumb.jpg

Edited by 318i-GPL
Link to comment
Share on other sites

Salutare la toata lumea, am si eu o intrebare legat de acest update de harti pe masina am versiune Europe next 2015-1.

Am descarcat versiunea 2020.1 east, am dezarhivat fisierele le-am pus pe un stick formatat ntfs, il bag in cotiera, este recunoscut, ma intreaba daca vreau sa fac actualizare, dau ok, si imi cere cd1???, ce am facut gresit?

Va multumesc!

Astazi am mai incercat odata, a functionat din prima, mi-a cerut codul FSC l-am introdus si a inceput updateul, a durat cam 40 de minute

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Salutare baieti, sunt nou pe aici așa ca scriu aici legat de update la navigație , ĂŽntrebarea e dacĂŁ trebuie sa redenumeasc folderul sau ce trebuie sa fac , am descĂŁrcat Road map premium de pe ceva site am dezarhivat și l-am copiat pe stick dar nu ĂŽmi recunoaște mașina stick-ul , ma poate ajuta careva cu instalarea ?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salutare baieti, sunt nou pe aici așa ca scriu aici legat de update la navigație , ĂŽntrebarea e dacĂŁ trebuie sa redenumeasc folderul sau ce trebuie sa fac , am descĂŁrcat Road map premium de pe ceva site am dezarhivat și l-am copiat pe stick dar nu ĂŽmi recunoaște mașina stick-ul , ma poate ajuta careva cu instalarea ?

 

Imi zici te rog din locatia aceea care din sumedenia aia de foldere trebuiesc salvate ?

 

NU stiu ce contine fiecare folder din locati respectiva... :(

 

Merci!

 

Revino aici cu urmatoarea informatie si te ajuta baietii apoi cum sa procedezi:

Link to comment
Share on other sites

Salut baieti , am achizitionat un f36 420D an fab 2015 / 08 fabricatie. Am 2 intrebari. 1. Ce tip de navigatie am , cum aflu? NBT EVO 4 ,5 sau 6? 2. As dori ssa fac un update pe harti ca sunt din 2018 si pe bucuresti nu are toate strazile. Am vazut aici pe forum dar nu am gasit un tutorial exact. Am descarcat in laptop EUROPE NEXT EAST 2020-1. Sper sa fie bine. Dar mai departe nu stiu ce sa fac. Am un stick 32gb fat 32 gol . Am citit ca trebuie generat un cod , dar nu inteleg de unde si cum . Daca ar putea cineva sa imi zica pas cu pas ce trebuie sa fac... multumesc mult !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.