Jump to content

Road Map Europe East & West Premium 2020-1


Recommended Posts

Salut baieti , am achizitionat un f36 420D an fab 2015 / 08 fabricatie. Am 2 intrebari. 1. Ce tip de navigatie am , cum aflu? NBT EVO 4 ,5 sau 6? 2. As dori ssa fac un update pe harti ca sunt din 2018 si pe bucuresti nu are toate strazile. Am vazut aici pe forum dar nu am gasit un tutorial exact. Am descarcat in laptop EUROPE NEXT EAST 2020-1. Sper sa fie bine. Dar mai departe nu stiu ce sa fac. Am un stick 32gb fat 32 gol . Am citit ca trebuie generat un cod , dar nu inteleg de unde si cum . Daca ar putea cineva sa imi zica pas cu pas ce trebuie sa fac... multumesc mult !

Te duci la navi , acolo apesi options din idrive si iti apare navigation version - acolo scrie ce harta ai ! Si doar aia va merge !

Fsc pt tine cumperi de pe ebay 10-15

Dolari

Link to comment
Share on other sites

Salut tuturor,va rog sa ma ajutați cu o problema dacĂŁ puteți. Am un BMW f10 2014 cu navigatie profesionala nbt. Am fĂŁcut un stick cu hĂŁrțile 2020-1 next Europa de Est. Am ĂŽncercat sa extrag fsc cu stick varianta 1b și abia dupĂŁ mai multe ĂŽncercĂŁri miam dat seama ca nu merge decât pe c.i.c și pe nbt trebuie cablu enet. Generatorul de coduri pentru activare dupĂŁ data a generat coduri care nu funcționeazĂŁ. Acum navigația e inactiva la fel ca și comenzile vocale. Ăntrebarea mea e "am șters fsc din greșealĂŁ" și ce ar trebui sa fac? Va rog sa ma ajutați
Link to comment
Share on other sites

pt est si vest, descarcare directa, instalare de pe un singur usb :download: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1mMN2yeCJUVaCMLjzdXzZNFl8m8Ha5shC

 

Salutare, am incercat sa downloadez si nu am resuit...De pe site-ul google se descarca doar 21 Mb, cam dubios de mic fisierul. De pe yandex, nu am reusit, imi cere ceva abonament, etc...

care este solutia?

 

multumesc

Link to comment
Share on other sites

Revino aici cu urmatoarea informatie si te ajuta baietii apoi cum sa procedezi:

 

Salutare,

 

Am revenit cu versiunea de navigatie ce o detin in prezent.

 

Imi oferii suport va rog ?

 

Salutare,

 

Am revenit cu versiunea de navigatie ce o detin in prezent.

 

Imi oferii suport va rog ?

 

 

Veh ID: DX26320

Media: MN-002.052.001

 

* nu stiu de ce nu pot atasa fisiere...

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu cum sa pun poza dar la info la mine zice așa:

 

Europa

BMW Group

101151.3.212

Road Map EUROPE EVO 2015-4

 

 

NBTevo_E16202A

Automatic Map update

DE(2018-2)

 

Poate sĂŁ ma lĂŁmureascĂŁ si pe mine cineva? Eu din ce ĂŽnțeleg aici ĂŽmi trebuie hĂŁrți EVO?? Sau greșesc? StimĂŁ!!! PS: nu am deocamdatĂŁ stick sĂŁ ĂŽncerc,cand o sĂŁ am o sĂŁ revin cu un update dacĂŁ nu e nimeni sĂŁ mĂŁ lĂŁmureascĂŁ pânĂŁ atunci😎😎!

 

Salut.Cauta harta EVO. Cea mai recenta e 2019-4.

Spor

Link to comment
Share on other sites

Ciobster / Rico24, cum ati reusit? se pare ca nu contine niciun fisier acea arhiva :/

Salut Mihai cel Radu, trebuie sa iei arhiva din mesajul meu, s-o desfaci la tine pe calculator si sa iei aminte de fisierul .torrent. Apoi sa instalezi un client de torrent, sa incarci fisierul de care ai luat aminte anterior si uite asa iti aduci harta pe PC tau.

Succes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Clar ca nu sta nimeni sa verifice, cand am facut update de la 2015 la 2020-1 s-a vazut o schimbare mare,de exemplu, pe ocolitoarea Brasovului nu indica nimic, grafica este cu totul alta, la fel, bucati noi de

prin Bucuresti nu erau...mergeam la o adresa in Popesti leordeni, navigatia masinii spunea sa virez la dreapta, Waze la stanga, am virat stanga si a fost ok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.