Jump to content

Info update


fbdcnt

Recommended Posts

Ma intorc la BMW dupa mai multi ani in care am incercat alte marci. La momentele respective nu cred ca am gresit, BMW era in urma sau batea pasul pe loc. In plus am o problema la spate de la motocicleta, nu mai pot conduce distante mari (1000+km) decat masini cu suspensie pe aer. Ma intorc deci la prima dragoste ca acum are de toate.

Va rog nu mai am nicio informatie si as vrea sa rezolv niste lucruri la masina sotiei (ea a ramas fidela marcii). Eu nu am inca masina dar va fi G05. L-am incercat e OK, echivalent cu GLE in toate.

Au incasat 3300 ron la AB pentru placute fata-spate la un X3 F25 + filtru aer. Au spus ca trebuie schimbate si discurile. Mi se pare totul f ciudat, nevasta-mea nu face raliu sa manance primul set de placute si discurile simultan. Daca asa este ar fi trebuit sa schimbe discurile pe garantie. Au trimis o oferta pentru schimbat discuri fata 4400 ron. Iar mi se pare mult.

Deci:

1. Ce marca de discuri cat se poate de bune (daca se poate OEM) se pot cumpara pt. x3 F25 si de unde? Exista o marca de aceeasi calitate cu OEM?

2. Unde se pot monta in siguranta altundeva decat AB? Nu caut pomeni doar ca ce taxeaza AB mi se pare exagerat. Nu cunosc alte service-uri BMW iar in ultima vreme AB au devenit prohibitivi ca pret, in mod nejustificat as spune.

Va multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Welcome back.

Poti cumpara piese originale online si le poti monta in 2-3 service-uri civilizate - vezi inainte daca accepta.

Eu cumpar spre exemplu de la bavauto.ro, am cumparat de cateva ori si de la epiesa.ro.

Legat de service-uri, ca sa nu se considere reclama, iti voi scrie pe mesaj privat experienta mea.

Link to comment
Share on other sites

Welcome back.

Poti cumpara piese originale online si le poti monta in 2-3 service-uri civilizate - vezi inainte daca accepta.

Eu cumpar spre exemplu de la bavauto.ro, am cumparat de cateva ori si de la epiesa.ro.

Legat de service-uri, ca sa nu se considere reclama, iti voi scrie pe mesaj privat experienta mea.

 

multumesc frumos, trimite-mi pm, parca sunt pe luna. nu am mai avut bmw de 5 ani cred si cand le-am avut erau noi, nu s-au stricat, tot ce am facut erau garantii. acum a nevesti-mii are 2 ani si ma ia de cap ce tarife vad la ab pentru nimicuri.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.