Jump to content

Seria 5 G30, 2017 - 2024


deeJayOg

Recommended Posts

Pai pana la urma depinde fiecare, te poti bucura de la faptul ca iti schimba interiorul pana la un drum de munte cu trapa deschisa sau ca nu-ti mai rupi gatu prin intersectii sa vezi un semafor deasupra capului tau :)), mie unu imi place si cand ploua.

Link to comment
Share on other sites

Eu am avut masina cu trapa, simpla, si pot spune ca este super misto. Exista persoane carora nu le place, nu contest.

Daca in istoricul modelului nu exista probleme (asa cum e la vw, de exemplu), atunci, go. Nu-ti place, nu o folosesti.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu as suporta ca la un moment dat sa imi ploua in masina din cauza unei probleme tehnice la trapa panoramica.

Nu am avut niciodata la vreo masina si imi e frica sa cumpar asa ceva desi este senzational de frumoasa starea din masina cand ai acoperisul din sticla.

Tot timpul cand merg intr un showroom ma gandesc cu jind cand ma urc intr o asa masina

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Romulus said:

Pentru mine zgomotul la vant e definitoriu cand vine vorba de trapa.

sunt zgomotoase chiar si la viteze mici, sub 160kmh?

din cauza canalelor de la imbinari si astfel aerul cand trece prin zona face zgomot?

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, edit said:

sunt zgomotoase chiar si la viteze mici, sub 160kmh?

din cauza canalelor de la imbinari si astfel aerul cand trece prin zona face zgomot?

Eu am avut plafon panoramic pe Passat, si sincer nu am simtit vreo diferenta ( poate este dar minima as zice ) fata de o un Passat fara plafon. Nici iarna nu mi-a fost "mai frig". E misto senzatia de luminozitate, si daca era doar plafon fix, lipit, fara rabatare/scurgeri era perfect. Dar problemele arhicunoscute cu trapa/plafon panoramic in gama VAG cel putin, au palit in fata beneficiilor/atuurilor.

Link to comment
Share on other sites

Am avut trapa pe toate masinile  (cu exceptia unei dacii si a unui golf 2) normala sau panoramica si nu am avut niciodata probleme cu ea.Nici cu zgomotul si  nici cu apa.eu o folosesc foarte des atat pe deschis in sus sau deschisa total.

Edited by tzucul
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Buna seara

Am început sa fac retrofit la carligul electric am primit schema electrica cu toate detaliile am facut totul dupa schema(atasata, toate conexiunile verificate de doua ori )  Captură de ecran_20240414_201420_SamsungNotes.thumb.jpg.b207152b6f11941477fd87a25b4f669e.jpgdar dupa Adugare FA si codare nu functioneaza. Carligul l-am cumpărat la mana a doua iar restul pieselor noi, am schimbat tabloul de siguranțe din spate cu unul nou high dar modul- Lin am luat de la tabloul vechi cu inscripția 2 Medium. Captură de ecran_20240414_202110_Gallery.thumb.jpg.5875acc957ceec283e399254225f3ca2.jpgTrebuie schimbat cumva și acest modul-Lin cu unul cu inscripția 3 Max ?

Pe ista îmi da modulul Cârligului și ce tine de el cu rosu deoarece nu se poate conecta la el.

Ma gandesc doar la modulul Lin sau sa nu fi cumparat un carlig defect .

Îmi cer scuze dacă sunt off topic .

Masina Bmw G30 2017 2.0D 

Apreciez orice răspuns!

Mulțumesc anticipat 

Edited by Tattady
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.