Jump to content

Seria 5 G30, 2017 - 2024


deeJayOg

Recommended Posts

Nu e vorba ca imi bat capul, cu siguranta este vorba despre cineva pe care am suparat anterior.

Faza este ca eu nu tin ranchiuna si uit repede daca am avut un soi de conflict cu cineva. Asta mi-ar mai trebui, sa ma supar pe un forum, cand viata reala iti cere destula atentie.

Ar putea sa imi scrie in public sau in privat, sa imi reproseze X si y lucruri. sunt genul de om sa imi recunosc prostiile spuse anterior, uneori poate impulsiv.

Se intampla sa imi citesc postari de acum ceva vreme in urma si sa nu ma mai regasesc in ele.

Repet, o singura persoana cred ca am suparat, stiu cine este, sta pe private si chiar el ma acuza de numeroase frustrari si ca port grija altora.

Edited by edit
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu e vorba ca imi bat capul, cu siguranta este vorba despre cineva pe care am suparat anterior.

Stai relax, si eu am observat acelasi lucru ... primesc minus-uri la postari care n-ar avea in niciun caz cum sa supere pe cineva, si nici nu-mi aduc aminte sa ma fi contrat cu cineva pe-aici.

Cui ii pasa? pe bune ... daca as putea mi-as da singur minus la postari, daca il fac pe om mai fericit cu asta :laugh:

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am avut Opel Astra Coupe Bertone 1.8 benzina, o frumusete de masina la vremea ei, cred ca prima din tara a fost cand am cumparat-o eu, de noua si tare incantat de ea am fost pana '' i s-a spart, a lesinat pinionul 2" cutia din senin asa :)), s-a reparat pe garantie, apoi nicio problema nu am mai avut cu ea timp de 4 ani cat am tinut-o; tot din gama Opel, am avut si Astra GTC, tot noua, fara niciun fel de problema, apoi am trecut la Audi, A4 b8 1.8 tfsi rosu :D si asta a fost impecabila 4 ani cat am tinut-o, nu am schimbat nimic la ea, apoi am trecut pe sh-uri, BMW, am zis ca nu mai are rost sa iau noua, E46, doua F10 si G30, la niciuna nicio problema.... :) Edited by coco1382
Link to comment
Share on other sites

F putini.

 

Ca nu e nimeni fraier sa dea bani aiurea. In principiu, nu are ce sa se intample ca sa dai 1000 de euro la casco pe o masina de 30.000. Si daca de intampla, au inceput sa se gaseasca mai usor piese de g30. Mai bine pui banii pe care i-ai pierde cu casco pt a lua seria 7.

Edited by edit
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cred ca e doar pe 2.0d, pe 3.0d nici eu nu am.

Am eu informare, pe 3.0d.

Am fost la verificat, urmeazĂŁ sĂŁ-l ĂŽnlocuiascĂŁ ĂŽn momentul ĂŽn care apare pe stoc racitorul.

Ca idee, dacĂŁ mașina este ĂŽn garanție ĂŽți pune acelasi cod de rĂŁcitor cu care a venit mașina din fabrica, dacĂŁ nu mai este ĂŽn garanție ĂŽți pune un cod nou.

Joac-o p-asta!

Link to comment
Share on other sites

Am eu informare, pe 3.0d.

Am fost la verificat, urmeazĂŁ sĂŁ-l ĂŽnlocuiascĂŁ ĂŽn momentul ĂŽn care apare pe stoc racitorul.

Ca idee, dacĂŁ mașina este ĂŽn garanție ĂŽți pune acelasi cod de rĂŁcitor cu care a venit mașina din fabrica, dacĂŁ nu mai este ĂŽn garanție ĂŽți pune un cod nou.

Joac-o p-asta!

 

Am intrebat acum cateva luni si nu aveam, o sa intreb iar. E penibil ce a facut bmw cu racitoarele estea.A mea nu mai e in garantie.

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca el are o strategie interesanta, ca in Coreea de Nord.

Daca este cumva careva de acord cu mine intr-o anumita privinta, primeste si ala minus.

Ma fascineaza omul asta.

 

La Coreeni, daca faci o greseala impotriva sistemului, pedeapsa pe care o primesti tu, o primesc toate rudele de gradul 1, deoarece sunt sanse mari ca si respectivele rude sa aiba aceleasi ganduri ca ale inculpatului... sau poate nu le au, dar se fac vinovati ca nu au depus eforturi pt a indrepra inculpatul.

Edited by edit
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nu e nicio chestie cu acele plus sau minus. Tastele respective au fost puse initial pt a arata aprecierea sau dezacordul asupra unui text.

 

Conflictul cu el este mai vechi si in linii mari el considera ca port grija altora, opinie bazata pe faptul ca deseori am afirmat ca avem masinile pe care nu ni le permitem, eu aducand un argument simplu si anume ca cei din vest care conduc bmw sau ceva similar nu concep sa nu aiba casco si nu au boarfe de la zara sau H&M. Si eu sunt in aceeasi categorie; adica daca am pus un cacat pe masa si l-am servit forumului, m-am infruptat si eu din el.

la noi casco este perceput ca o povara si nu ca ceva ajutator, lucru care intareste ideea de mai sus.

 

Apoi el considera ca am foarte multe frustari pe care le revars online sub diferite forme. Una dintre ele fiind ca nu am o masina foarte misto si, suplimentar, masina pe care o am nici macar nu este a mea.

Un alt conflict cu omul a venit de la discrepantele salariale din Germania.

 

In fine.

Edited by edit
  • Like 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Am avut Opel Astra Coupe Bertone 1.8 benzina, o frumusete de masina la vremea ei, cred ca prima din tara a fost cand am cumparat-o eu, de noua si tare incantat de ea am fost pana '' i s-a spart, a lesinat pinionul 2" cutia din senin asa :)), s-a reparat pe garantie, apoi nicio problema nu am mai avut cu ea timp de 4 ani cat am tinut-o; tot din gama Opel, am avut si Astra GTC, tot noua, fara niciun fel de problema, apoi am trecut la Audi, A4 b8 1.8 tfsi rosu :D si asta a fost impecabila 4 ani cat am tinut-o, nu am schimbat nimic la ea, apoi am trecut pe sh-uri, BMW, am zis ca nu mai are rost sa iau noua, E46, doua F10 si G30, la niciuna nicio problema.... :)

Am avut si eu gtc cu ids+ , nu am reusit sa o intorc pe curbe era extrem de stabila frana extrem chiar si cu jantele pe 18 deosebire mare fata de gsi.ul cu care am zburat de vreo doua ori de pe sosea , mda vad ca f30 nu te-a atras, iti plac plinutele ... cu amortizoare sport :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Am avut si eu gtc cu ids+ , nu am reusit sa o intorc pe curbe era extrem de stabila frana extrem chiar si cu jantele pe 18 deosebire mare fata de gsi.ul cu care am zburat de vreo doua ori de pe sosea , mda vad ca f30 nu te-a atras, iti plac plinutele ... cu amortizoare sport :rolleyes:

 

Cam da, am sarit o ''etapa'', f30 si am trecut direct la F10 pt ca a a aparut un borac si am zis sa fie spatiu de ....toate cele, cam asta a fost considerentul pe care am mers. :)

Link to comment
Share on other sites

Nu e nicio chestie cu acele plus sau minus. Tastele respective au fost puse initial pt a arata aprecierea sau dezacordul asupra unui text.

 

Conflictul cu el este mai vechi si in linii mari el considera ca port grija altora, opinie bazata pe faptul ca deseori am afirmat ca avem masinile pe care nu ni le permitem, eu aducand un argument simplu si anume ca cei din vest care conduc bmw sau ceva similar nu concep sa nu aiba casco si nu au boarfe de la zara sau H&M. Si eu sunt in aceeasi categorie; adica daca am pus un cacat pe masa si l-am servit forumului, m-am infruptat si eu din el.

la noi casco este perceput ca o povara si nu ca ceva ajutator, lucru care intareste ideea de mai sus.

 

Apoi el considera ca am foarte multe frustari pe care le revars online sub diferite forme. Una dintre ele fiind ca nu am o masina foarte misto si, suplimentar, masina pe care o am nici macar nu este a mea.

Un alt conflict cu omul a venit de la discrepantele salariale din Germania.

 

In fine.

 

 

 

Tind sa cred ca doar te tachineaza, ce aveti de impartit?! Exact, nimic....deci cred ca nu este nimic personal. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.