Jump to content

G20 330Xi


Kragod

Recommended Posts

  • 4 months later...
Foarte misto masina. M-am uitat la topicul tau pentru ca tocmai mi-am vandut masina (F10 530 xdrive LCI - 2016) si stau in dubii daca sa iau 330i xdrive ca al tau albastru, sau Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 benzina 280 cai, 4x4 rosu. :) Sunt cam 50-50 cu decizia...inca ma gandesc.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Si magnetul continua. Chiar in dimineata cand plecam intr-un mic concediu m-am trezit cu asta:

 

masina-zgariata.jpg

 

A fost o vecina de bloc cu o Octavia, care a luat curba spre dreapta prea scurt cand a iesit de pe alee:

 

masina-zgariata-2.jpg

 

Acum o sa fie umblatura la asigurator, revopsire etc... 3 zgarieturi in 2 ani. Acceptabil pentru Bucuresti?

 

PS: Vecina a asteptat jumatate de ora la masina sa vin, nu stia a cui e si imi scrisese bilet, in lumea de azi e de apreciat. RCA-ul ei este la Euroins, dar nu e panica pentru ca probabil o sa fac prin CASCO-ul meu prin regres.

Edited by Kragod
Link to comment
Share on other sites

E doar o zgarietura, nimic grav :) La revanzare va fi nebunie pentru ca expertii de auto sh o vor declara dauna totala si iti vor oferi 7000 pe ea :D :p Ft dragut din partea doamnei ca te-a asteptat sau ti-ar fi lasat bilet, mai rar asa ceva in BUcuresti. De regula toti fug si nu lasa numar in geam sau nu recunosc fapta! Spor la reparatie si drumuri bune sa ai! Edited by six in line
  • Like 5
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Sunt normale cerintele, piesa veche este a asigurĂŁrii, nu este a ta, face ce vrea cu ea.

Nu, nu sunt normale cerintele astea, daca e piesa lor foarte bine sa si-o taie sa faca ce vrea,dar nu pot pretine de la un service sa o taie si sa le trimita poze ca asa vor muschiul lor.

 

Viper vezi ca nu vorbesc din auzite,zvonuri,povesti la o bere,am vreo 25 de ani de service.Si nu te pune nimeni sa tai tu ,ca si client ceva,e treaba service-ului sa faca asta.

Pai si au platit serviceul pentru asta? Sau aia au cerut si voi ati executat? Ce s-ar intampla daca refuzi sa le tai bara? Intreb si eu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

S-a rezolvat treaba la Proleasing. Si bara din fata si cea din spate, ambele revopsite (nu erau crapate).

 

Am pus si jantele de iarna daca tot era masina acolo. S-au miscat binisor, am lasat-o joi dupa amiaza si luni era gata. Sa vedem acum cate saptamani pana o zgarie altul din nou. :)

  • Like 2
  • De acord! 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Nu a fost scoasa la vanzare. Porobabil se referea la faptul ca am scris pe la inceputul threadului ca in 3 ani o vand. Inca nu e cazul, imi place asa mult ca o mai tin. 🙂

 

Ahh si ca si update, profit de garantie. Mi-am schimbat bratul inferior de la roata fata stanga ( probabil am luat o groapa mai tare si pivotul avea joc, au schimbat tot bratul). Si parca avea aceeasi roata un sunet ciudat cand stateam pe loc si luam de volan maxim dreapta pentru a parca lateral. Dupa investigatii s-au prins ca bratul superior are un defect. Nu e grav cica, totul e teapana acolo dar le-am cerut sa il schimbe.

Edited by Kragod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2019 at 2:29 PM, Kragod said:

 

Sa nu ne intelegem gresit. Toate sunt optiuni "nice to have". Ca sa adaug trapa, optiunea era 1200 de euro. Tu ai fi pus-o? Eu am preferat sa adaug suspensie adaptiva M la acelasi pret. Un G20 cu motorizarea asta si cu toate optiunile pe ea ajunge pe la un 78K pret de lista, cu 17K mai mult decat configuratia mea. Acum depinde ce cauta fiecare de la masina lui...

Unde ai vazut tu suspensia adaptiva M sa coste cat o trapa ? Hai sa fim seriosi, totusi ... trapa aici in Franta este 1500euro si Suspensia Adaptiva M este 600euro !

 

Da, aici ai dreptate ... un G20 330d M Sport cu mai toate optiunile a ajuns la 80k pret in 07/2019 ... eu nu dispun de bani asa multi astfel incat m am multumit sa l cumpar in 2021 la 47k !

 

Nu inteleg si nici nu am vazut pana acum sa ai radar in bara din fata jos dar sa nu ai cele trei camere de pe parbriz, adica nu ai S5AU Driving assistant professional ?

Edited by pedro_nr1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.