Jump to content

Mecanic bun pt. Seria 3


Borbon007

Recommended Posts

Service t e a m bmw. Fac treaba buna dar pleci fara bani in buzunar. Suna si cere o oferta de pret.

 

La ei am masina si urmeaza sa o scot azi, mi-a zis ca ei nu se baga la mecanica motorului, ca daca imi schimba ceva si se rupe dupa doua luni? Mentalitate de "nemecanic", care nu are incredere in ce face... Eu la astia le zic "desurubatori", nu mecanici... Doar desurubeaza, da jos piesa veche, pune pe aia noua, insurubeaza si gata, "marca" banul... La piese mici, mijlocii, merge... Dar la un motor?

 

contacteaza-l pe ciupanezu, este foarte bun mecanic

 

Nr. de telefon?

 

Multumesc,

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

La ei am masina si urmeaza sa o scot azi, mi-a zis ca ei nu se baga la mecanica motorului, ca daca imi schimba ceva si se rupe dupa doua luni? Mentalitate de "nemecanic", care nu are incredere in ce face... Eu la astia le zic "desurubatori", nu mecanici... Doar desurubeaza, da jos piesa veche, pune pe aia noua, insurubeaza si gata, "marca" banul... La piese mici, mijlocii, merge... Dar la un motor?

 

Nr. de telefon?

 

Multumesc,

 

Eu am schimbat marti distributia la ei, ce-i drept nu se mai aude sunetul de lant alungit dar nu bag mana in foc ca mi-au schimbat toate piesele de pe factura, cand am intrebat mecanicul daca a schimbat si uleiul am simtit din mimica/raspuns ca m-a mintit. in fine.. mi-a dat garantie etc.. daca am probleme la ce au facut le dsu cu ea in cap.

Link to comment
Share on other sites

Eu am schimbat marti distributia la ei, ce-i drept nu se mai aude sunetul de lant alungit dar nu bag mana in foc ca mi-au schimbat toate piesele de pe factura, cand am intrebat mecanicul daca a schimbat si uleiul am simtit din mimica/raspuns ca m-a mintit. in fine.. mi-a dat garantie etc.. daca am probleme la ce au facut le dsu cu ea in cap.

 

PĂŁi dacĂŁ schimbau uleiul ți-l treceau pe hârtia aia (cĂŁ nu pot sĂŁ-i zic facturĂŁ). Mai crește prețul schimbului cu ceva bani oricum, dar mi se pare normal sĂŁ schimbi uleiul. DacĂŁ nu-l ai pe facturĂŁ ți l-au recuperat.

Link to comment
Share on other sites

PĂŁi dacĂŁ schimbau uleiul ți-l treceau pe hârtia aia (cĂŁ nu pot sĂŁ-i zic facturĂŁ). Mai crește prețul schimbului cu ceva bani oricum, dar mi se pare normal sĂŁ schimbi uleiul. DacĂŁ nu-l ai pe facturĂŁ ți l-au recuperat.

 

Stiu, eu le-am zis sa-mi schimbe si uleiul iar pe factura este trecut ulei plus filtru doar ca am dubii ca au schimbat uleiul, sunt 90% ca l-au recuperat pe cel vechi si mi-au trecut pe factura ulei plus filtru ca sa mai suga 400 de lei..

Link to comment
Share on other sites

As vrea sa merg și eu la un mecanic bun in Bucuressti. De fiecare data când merg la mecanici mi se pare ca se grĂŁbesc și tot timpul totul e perfect din punctul lor de vedere și apoi ĂŽncep sa descopĂŁr chestii. Am fost și la s-team și la cineva recomandat (care aparent era un mecanic general nu a trecut multe BMW-URI prin mâna lui) dar vreau pe cineva care se pricepe la e90 motor n47, ceva nu se aude bine și nu stiu dacĂŁ e de la turbina dacĂŁ e ceva desprins sub masina ( se aude ca și cum ceva intra in rezonanta cu motorul ) dar m-am plictisit sa tot caut pe forumuri și când e vorba de sunete oricât ai explica sunt șanse mici sa gĂŁsești rĂŁspunsul pe un forum. Așa ca serios, pe cine imi recomandați sa ma duc sa mearga sa audĂŁ puțin masina nu doar așa la relanti. Poate sa fie si cineva care lucreazĂŁ ĂŽntr-un service și sa sun sa ma programeze direct la el sau particular dar serios. Va rog m-am saturat sa tot dau bani aiurea și tot sa nu știe ce rahat vajaie/zdrangane când acclerez.

 

PS: am mai tot citit și am ĂŽnțeles ca poate sa fie de la instalația de motorina ceva colier desprins și ultimul mecanic mi-a zis ca sunt multe de desfĂŁcut și nu are timp e doar un sunet sa nu ĂŽmi bat capul..... pai ma doare capul de la el...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imi poate recomanda cineva un service in Bucuresti unde sa schimb bujiile incandescente la un E90 325d M57? Vreau sa demontez si injectoarele si sa le curat/reconditionez (din pacate trebuie duse in punga la mester).

 

Bujia 4 e pe tester cazuta la datorie dupa 215k km. As vrea un service care sa nu se panicheze daca cumva, prin absurd, se rupe una din bujiile incandescente (adica sa aiba experienta cu extractoare samd).

Link to comment
Share on other sites

Florin din Chitila este super profi. Eu, dupĂŁ ce am bĂŁgat o sacoșĂŁ de bani pe pĂŁreri ale meșterilor din Constanța, am ajuns la el. De doua ori l-am sunat, de ambele dați a fost punct ochit, punct lovit.

LucreazĂŁ la service-ul din linkul pe care l-am pus in postul anterior ? VAB general service sunt din Chitila.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.