Jump to content

Vand BMW E46 Coupe 320Cd


VladE46

Recommended Posts

Hello,

 

Long time no see.

 

Deoarece nu mai am timp sa ma bucur de masina (8000 km in aprox 1.5 ani) mi-ar placea sa se bucure un alt pasionat de ea.

 

In masina s-a investit o groaza de timp, bani si rabdare, atat de mine cat si de ceilalti doi proprietari anteriori(pasionati si ei).

 

Masina este un BMW E46 320Cd iesit pe poarta fabricii BMW in Noiembrie 2003, prima inmatriculare in Ianuarie 2004.

 

 

Masina nu necesita investitii dpdv mecanic(detin facturi cu tot ce s-a investit in ea).

Motorul functioneaza impecabil, este softat (foarte multe componente schimbate - kit distributie lant, turbo no, tacheti noi, galerie admisie(ulterior scoase clapetele si puse dopuri), )

Motorul are cam 40-45k km de cand au fost inlocuite componentele de mai sus.

 

Pompa de apa schimbata acum 5k km.

Frane(discuri, placute, conducte - OE) schimbate acum 2k km.

Schimburi(ulei si toate filtrele) facute acum 2k km.

+ multe altele(tot ce tine de partea de directie, bucsi, suporti motor etc) dovedibile toate cu facturi.

 

Toate piesele montate sunt OE si noi, sau cea mai buna varianta aftermarket daca nu exista optiunea de original.

 

Euro 4, fara DPF de fabrica.

KM: 324 000,

Exterior M-Packet complet

Interior complet M Packet

Alcantara

Scaune sport reglabile electric

Plafon negru M

Navigatie dedicata Eonon - Android cu camera marsarier

Bluetooth-rama relocare OEM

Pachet lumini individuale (inclusiv la picioare)

Sonorizare Hertz (subwoofer+statie)

Oglinzi electrice incalzite si rabatabile electric (power folding - din buton)

4 geamuri electrice

Climatronic

Jante vara - 18'' BBS BMW style 94 concave culoare-gun metal, cu perla curcubeu, vopsite electrostatic

Jante de iarna 18'' BMW style 72 cu anvelope Pirelli in stare buna

Suspensie sport-reglabila

Faruri all-black 4 lupe (faza scurta xenon + faza lunga xenon) cu Autoleveling (dar si reglare manuala)

Spalatoare faruri

Angel eyes

Follow me home

Alarma

USA-style complet

Comenzi volan

Pilot automat

Volan reglabil pe inaltime.

Senzori parcare spate

 

Toate modificarile sunt facute doar cu componente originale.

 

Anunt Mobile.de

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?fbclid=IwAR32zmdaJKJcv8k-VXOG2f1UbXfWD8qs62g3OmNSaN9vgz3GKiifmJQfQ6o&id=287957917&utm_medium=ios&utm_source=com.farcebook.Messenger.ShareExtension

 

Anunt OLX:

https://www.olx.ro/oferta/vand-bmw-e46-320cd-facelift-IDcZUnD.html

 

Contact:

 

Tel: 0742015218

Mail: stancaradu18@gmail.com

Pret: 6900 Euro.

post-54433-0-08545300-1573975167_thumb.jpg

 

Din pacate cand incerc sa uploadez mai mult de 1 imagine, primesc eroare "www.bmwclub.ro Driver Error", dar pot trimite in privat mai multe poze si sunt si pe anuntul de pe Mobile.

Edited by VladE46
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

fara sa fiu carcotas sau sa am o implicare directa, daca tot a fost detinuta de pasionati si este vanduta de unul, cred ca este ok sa specifici si ce defecte are masina, de exemplu: bara spate, aripa dreapta spate, luft bara fata, splittere; si asta doar ce am vazut intr-o singura poza, needitata.

 

poate cineva se pune la drum si ramane dezamagit sau si mai rau, nu ii place masina si bate drumul degeaba.

 

pe langa asta "Toate modificarile sunt facute doar cu componente originale" cu navigatie AM, lupe AM, oglinzi AM, splittere AM, etc.

 

nu o lua in nume de rau :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

fara sa fiu carcotas sau sa am o implicare directa, daca tot a fost detinuta de pasionati si este vanduta de unul, cred ca este ok sa specifici si ce defecte are masina, de exemplu: bara spate, aripa dreapta spate, luft bara fata, splittere; si asta doar ce am vazut intr-o singura poza, needitata.

 

poate cineva se pune la drum si ramane dezamagit sau si mai rau, nu ii place masina si bate drumul degeaba.

 

pe langa asta "Toate modificarile sunt facute doar cu componente originale" cu navigatie AM, lupe AM, oglinzi AM, splittere AM, etc.

 

nu o lua in nume de rau :thumbsup:

 

 

Salut ckh, multumesc pentru feedback.

 

Intradevar, masina are niste defecte estetice de aceea nu am specificat ca ar fi impecabila si estetic. Defectele se vad si in poze, inclusiv in cele profesionale(acolo fiind editata doar lumina). Specific le-am zis fotografilor sa nu "retuseze" nimic la masina, de ex: s-a exfoliat lacul pe bara spate, imediat in spatele rotilor si se vede si in poze, spliterele la fel, se vad si in poze ca sunt atinse.

 

Cine a vrut pana acum sa o vada, a primit poze detaliate cu masina, invlusiv video tocmai pentru a nu fi o dezamagire(am patit-o pe pielea mea si nu vreau sa fac altora, deoarece nu am nimic de ascuns), daca va uitati pe olx am si schimbat pozele la anunt(am pus poze facute cu telefonul).

 

Luftul bara fata vine din cauza faptului ca pachetul M exterior, desi fiind OEM si cumparat de nou, nu vine la linie(masina nu are pachet M exterior de fabrica).

 

La afirmatia "Toate modificarile sunt facute doar cu componente originale" faceam referire la ce piesele ce s-au inlocuit/reparat la masina, dar intradevar n-a fost cea mai buna formulare deoarece acelea nu sunt neaparat modificari(tot ce tine pe partea de mecanica, directie, kit M ext etc)

 

PS: splitterele sunt din carbon, de Clubsport, din pacate nu rezista intregi mai mult de 1 an :(. Oglinzile sunt de UK, la lupe nu ma pricep, avea deja farurile cu bi-xenon cand am luat-o, iar navigatia da, sa fie "la zi" a necesitat una cu Android(dar macar am legat-o la comenzile de pe volan si la camera).

 

Toate informatiile astea si muulte alte detalii despre masina si modificarile/reparatiile aduse le-a primit fiecare potential cumparator serios din partea mea, am schimbate cu cativa din ei (au fost vreo 6 seriosi) peste 140 de fisiere media(poze/video) pe whatsapp.

 

PS: update pret 5900 :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pacat, iti doresc inspiratie in noua alegere!

Toate bune!

 

Multumesc! Inca nu stiu exact ce voi alege, depinde foarte mult de ce voi face dpdv profesional in viitorul apropiat. De astfel, acesta a fost principalul motiv al vanzarii.

 

Insa sunt cu ochii pe topicul tau :D

 

PS: cu singuranta ma voi intoarce la E46, ramane modelul meu preferat de BMW.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.