Jump to content

�mbunãtã��iri masina


borza88

Recommended Posts

Salut, sunt proaspĂŁt posesor de bmw f10,525 din 2015,il am de o lunĂŁ Ăâ˘i deja doresc sa ii adaug ĂŽmbunĂŁtĂŁĂâşiri cum ar fi

-adĂŁugare camera marsarier

-adĂŁugare sistem soft close usi si portbagaj

-adĂŁugare oglinzi laterale rabatabil

Momentan masina are toate reviziile si nu trebuie sĂŁ bag in ea bani(sper sa nu apara vreo surpriza curand),tin sa precizez ca nu am bani sĂŁ nu stiu ce sa fac cu ei,merita sa bag banii in astfel de ĂŽmbunĂŁtĂŁĂâşiri sau sa ii pĂŁstrez pentru diferite revizii viitoare sau un upgrade la modelul G?

Astept nerĂŁbdĂŁtor parerile voastre.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tine banii si fa urmatoarele:

- revizie cutie

- distributie

- turbina mica

- inlocuire capac tacheti

- curatare galerie admisie

- curatare radiator, intercooler

- verificare scurgeri, furtunuri vacuum, etc

Spor, si cat mai multi km fara incidente!

Multumesc de sfaturi

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

merita sa bag banii in astfel de ĂŽmbunĂŁtĂŁĂâşiri sau sa ii pĂŁstrez pentru diferite revizii viitoare sau un upgrade la modelul G?

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

Ca si posesor de E46 cu numeroase retrofituri: merita sa bagi banii in asa ceva doar daca masina dpdv mecanic e ok si nu are probleme si te gandesti sa o pastrezi pentru mai mult timp. Sa fii constient ca banii respectivi nu-i vei mai recupera insa daca optiunile alea iti vor aduce un + de comfort si te vei bucura de ele ori de cate ori le folosesti, atunci e ok.

Link to comment
Share on other sites

Chestiile astea se fac din pasiune si daca esti pasionat le faci pentru ca este placerea ta, indiferent daca merita sau nu. Din moment ce ai pus aceasta intrebare la care probabil si sti raspunsul, nu esti pasionat si mai bine iti tii banii. :thumbsup: Edited by NRC
Link to comment
Share on other sites

Pai am masina de 1 luna si ceva,momentan nu se pune problema de pasiune,e deosebita masina ,din acest motiv am si luat-o,dar nu vreau sa ma arunc in a investi fara sens deoarece as vrea ca in 3 -5 ani sa imi iau modelul G,masina e ok dpdv mecanica,in urmatorul an nu preconizez ca trebuie sa fac altceva doar sa o alimenteze.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Singur-ul update de acolo care merita relativ, si nu e prea scump, e camera de marsarier. Poti face OEM si codare, cu interfata fara codare, sau emulator si codare , in ordine descrescatoare a pretului retrofit-ului.

Am o interfata NBT ramasa dupa montare unitate Android - daca te intereseaza.

Restul retrofit-urilor sunt relativ foarte scumpe pt ce iti aduc si se fac doar cu piese OEM. Dar poti contacta baietii care se ocupa si te lamuresti.

Link to comment
Share on other sites

Singur-ul update de acolo care merita relativ, si nu e prea scump, e camera de marsarier. Poti face OEM si codare, cu interfata fara codare, sau emulator si codare , in ordine descrescatoare a pretului retrofit-ului.

Am o interfata NBT ramasa dupa montare unitate Android - daca te intereseaza.

Restul retrofit-urilor sunt relativ foarte scumpe pt ce iti aduc si se fac doar cu piese OEM. Dar poti contacta baietii care se ocupa si te lamuresti.

La ce pret ai interfata?am incercat sa iti scriu in privat dar nu a mers.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.