Jump to content

noul bmw seria 7


edit

Recommended Posts

https://www.motor1.com/news/390989/next-bmw-7-series-spied/

 

se pare ca deja se testeaza pe strazi folosindu-se caroseria actualului model.

practic, ceea ce e vizibil si evident neimportant e de la actualul model, iar masina propriuzis sa ascunsa sub formele actuale.

 

a se remarca intr-una din poze ca si bmw va trece la fake exhaust...probabil asta ajuta la respectarea normelor de poluare

  • Like 1
  • De acord! 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

https://www.motor1.com/news/461161/next-gen-bmw-7-series-unofficial-renderings/

 

Infiorator botul ala ! O cutie dreptunghiulara cu fante, grile urate si mari . Atentie la linia de imbinare a barii cu aripa, care e oblica si nu are nimic a face cu cutia dreptunghiulara care e botul , la fel cum farurile alea lamelare nu au nimic a face cu grilele .

Urata cu spume !

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

@mase, se vede in linkul postat de mine azi ca botul e patrat cumva. Dar imaginatia cuiva din linkul pus de seaman, intr-adevar nu trebuie bagata in seama.

Nu mica mi-ar fi mirarea ca la generatiile urmatoare si bmw sa treca la evacuarea pe sub masina la fel ca la Mercedes si Audi...mi-e sila de asa ceva la o masina.

Edited by edit
  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 6 months later...

S-a lansat seria 7 impreuna cu i7.

Sub nicio forma nu mi se par atragatoare aceste masini si directia de design in care merge bmw nu e pe gustul meu deloc.

X5, seria 5 si seria 3 raman cele mai aratoase masini din portofoliul lor

 

Link to comment
Share on other sites

E gretos de-a dreptul.

Au incercat ceva avantgardist si au reusit sa iti faca sa iti fie rusine sa parchezi seria 7 langa S klasse.

Dupa cum estimam anterior, rotile au crescut in diametru cu peste un inch.

Pe 21 am vazut poza cu 255/40.

Pe spate pe 21 ar putea fi 285/35 sau 295/35.

 

Asta inseamna ca seria 5 va purta rotile vechii serii 7.

 

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

Hidos! Asta e cuvantul care caracterizeaza noul 7! Mercedes se departeaza incet , in lupta de cea mai frumoasa limuzina! Cred ca si la inovatii , noul 7 nu exceleaza fata de Mercedes! Cred, totusi, ca noua conducere de la BMW sunt chinezi! 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am constatat ca, pentru multi clienti de autovehicule de lux, conteaza doar brand-ul si valoarea de reprezentare. 

Noul serie 7 G70 socheaza vizual in 2022 cam la fel cum a socat seria 7 E65 la lansarea sa in 2001. Chiar si acum, dupa doua decenii, consider E65 ca fiind, probabil, modelul BMW cu design-ul exterior cel mai neplacut privirii (parere pur personala). Da, nici mie nu imi place cum arata G70. Dar consider ca E65 este si mai urat.

Ceea ce nu l-a impiedicat sa se vanda bine: 343.073 bucati E65, pe intreaga perioada a productiei. Chiar a depasit cu aproape 3.000 de unitati vanzarile totale ale generatiei anterioare - seria 7 E38. Iar despre E38 am o parere foarte buna, privind design-ul exterior.

De aceea cred ca si G70 se va vinde bine, indiferent cat de oribil / hidos / socant arata.

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca a devenit oarecum un model global, si trebuie sa satisfaca si gusturile unor asiatici ce cauta opulenta; comentam noi in spatele tastaturii, dar nu suntem noi clientii target, iar cifrele de vanzari arata ca bmw o duce bine, desi lanseaza modele din ce in ce mai hidoase, din ce in ce mai departe de placerea de a conduce, la fiabilitate nu mai exceleaza, acum, in era electrificarii, au cam pierdut pozitia fruntasa de motoristi....vad ca se fac comparatii cu mercedes, insa eu salivez dupa lexus LS.

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.