Jump to content

BMW E92 330D pachet M


lexuuuu

Recommended Posts

Vând mașina personală, un BMW seria 3 E92, an de fabricație 2008.05, adus din Germania, în stare perfectă de funcționare.

Ca dotări are:

- pachet M interior + exterior cât și tehnic (suspensie M)

- trapă electrică perfect funcțională

- navigație CIC (USB + AUX + CD/DVD + HDD + BLUETOOTH)

- volan padele

- sonorizare HiFi

- oglinzi rabatabile electric + electrocrom + Mirror Down în reverse

- alarmă

- perdeluță electrică

- scaune sport încălzite cu reglaj lombar electric + laterale electrice

- keyless + comfort acces

- pachet lumini

- faruri adaptive xenon modificate cu Angel Eyes DTM + cornering

- asistență fază lungă

Mașina nu necesită investiții, a fost schimbată distribuția, turbina recondiționată, au fost înlocuite termostatele, bujiile + releu, discuri + plăcuțe frână, amortizoare Sachs M, arcuri eibach ProKit și multe altele.

Mașina are stage 1 făcut (297hp 644nm), downpipe pe 76mm, finală dublă cu tipsuri de la Pilot.

Pret: 11500 euro (cu ambele seturi de roti (tip Vossen 19 cu anvelope noi, 17 aliaj Nokian WRD4 noi, fiscal etc.)

0 7 5 3 4 1 4 5 8 8

dozCEJx.jpg

PSdkz5R.jpg

zR71jN9.jpg

4rqiBBy.jpg

D74tQZA.jpg

Cp99SlT.jpg

WosQLGM.jpg7nih9PVg.jpg

g7IReEf.jpg

rUWbClQ.jpg

Edited by lexuuuu
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
presupun ca ai pus anuntul si pe site urile de vanzari. te-a sunat cineva? ma refer daca e lumea interesata de cumparat asa ceva sau pur si simplu e liniste. ma batea si pe mine un gand sa o pun pe a mea la vanzare dar vazand ca tu ceri 10.000 si inca nu ai dat-o.......eu ma gandeam la vreo 14 sa cer
Link to comment
Share on other sites

Nu e chiar ciuma un motor de 3.o

Dar atunci cand nu ai vechime pentru RCA, clar asigurarea e scumpa.

Daca alegi sa cumperi cel mai ieftin 3.0 de pe piata clar nu e in toate mintile si consuma.

Iar daca unii se cauta sub unghii de negrelea la cat sunt de zgarciti clar nu isi cumpera masina sa dea 2k impozit.

 

Pentru e92u din dotare 600lei RCA 12luni, 13-16 consum oras in functie de talpa si vreme, 1900lei impozit.

Apropo pentru e46 M3 asigurarea a fost 12mil pe 12 luni, clar clasa B8.

Link to comment
Share on other sites

Nu e chiar ciuma un motor de 3.o

Dar atunci cand nu ai vechime pentru RCA, clar asigurarea e scumpa.

Daca alegi sa cumperi cel mai ieftin 3.0 de pe piata clar nu e in toate mintile si consuma.

Iar daca unii se cauta sub unghii de negrelea la cat sunt de zgarciti clar nu isi cumpera masina sa dea 2k impozit.

 

Pentru e92u din dotare 600lei RCA 12luni, 13-16 consum oras in functie de talpa si vreme, 1900lei impozit.

Apropo pentru e46 M3 asigurarea a fost 12mil pe 12 luni, clar clasa B8.

 

 

in ce oras platesti tu 1900 de lei impozit?

eu in Craiova platesc 2550 de lei, iar in timisoara e 3200de lei

Link to comment
Share on other sites

Da, suna lumea, rate, schimburi, ofer 7000 ofer 8000, e panica tare cu motoare de 3000cmc.

 

Ai rabdare! Wu am stat 2.5 luni cu un E46 modificat la vanzare, pana si-a gasit cumparatorul, pasionat si el.

Bineinteles, si eu primeam oferte cu 2k mai putin, le ignoram si aia e...

Link to comment
Share on other sites

2080 am platit eu impozit, asig e 1000 lei pe an B6, consum 10-10.5 mers usor pe oras cu roti 19, mi se pare mai mult decat decent.

 

la rm.valcea e 2499 (minus 10% reducere) iar asig e 1500 ron B1 la City cu toate tarile incluse. gaseam si mai ieftin dar am vrut toate tarile incluse in cartea verde

 

cei care se coiesc la taxe si asig pt masina asta nici nu are rost sa i iei in seama, sunt genul care cumpara masina pt cateva luni sa se dea si ei mari si apoi o vand pana la sfarsitul anului sa nu cumva sa ramana pe numele lor si sa trebuiasca sa plateasca. am consumul mix 7 pe ultimii 10.000 de km insa merg mai mult in afara orasului

Link to comment
Share on other sites

bine ca au crescut impozitele , atat stiu ..ca ne si ofera ceva de banii aia , am rupt o anvelopa noua in drumurile lor , trebuia sa le-0 duc la financiara, acum a nins o singura data , cratere in ultimul hal , vor sta asa pana prin mai ca si anul trecut Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.